Spowiednik

Cykl: Gabriel Allon (tom 3)
Wydawnictwo: Muza
9788373196551

Po raz kolejny Gabriel Allon, konserwator sztuki i agent izraelskiego wywiadu, wkracza do akcji. Tym razem próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa swojego przyjaciela, pisarza Benjamina Sterna.

Magnis | 2018-04-08
Przeczytana: 03 kwietnia 2018

Sięgając po trzecią część przygód Gabriella Allona napisanej przez Davida Silvę nie wiedziałem czego tak naprawdę spodziewać się po niej. Poprzednia była całkiem udaną lekturą z wątkiem szpiegowskim i walkami wywiadu, ale była to dalsza część cyklu. W tej obecnej też mamy to wszystko, ale bardziej autor skupił się na czymś innym. Dlatego nie wiedząc czego po niej się spodziewać nie miałem jakiś wygórowanych oczekiwań.
Poproszony o konserwacje malowidła znanego malarza Gabriel Allon poświęca się pracy w skupieniu i dbałości o szczegóły. Niestety dochodzą go informacje od znajomego z wywiady izraelskiego o zamordowaniu jego przyjaciela i zarazem profesora Benjamina Sterna. Nie wie jednak, że gra będzie toczyć się nie tylko o złapanie sprawcy zabójstwa, lecz także o powstrzymanie spisku.
Po poprzedniej odsłonie przygód naszego bohatera spodziewałem się dostać historie, gdzie zakulisowe walki wywiadów i szpiegów będą obecne przez cały czas. Jednak oprócz pewnych występujących...

Goszarda | 2017-10-12
Przeczytana: 11 października 2017

III tom cyklu traktuje o antysemityzmie, tym razem w szeregach kościoła katolickiego; autor rusza na Watykan i wytyka jego milczący udział w Holocauście podczas II wojny światowej.

Temat mi się podobał, ale znowu autorowi nie wyszło z tym szpiegowaniem... Brakuje mi tego czegoś co jest w "Igle" Foletta lub "Tożsamości Bourne'a"

Ale POLECAM!!!

Metyllo | 2016-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Najbardziej z tej serii lubię poznawać piękne lokacje w Europie. W "Spowiedniku" jest to jezioro Garda,które warto byłoby kiedyś zobaczyć.
Poza tym po staremu: przyzwoite czytało,które gładko wchodzi i...
Dla mnie dodatkowym atutem serii,jest druga praca Allona,gdyż sam zajmuję się konserwacją zabytków

lewy | 2015-12-12
Przeczytana: 2015 rok

Przeczytałem z rozpędu bo myślałem że wreszcie zmieni się Leitmotiv. Nic z tego. Faszyści kontra Izrael. Wszystko prawda o Szwajcarii, Austrii, Watykanie itd, ale jak długo można miętosić tan sam temat ?
Grafomania na zamówienie. Nie polecam.
P.S. Jestem niewierzący, ale gdy autor uporczywie (może jeden wyjątek) pisze o JP2/Wojtyle "Polak", to tylko potwierdza że ta pisanina jest na zamówienie. Ciekawe czyje?

bekjef | 2014-02-28
Przeczytana: 27 lutego 2014

wciąga i przyciąga - oceniam tylko w kategorii fikcji jako powieść sensacyjno-szpiegowska. Z oceną historyczną autora nie dyskutuje, bo tak jak przedstawiona w książce nad wyraz nieobiektywna.

GagoSLAW | 2014-07-20
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 lipca 2014

Na urlopie przyjemna lektura.Po przeczytaniu Spowiednika sięgnę po kolejne książki tego autora i mam nadzieję,że się nie zawiodę.

as izraelskiego wywiadu w akcjii. nigdy nie zawodzi.

Justyna | 2017-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2017

Jaką rolę odegrał Watykan w holokauście?
Dlaczego Kościół nie potępił masowego mordu Żydów?
Jakie spiski i intrygi zawiązują się w Watykanie?
Zachęcam do lektury książki, której wartka akcja, rozgrywająca się w Rzymie, Wenecji, Monachium, Szwajcarii i Francji, nie pozwoli wam odłożyć powieści.
Bardzo dobra powieść szpiegowska.

PIOTR | 2018-06-17
Czytam_bo_lubie | 2018-04-16