Pieśń Maorysów

Sarah Lark Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Saga Nowozelandzka (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Das Lied der Maori
Anna Krochmal, Robert Kędzierski
Sonia Draga
Anna Krochmal Robert Kędzierski saga rodzinna Nowa Zelandia
Das Lied der Maori
Saga Nowozelandzka (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
2016-05-11
Anna Krochmal, Robert Kędzierski
Anna Krochmal Robert Kędzierski saga rodzinna Nowa Zelandia

Na półkach: , , , ,

cudowana saga, jak wszystkie książi Sarah Lark. Tzw must read. Polecam

A najlepiej to było jak ona zemdlała i lekarz wziął ją za rękę i stwierdził, że jest w ciąży.
Albo jak macocha w cudowny sposób zamieniła się w teściową...
Drugi tom sagi nowozelandzkiej dosyć rozczarowuje.

Drugi tom ciekawej sagi rodzinnej żyjącej w Nowej Zelandii. Tym razem poznajemy losy kolejnego pokolenia rodziny. Książka zawiera wiele fascynujących opisów krajobrazów oraz kultury Maorysów.

Druga część sagi nowozelandzkiej Sarah Lark mówi o losach i wyborach życiowych wnuczek emigrantek, które były bohaterkami części pierwszej. Jedna z nich jest w połowie Maoryską, dzięki czemu tematyka zbliża się do kultury maoryskiej. Poznajemy też życie w górniczych osiedlach na wyspie południowej, ale jest to tylko tłem historii romansowej. Czyta się świetnie.

Jak ja się umęczyłam nad tą książką. I część była o niebo lepsza. Ta też nie była zła, ale pobiłam rekord czytania. i czytałam 2 miesiące. Najbardziej wciągnęła mnie akcja po wybuchu w kopalni. Tam faktycznie coś się działo, poza tym trochę wiało nudą. Wkurzająca Kura , bezpłciowa Elaine, przepraszająca za to, że żyje i jakoś tak ogólnie długo. Trochę się rozczarowałam, bo...

Na półkach: , , , ,

Od prawie dwóch miesięcy usiłowałam ją przeczytać, utknęłam po paru rozdziałach. Poddaję się, nie jest tak ciekawa jak pierwsza część, nie porywa.

Jest rok 1983. Poznajemy dalsze losy Helen O'Keefe, która prowadzi pensjonat. Jest już babcią i osobą, przed którą każdy czuje respekt.
Poznajemy jej wnuczkę Elaine, która robi wrażenie na przybyłym do pensjonatu Williamie. Mężczyzna jest nią zauroczony i wszystko wskazuje na to, że coś z tego będzie, jednak pewnego dnia pojawia się kuzynka Elaine, Kura i to ona zdobywa...

1. Tkliwa historia o młodości, o głupich wyborach podyktowanych przekorą, o tym że nie zawsze pierwsze wrażenie jest słuszne, i nie zawsze warto iść za głosem serca, czasem warto użyć rozumu ;)
2. Akcja jest względnie wartka, bohaterowie przeciętni, nic tu nie zaskakuje i nie porywa.
3. Pierwsza cześć zachwycała egzotyką ta już niestety nie.

Po prostu wspaniała książka. "Pieśń Maorysów" podobała mi się jeszcze bardziej, niż pierwszy tom. W tej części cyklu poznajemy trzecie już pokolenie rodzin Gwyneiry i Helen. Mamy więc kolejne dwie bohaterki, różne jak ogień i woda, doświadczające zupełnie innych perypetii. Niesamowicie przywiązałam się do Elaine, śledziłam jej losy z zapartym tchem. Autorka pisze świetnie,...

Drugi tom Sagi - tez podbił moje serce, nowi bohaterzy, nowe problemy oraz trud ich pokonywania wspaniale wykończone opisami gór i życiem Maorysow. Polecam z czystym sumieniem

Dyskusje

• 2013
  • 2020
  • 2019
  • 2014
  • 2020
  • Przeczytane w 2013
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Pieśń Maorysów