Wege siła

Wydawnictwo: Vivante
Thrive: The Vegan Nutrition Guide to Optimal Performance in Sports and Life
dieta, weganizm, zdrowie
Natalia

Wegańska rewolucja w spojrzeniu na dietę sportowca! Najbardziej kompleksowy program zdrowego odżywiania dla ludzi chcących żyć aktywnie. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym sportowcem, czy chcesz po prostu wzmocnić swoją ogólną kondycję, Wege siła wspomoże cię w osiągnięciu celu. To długoterminowy plan żywienia oparty wyłącznie na diecie roślinnej, który pomoże ci uzyskać zdrowe,...

Wegańska rewolucja w spojrzeniu na dietę sportowca!

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym sportowcem, czy chcesz po prostu wzmocnić swoją ogólną kondycję, Wege siła wspomoże cię w osiągnięciu celu. To długoterminowy plan żywienia oparty wyłącznie na diecie roślinnej, który pomoże ci uzyskać zdrowe, zgrabne ciało, lepszą kondycję psychiczną, a także zapewni ci mnóstwo energii i witalności. Został opracowany przez Brendana Braziera – atletę, maratończyka i byłego kulturystę, który od lat swoją doskonałą formę zawdzięcza wegańskiemu odżywianiu.

Dzięki tej książce dowiesz się jak:

zredukować tłuszcz i zwiększyć masę mięśniową;
zwiększyć ogólną odporność;
spać lepiej i spokojniej;
zadbać o lepszy nastrój;
zredukować widoczne oznaki starzenia;
obniżyć cholesterol;
mieć więcej życiowej energii i jaśniejszy umysł;
pozbyć się chęci na śmieciowe, pozbawione wartości odżywczych jedzenie.
`

W książce Wege siła znajdziesz również:

12-tygodniowy plan żywienia składający się z pełnowartościowych posiłków;
ponad 100 przepisów na smaczne dania, pozbawione składników, które negatywnie wpływają na twoje zdrowie, takich jak soja, pszenica czy gluten,
przekąski, żele energetyczne i napoje sportowe – idealne podczas ćwiczeń i wysiłku fizycznego.
`

To jest jedna z tych książek, które mogą zmienić twoje życie. Za oceanem pokochało ją już miliony czytelników.

Ty również przyłącz się do sportowej wega rewolucji!

źródło opisu: http://www.illuminatio.pl/

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/

Magda | 2017-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2017

Osoby które mnie znają wiedzą, że od lat interesuję się zdrowym żywieniem. Chociaż nie, nie interesuję się. Mam tym punkcie kompletnego fioła. Moja współlokatorka ma serdecznie dość mojego wymądrzania się i krytykowania jej nawyków żywieniowych. Setki przeczytanych artykułów, dziesiątki książek wszystko tylko po to, by znaleźć ten jedzeniowy złoty środek. Nic więc dziwnego, że coraz częściej zastanawiałam się nad ideą weganizmu. Społeczeństwo w tej kwestii jest skrajnie podzielone. Jedni twierdzą, że bycie wege to najlepsze co można zrobić dla organizmu, inni mówią wykończysz się! W związku z tym ciężko było wyrobić sobie opinię na ten temat. Kiedy dowiedziałam się, że książka Brendona Braziera ukaże się w polskiej wersji wiedziałam, że to numer jeden na mojej liście czytelniczej.

Każdy kto chociaż raz szukał informacji o diecie wegańskiej, musiał słyszeć o Brendonie Brazierze. Autor Wege Siły to były triathlonista oraz dwukrotny zwycięzca kanadyjskiego ultramaratonu, autor wielu...

Shetani | 2017-06-08

Ileż to razy słyszałam w swoim życiu, że dieta wegańska to ograniczanie się. Że na diecie wegańskiej nie da się odpowiednio zbudować masy mięśniowej. Że weganie to słabiaki, które się katują i sami sobie odmawiają przyjemności. Ciekawi mnie zatem jedno – dlaczego coraz więcej ludzi przekonuje się do diety roślinnej? Bo chcą być słabi i pozbawieni energii? Kto przy zdrowych zmysłach pragnąłby czegoś takiego? Zatem szanowni państwo… Chętnie rozwieję Wasze wątpliwości! A zwłaszcza wątpliwości typowych mięsożerców, którzy mają niesamowicie ograniczone myślenie (nie mówię, że wszyscy, ale ci najbardziej rygorystyczni, głoszący hasła w stylu „dzisiaj wege, jutro homo”). A pomoże mi w tym książka Brendana Braziera, Wege siła!
Brendan Brazier zyskał miano jednego z najbardziej inspirujących wegan wszech czasów. To były triatlonista i dwukrotny zwycięzca kanadyjskiego ultramaratonu, który w pewnym punkcie swojego życia skierował się ku diecie roślinnej. Dzięki niej pozbył się nadmiernego...

