Majorowie

Cykl: Braterstwo broni (tom 3) | Seria: Thriller
Wydawnictwo: Rebis
The Majors
8373019768

Trzeci tom żołnierskiej sagi - tętniąca życiem historia czterech wojskowych karier. Kontynuacja "Poruczników" i "Kapitanów". Dien Bien Phu. Sajgon. Hanoi. W 1954 roku były to tylko egzotyczne nazwy z kampanii prowadzonej przez Francuzów na drugiej półkuli. Wkrótce jednak zrobiło się o nich głośno na całym świecie, gdy na pomoc zostali wezwani żołnierze amerykańscy, doświadczeni w walkach na...

Dien Bien Phu. Sajgon. Hanoi. W 1954 roku były to tylko egzotyczne nazwy z kampanii prowadzonej przez Francuzów na drugiej półkuli. Wkrótce jednak zrobiło się o nich głośno na całym świecie, gdy na pomoc zostali wezwani żołnierze amerykańscy, doświadczeni w walkach na skąpanych we krwi plażach Normandii i polach minowych Korei. To oni odegrają decydującą rolę w walce z siłami partyzanckimi Ho Chi Minha.

Dla jednych "sekretna" wojna w Indochinach była szczytem głupoty, innym dała okazję do wzniesienia się na szczyty chwały. Wśród tych ostatnich znaleźli się również majorowie: Lowell, Felter, MacMillan i Parker, bohaterowie niezapomnianej sagi "Braterstwo broni"*.

W.E.B. Griffin jest autorem wielu amerykańskich bestsellerów o tematyce wojskowej. "Braterstwo broni" to, obok "Korpusu"**, jedno z najsłynniejszych jego dzieł.

źródło opisu: [Rebis, 2008]

źródło okładki: www.empik.com