Feng shui w twoim domu

Wydawnictwo: Illuminatio
Feng Shui for Your Apartment
poradniki
Precious

"Feng shui w twoim domu" to niezastąpiony poradnik dla każdego, kto chciałby, aby jego dom był miejscem przyciągającym szczęście, dobrobyt i pokój. Korzystając ze starożytnej chińskiej sztuki aranżacji wnętrz, zaczniesz żyć w harmonii z ziemią. Poczujesz się bardziej usatysfakcjonowany, szczęśliwszy, a nawet zdrowszy – a jedyne, co będziesz musiał zrobić, to przestawić niektóre meble, naświetlić zaciemnione miejsca czy zastosować inne proste remedium z szerokiej gamy mądrości feng shui.

Dzięki praktycznym poradom zawartym w tej bogato ilustrowanej książce niedoścignionego Richarda Webstera będziesz mógł aktywować strefy zdrowia, rodziny czy miłości; ochronić się przed wyciągającymi energię "strzałami", które mogą być wymierzone w twój dom; podnieść przepływ energii chi w domu; zaradzić negatywnemu oddziaływaniu miejsc "śmierci", "pięciu duchów" czy "katastrofy", znajdujących się w każdym domu. Nauczysz się również oceniać domy członków rodziny i przyjaciół z perspektywy zasad feng shui.

źródło opisu: Wydawnictwo Illuminatio, 2016

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/

Kinga | 2016-11-01
Na półkach: Przeczytane, 2016, E-book
Przeczytana: 15 września 2016

"Szczęście można określić jako stan umysłu, który przyciąga do nas to, o czym myślimy."

Szczerze mówiąc, spodziewałam się czegoś innego. Czegoś, co będzie czytało się lekko i przyjemnie. Czegoś, co zarazem będzie wymagało ode mnie pewnego zaangażowania. Może czegoś zawierającego nieco bardziej praktyczne podejście do feng shui? Może większej liczby przykładów? Sama nie wiem jak to określić. Jest to na pewno poradnik pozwalający na poszerzenie wiedzy odnośnie tej chińskiej sztuki aranżacji wnętrz. Są fragmenty o historii, o harmonii, o indywidualnym podejściu do tego tematu. Część informacji zapisałam, a część było niestety trudnych do zrozumienia, dlatego wrócę do nich dopiero za jakiś czas. Na pewno sięgnę także po inne pozycje z tego zakresu, aby uzupełnić swoją wiedzę.

Aksamitt | 2013-09-11

Ktoś może tego typu książkom zarzucić,że są dobre dla różdżkarzy, wróżbitów i tym podobnych osób. Jednak przecież nawet sceptyk lubi sie czasem zabawić w przestawianie mebli, odgracanie pomieszczeń to czemu by nie spróbować i nie sięgnąć po troszkę tej "magii" znajdującej się w jednym z tego typu poradników?

Skromna objętościowo i uboższa w zagadnienia. Może być traktowana jako pozycja uzupełniająca z tego zakresu.