Do wieńca wspomnień

satyra
Wydawnictwo Iskry
2016-05-01
2016-05-01

Okładka książki Dong, co ma świecący nos i inne wierszyki Pana Leara Bohdan Butenko, Edward Lear
Dong, co ma św... Bohdan Butenko, Edw...
Okładka książki Pali się! Jan Brzechwa, Bohdan Butenko
Pali się! Jan Brzechwa, Bohda...
Okładka książki Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność Bohdan Butenko, Anna Ziarkowska
Historyjki o t... Bohdan Butenko, Ann...
Okładka książki Historyjki o niepodległej Warszawie 1918-1939 Bohdan Butenko, Anna Ziarkowska
Historyjki o n... Bohdan Butenko, Ann...

Na półkach: , , , , , ,

Arcymistrz Butenko w świetnej formie, a na dodatek ukazuje się tu jako uroczo frywolny koneser płci pięknej :)
Klasa sama w sobie, zarówno tekst, jak i ilustracje.

Szkoda, że już go nie ma z nami - mimo wielu książek, które stworzył wciąż chciałabym nowych jego dzieł - jeszcze i jeszcze.

Klasa sama w sobie, zarówno tekst, jak i ilustracje.

Imionnika przygotowanego przez Bohdana Butenko nie sposób nie polubić. Kiedy się go otwiera i wyskakują nam bardzo efektowne, z przymrużeniem oka wykonane rysunki oraz figlarne, z humorem napisane wierszyki, figielki, jakieś fraszkowe zabawy słowem, to buzia uśmiecha się sama. Pomysłowość autorów, jak widać, nie zna granic. A to ważne, bo wśród całej tej codziennej potoczności, w chwili tylko przeznaczonej dla siebie można całkiem przyjemnie spędzić trochę wolnego czasu, umilając go fraszkowymi figielkami.

Zapraszam na całą recenzję na:

"Do wieńca wspomnień" jest to książka autorstwa Bohdana Butenko, która wciągnęła mnie od pierwszej strony. Za sprawą bogatego języka i ogromnego poczucia humoru autora. Krótka forma pozycji sprawia, że pochłania się ją w szybkim tempie. Ciekawe i starannie wykonane ilustracje przyciągają wzrok i zachęcają do zagłębienia się w lekturę. Bohdan Butenko rozpracowuje na czynniki pierwsze liczne kobiece imiona, przypisując im cechy charakteru. Robiąc to nadzwyczaj złośliwie lecz trafnie, a co chyba najważniejsze, zabawnie.

Zosie, Hanie, Agnieszki czy Anie autor omówił na wskroś, nie pomijając nawet najbardziej czułych i drażliwych szczegółów. Butenko nie raz kpi sobie, jednak robi to w sposób czuły, z wyczuciem i zachowaniem dobrego smaku. Zachowania płci pięknej nie raz wzbudzają u męskiej części populacji zastanowienie wymieszane z niezrozumieniem. Autor poddaje właśnie z własnego doświadczenia wiele przykładów, częstokroć pikantnych odwołujących się do seksualności i uciech cielesnych. Autor jest doskonałym ilustratorem i rysownikiem, co doskonale udowodnił przy okazji tej książki. Jest to pozycja przeznaczona w szczególności dla dorosłych, gdyż zawiera wiele pikantnych elementów, które trafią raczej do starszego odbiorcy. Książka zawiera wiele ukrytych znaczeń, które odszyfrują czytelnicy potrafiący czytać między wierszami. Teksty około miłosne kierowane do pań o różnych imionach, jak najbardziej czytałem z wypiekami na twarzy.

"Do wieńca wspomnień" uwiodła mnie i zaczarowała. Fraszki i drobne rymy autor stworzył z humorem i wyczuciem, nie nudząc ani przez moment. Lekki styl ułatwia czytanie, sprawiając, że książkę skończymy w mgnieniu oka. Butenko żongluje damsko-męskimi relacjami w sposób humorystyczny, nie podający czytelnikowi wszystkiego wprost. Flirty, całusy, ukryte znaczenia wypełniają tą pozycję i działają mocno na wyobraźnię czytelnika. Satyryczna wymowa książki bawi podczas czytania i pokazuje bogaty warsztat autora. Frywolny akcent pozycji, potrafi nie raz zawstydzić i wywołać rumieniec na twarzy. Jak najbardziej polecam.

• 2017
  • Rok 2019
  • Jak
  • Ἔρως
  • NASZ KSIĘGOZBIÓR DOMOWY
  • Ilustratorzy jak się patrzy!

Dodaj cytat z książki Do wieńca wspomnień