Trochę więcej niż uścisk

Tłumaczenie: Maciej Muszalski
Wydawnictwo: Czarna Owca
Lite mer an en kram

– Całowałeś się kiedyś z dziewczyną? – Oczywiście, że nie. Nie na poważnie. Pokręciłem głową. Amanda spojrzała na zamknięte drzwi i przeniosła wzrok na mnie. – Chciałbyś spróbować? Możesz mnie pocałować, jeśli chcesz. Wyobraź sobie, że masz trzynaście lat, a twoja siostra piętnaście. Wyobraź sobie, że poznała nową koleżankę, ładną dziewczynę, która niedawno przeprowadziła się ze Sztokholmu i...

– Całowałeś się kiedyś z dziewczyną?
– Oczywiście, że nie. Nie na poważnie.
– Chciałbyś spróbować? Możesz mnie pocałować, jeśli chcesz.
Wyobraź sobie, że masz trzynaście lat, a twoja siostra piętnaście. Wyobraź sobie, że poznała nową koleżankę, ładną dziewczynę, która niedawno przeprowadziła się ze Sztokholmu i zaczyna ją zapraszać do was do domu. Że spędzają razem mnóstwo czasu, wieczorami oglądają filmy i tak dalej. I wyobraź sobie, że ta dziewczyna, dwa lata starsza od ciebie, nagle chce robić z tobą mnóstwo różnych rzeczy. Takich, o których dotąd mogłeś tylko pomarzyć w czasie masturbacji. Jak się wtedy zachować?
Mårten Melin w prosty, naturalny sposób opowiada historię trzynastoletniego Mannego i prawie piętnastoletniej Amandy. Jak to jest, kiedy się kogoś lubi, i na czym właściwie polega to coś, o czym wszyscy mówią? Trochę więcej niż uścisk to zabawna, a jednocześnie poważna historia, z którą każdy czytelnik w wieku 13–15 lat powinien się zapoznać.
Cześć! Nazywam się Mårten Melin, mieszkam w Lund w Szwecji i jestem autorem książek dla dzieci. Oprócz pisania zajmuję się prowadzeniem warsztatów pisarskich dla dzieci i młodzieży i często goszczę w szkołach, gdzie opowiadam o swoich książkach. Z wykształcenia jestem bibliotekarzem i zasiadam w szwedzkim Komitecie do spraw Promocji Literatury Dziecięcej. Często piszę o miłości (bo przecież każdy autor najchętniej pisze o tym, co go interesuje, prawda?).

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!