Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Alina Patkowska
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
The Force
HarperCollins

Zawsze wiemy, jak coś się zaczęło, ale nigdy nie możemy przewidzieć, jak się skończy. Denny Malone nie ma wielkich marzeń, chce po prostu być dobrym gliną. Nazywany królem północnego Manhattanu, wielokrotnie nagradzany nowojorski sierżant policji, jest rzeczywistym dowódcą grupy Da Force. To najlepsi z najlepszych, najbystrzejsi i najbardziej bezwzględni funkcjonariusze, elitarny zespół o...

Denny Malone nie ma wielkich marzeń, chce po prostu być dobrym gliną. Nazywany królem północnego Manhattanu, wielokrotnie nagradzany nowojorski sierżant policji, jest rzeczywistym dowódcą grupy Da Force. To najlepsi z najlepszych, najbystrzejsi i najbardziej bezwzględni funkcjonariusze, elitarny zespół o nieograniczonych uprawnieniach, powołany do zwalczania gangów, handlu narkotykami i bronią. Przez osiemnaście lat służby, dniem i nocą, Malone, zawsze na pierwszej linii, widział zbyt wiele. Bestialsko okaleczeni ludzie, zmasakrowane zwłoki, przerażeni świadkowie to jego codzienność. Służył i chronił, jak najlepiej potrafił, w mieście zbudowanym na wybujałych ambicjach i korupcji.
Tylko nieliczni wiedzą, że Denny Malone ma brudne ręce. Wraz z kolegami ukradł kilka milionów dolarów – w narkotykach i gotówce – zdobytych podczas największego policyjnego nalotu w historii Nowego Jorku. Teraz Malone znalazł się w sytuacji bez wyjścia, coraz mocniej naciskany przez agentów federalnych, rozdarty między poczuciem zawodowej odpowiedzialności i lojalnością wobec kolegów, rodziny i ukochanej kobiety. Chce wyjść z tej historii cało, ocalić ciało i duszę, ale w mieście wstrząsanym kolejnymi gwałtownymi zamieszkami na tle rasowym nikt nie jest bezpieczny.
Porywająca opowieść o chciwości i przemocy, nierówności społecznej i rasowych uprzedzeniach, zbrodni i niesprawiedliwości. O karze i odkupieniu, o pozornie niewidocznym, lecz nieustannie narastającym napięciu między policją i różnymi grupami społecznymi, które powinny być jednakowo traktowane i ochraniane. Przenikliwy opis miasta i portret uwikłanych w nieczyste interesy ludzi stojących nad otchłanią. Mistrzowskie dzieło miejskiego realizmu, pełne niespodziewanych zwrotów akcji i dylematów moralnych. Pasjonująca analiza amerykańskiego społeczeństwa i najgroźniejszych wyzwań naszych czasów.

źródło opisu: www.harpercollins.pl

źródło okładki: www.harpercollins.pl

Izabela Pycio | 2017-10-18
Przeczytana: 18 października 2017

"Prawdziwy problem pojawia się wtedy, gdy zaczynasz nienawidzić również ofiary. A tak się dzieje, bo to wszystko cię wyczerpuje. Ich cierpienie staje się twoim cierpieniem, na twoich barkach spoczywa odpowiedzialność za ich ból... zaczynasz winić siebie i zaczynasz winić ofiary."

Jeśli odpowiada nam przestępczo-policyjny klimat, to książka powinna spodobać się. Płynna narracja, wartka akcja, intrygujące warstwy fabuły, sensacyjne elementy i dreszczyk emocji. Głęboko i wnikliwie wkraczamy w mroczny i ciemny świat nowojorskiej metropolii. Realistyczne opisy, wiarygodne dialogi, ciekawie oddana złożoność miejskiego życia, precyzyjny przekrój współczesnych problemów, wyróżniających się grup i niekorzystnych cech amerykańskiego społeczeństwa. Coś, co miało mieć stabilnym symbolem prawa i sprawiedliwości, ukazuje się w zdegenerowanej i wynaturzonej formie. Brudna i skażona przestępczością rozległa pajęczyna policyjnych uzależnień, nielegalnych podporządkowań, szemranych układów i...