Yoss | 2017-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2017

Mając za sobą pokonanych kilkanaście maratonów odczuwam, że dotarłem do pewnej granicy swoich możliwości. W związku z tym szukam elementów, których zmiana pomogłaby jeszcze bardziej poprawić osiągnięte wyniki. Staram się unikać ekstremalnych rozwiązań, w końcu tych „urwanych” kilka minut nie jest wartych wywrócenia całego swojego życia, wyznaję zasadę, że wszystko jest dla ludzi.

Coraz częściej utwierdzam się w spostrzeżeniu, że większość znajomych, których „życiówki” znacznie odbiegają od moich, przestawiła się na dietę wegańską. Po tej dość radykalnej zmianie odnoszą sukcesy sportowe, czując się jednocześnie lepiej z własnym ciałem. Co prawda nie jestem w stanie zrezygnować zupełnie z dań mięsnych, jednak kilka modyfikacji diety chętnie wprowadzę.

Szukałem odpowiedniego poradnika dla siebie, jednak większość publikacji po prostu do mnie nie przemawiała. Był to albo uduchowiony bełkot, albo zestaw przepisów bez słowa refleksji. Dopiero książka „Wege siła” potrafiła wzbudzić we...

Roman | 2018-11-05
Przeczytana: 15 listopada 2018

Dla mnie pozycja, której od dawna szukałem. Ten ponad 400-stu stronicowy podręcznik zawiera wiele cennych informacji na temat zdrowego żywienia, stresu oraz tego co i jak jeść, by osiągać najlepsze wyniki w sporcie i nie tylko.
Co było dla mnie najważniejsze lub co zyskałem z przeczytania i kupienia tej książki?
Opis 12 tygodniowego wege maratonu żywieniowego, z podziałem na dni i pory dnia. Codziennie inna potrawa z przepisem przyrządzenia potraw w jednej książce, to coś czego potrzebowałem.
Lista zakupów, za co odpowiadają i jakie mają właściwości poszczególne pokarmy oraz jakie mają być proporcje i kiedy je spożywać? Nie ma problemu, z tej książki na pewno się tego dowiemy :)
Jaki pokarm do jakiego rodzaju treningu? Jest!
Książka podaje też jakie potrawy jeść by zyskać z nich maksimum energii oraz wiele innych ciekawostek dotyczących zdrowego i efektywnego żywienia.
Sam osobiście jestem bardzo zadowolony, że kupiłem tę książkę. Jedynie czego mi tu brakuje to rozpiski treningu,...

basia888 | 2018-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2018

Bardzo ciekawa pozycja. Polecam każdemu kto myśli, że na diecie wegańskiej nie można zbudować mięśni i mieć siły. Brendan Brazier pomoże wam zacząć przygodę z roślinami i nie tylko. Dużo przepisów, w tym na zdrowe burgery i pizze. Więc nie zatęsknicie za fast foodem. Dobrze opracowany słowniczek pojęć a same przepisy opracowane tak, że nie trzeba lecieć po jakiś składnik na drugi kontynent (ewentualnie można coś zamienić). Bo dieta wegańska to przygoda i zabawa do końca życia.

Karolina | 2017-08-08
Na półkach: 2017, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 lipca 2017

Brendan Brazier to znany amerykański kulturysta, triatlonista oraz dwukrotny zwycięzca ultramaratonu na dystansie 50km. Jest też autorem nowej filozofii sportowej, a także kilku książek m.in. "Thrive" oraz posiadanej przeze mnie "Wege siły". Takiej osobie mogłam ze spokojem zaufać i poznać jego wartości i cenne wskazówki.
Nie ukrywam, że odpowiednia dieta dla mnie to nie tylko ta, po której można schudnąć, ale przede wszystkim taka, która zmieni postrzeganie ciała oraz całego procesu żywienia. Z której mogę wyciągnąć to, co najlepsze i najkorzystniejsze dla mnie.
Nie ukrywam, iż nie jestem weganką. I nie stanę się nią na 100%. I wiecie co? Nie muszę! Ale dzięki tej książce, poznałam wiele wskazówek (które już na sobie przetestowałam) i rad, które wcielę w życie.
"Wege siła" to książka stworzona dla sportowców, przez sportowca i z myślą o zdrowym odżywianiu się. Podzielona jest na 7 rozdziałów, w których znajdziemy obszerne informacje, cenne wskazówki i mnóstwo przepisów. Widać, że...

beznazwy | 2019-02-21
Przeczytana: 25 lutego 2019