O  tym, że jestem fanką mocnych  wrażeń nie muszę nikogo przekonywać. Gdy  w moje ręce trafił egzemplarz Skorumpowanych Dona Winslow'a nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Nie znałam autora, ale opis z tyłu okładki kusił. Książkę rekomendowali  tacy  uznani  pisarze jak Stephen King  i Lee Child, tak więc nie mogłam odpuścić sobie przyjemności zapoznania się z najnowszą powieścią Don'a. Winslow'a. Skorumpowani to zdecydowanie jeden z lepszych thrillerów policyjnych, jaki kiedykolwiek miałam okazje czytać. Sam tytuł już sugeruje tematykę książki. Don Winslow zaserwował nam wnikliwe studium ludzkiej psychiki.

"Wielu  gliniarzy przychodzi  do pracy tylko  po  to, żeby  odsiedzieć swoje dwadzieścia lat, odwiesić odznakę i przejść na emeryturę. Ale Malone kocha tę robotę. (...)"

Denny Malone jest  sierżantem nowojorskiej policji. Mężczyzna jest dowódcą elitarnej  jednostki Da Force. W lokalnym środowisku nazywany jest królem północnego Manhattanu. Da Force to jednostka do zadać...

Fantasy-Bestiarium | 2017-10-15

„Skorumpowani” autorstwa Dona Winslowa po raz kolejny zabiera nas w głąb krwawych morderstw i zawiłych śledztw. Autor, zabierając nas w meandry powieści sprawia, że fani mrocznych kryminałów i thrillerów powinni poczuć się jak najbardziej usatysfakcjonowani. Lektura jest emocjonująca, umiejąca mocno zaciekawić, czyta się ją szybko i przyjemnie. Don Winslow wyrobił sobie już dużą renomę na rynku i moim zdaniem całkiem zasłużenie. Niniejsza pozycja jest tego jak najlepszym dowodem.

Denny Malone jest z pozoru wzorowym gliną z Manhattanu, sierżantem policji oraz dowódcą grupy Da Force. Jego zadaniem jest zwalczanie gangów, które trudnią się handlem narkotykami oraz bronią. Malone widział wiele i również bardzo wiele przeżył. Jednak mało kto wie, że Denny Malone jest złodziejem, który dopuścił się kradzieży kilku milionów dolarów w narkotykach i gotówce. Denny stara się jakoś z tego wyplątać, jednak, gdy się raz wpadło w takie bagno już trudno się z niego wydostać. Denny Malone ma...

Pośredniczka | 2017-10-24
Przeczytana: 24 października 2017

www.posredniczka-ksiazek.pl

„Skorumpowani” Dona Winslowa to pierwsza książka tego autora, jaką przeczytałam, ale wiem na pewno, że nie ostatnia. Nie wiedziałam czego się spodziewać, książka jest niesamowicie wciągająca, nie mogłam się od niej oderwać. Były momenty przerażenia i niedowierzania, ale i takie, że śmiałam się w głos. Gdybym mogła opisać tę książkę jednym zdaniem, napisałabym, że jest tak genialna, że nie możecie jej nie przeczytać.
Dodam jeszcze, że polecam gorąco!

Beata | 2018-02-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki
Przeczytana: 16 lutego 2018

Gdybym jednym słowem miała opisać, to powiedziałabym, że to bardzo gorzka książka. Bo wszak gdy o NY w kontekście prawa i porządku mówimy, to na myśl przychodzi Gulliani ze swoim programem zero tolerancji (czy jak tam się on nazywał) dla przestępców. I że on, ten program, skuteczny. Że się poprawiło. A tymczasem z książki wychodzi, że może medialnie i owszem, ale pod powierzchnią jest tak samo, a może nawet i gorzej. Korupcja jest wszechobecna i dotyczy wszystkich: policjantów, urzędników miejskich, obrońców, prokuratorów i sędziów, ludzi z Wydziału Wewnętrznego Policji, agentów federalnych. Od darmowych kanapek dla policjantów z patroli, do kopert wypchanych gotówką dla prokuratorów (ach, ten amerykański system prawny!). "Prywatny" program opieki nad rodzinami policjantów, sprawowany przez kolegów z patroli jest żywcem ściągnięty od mafii. Ustawione przetargi, koniunkturalne śledztwa, których cele zmieniają się zależnie od wiatru politycznego. No po prostu sama patologia. I...

Tomek | 2017-10-13

Czarni, latynosi i włoska mafia, ciężarówki broni i tony heroiny. Policjanci, politycy i wielcy deweloperzy. Nowy Jork Dona Winslowa to brama do piekła – północnego Harlemu. Zwiedzamy je z detektywem Dennym Malone, człowiekiem, który uważa się za króla tego rejonu.
„Skorumpowani” to ponury dramat policyjny nawiązujący do nowojorskich, naturalistycznych, quasi dokumentalnych arcydzieł kina sensacyjnego lat 70. – „Francuskiego łącznika”, „Serpico” i „Księcia Wielkiego Miasta” (do którego powieści Winslowa zresztą chwilami jest bardzo blisko). Brutalna, pisana dosadnym językiem historia o brudnych kulisach pracy stróżów porządku, ludziach gotowych na wszystko by utrzymać w ryzach świat przestępczy, jednak tylko ludziach – równie małych, jak ci na których polują, przesiąkających powoli otaczającym ich cynizmem, korupcją i interesownością.
Ale dramat policyjny to tylko jedna z warstw powieści Winslowa. Wierzchnia. Danny Malone jest przewodnikiem nie tylko po mrocznych zaułkach oraz...

anetapzn | 2017-10-30
Przeczytana: 30 października 2017

Momentami ostra, szczera do bólu, mroczna historia, której bohaterem jest Denny Malone nazywany królem północnego Manhattanu nowojorski policjant. Od zawsze chciał być gliną i nie miał wielkich życiowych marzeń poza byciem najlepszym stróżem prawa. Jednak, jak się szybko w trakcie lektury okazuje, coś poszło nie tak.
Mimo, iż Denny dowodzi elitarnym zespołem o nieograniczonych uprawnieniach, powołanym do zwalczania gangów, handlu narkotykami i bronią, to sam ma brudne ręce. Wraz z kolegami ukradł kilka milionów dolarów – w narkotykach i gotówce – zdobytych podczas największego policyjnego nalotu w historii Nowego Jorku.A to dopiero czubek góry lodowej tego, co dokonał po mrocznej stronie prawa Malone.
Autor już od pierwszej strony wciąga nas w mroczny, niepokojący, brudny świat nowojorskich przestępców, ale i nowojorskich skorumpowanych gliniarzy.Opisy są realistyczne, nakreślone prostymi słowami, bez zbędnych ozdobników, bez ciągnięcia na siłę fabuły. Winslow używając normalnego,...

Katarzyna Katt | 2017-10-24
Przeczytana: 19 października 2017

Powieść "Skorumpowani" autorstwa Dona Winslowa wprowadza czytelnika w niesamowity klimat pracy detektywa NYPD, pokazuje jej wady, zalety, to jak należy postępować z bandytami i z kim należy trzymać się blisko.
Najważniejszą postacią w tej powieści jest detektyw Malone. Mężczyzna pracuje w specjalnej jednostce Da Force, jego "królestwem" jest Manhattan. Tam się czuje jak w domu, ma swoich ludzi, swoje kontakty, tu jest bezpieczny, a mając przy sobie swoich przyjaciół z zespołu, czuje, że może wszytko. Walczy z narkotykami w mieście, jest przekonany, że to co robi jest dobre. Jednak jest coś, co sprawia, że musi oglądać się za siebie i mieć oczy dookoła głowy. Ta powieść to moje pierwsze spotkanie z twórczością Dona Winslowa i co mogę stwierdzić po tej lekturze? Zdecydowanie trafia w mój czytelniczy gust i plasuje się na równi z Pattersonem. Uwielbiam zawiłe wątki i wartką akcję, która przedstawia pracę policji i światka przestępczego. Z całą pewnością nie jest to książka na jedno...

Wojciech | 2018-02-08

Skończyłem czytać, i pozostał smutek. Smutek po tym jak dobra książka potrafi człowiekowi zmienić pęd dnia codziennego.
Powieść przeczytałem w trzy dni. Chciałem do niej wracać, o niej myśleć, chciałem się zastanawiać co się stanie z głównym bohaterem.

Książka ta w pełni sobą zahipnotyzowała mnie. Umiejętnie poprowadziła za rękę przez odmęty Nowego Jorku.
Emocjonalny przekrój wielu społeczeństw i walka głównego bohatera z priorytetami życiowymi, sprawiają że to książka która polecę każdemu.

WARTO.
Jest genialna...

Dorota Smakuje | 2017-10-30

Jeśli lubicie powieści sensacyjne w klimacie policyjnym z elementami kryminału a nawet trillera, koniecznie przeczytajcie właśnie "Skorumpowanych" Dona Winslowa.
więcej na http://smakuje.blox.pl/2017/10/4-powiesci-ktore-zapadna-ci-w-pamiec.html