Trucizna

Wydawnictwo: Edipresse, HarperCollins
Whitewash
9788327620200
Zombek

Sabrina Gallowey, pracownik naukowy w firmie EcoEnergy, od pięciu lat zajmuje się technologią produkcji paliwa alternatywnego. Kiedy nagle znika jej szef, przypadkowo trafia na trop sprawy znacznie bardziej złożonej i niebezpiecznej, niż jej się początkowo wydaje. Zaczyna otrzymywać pogróżki, ktoś ją śledzi. Ma coraz większe trudności z dostępem do potrzebnych danych... Wkrótce ginie jeden z...

Wkrótce ginie jeden z jej pracowników i kobietę ogarnia przerażenie. Ofiara miała bowiem na sobie fartuch laboratoryjny z jej identyfikatorem. Rozpoczyna się gra o najwyższą stawkę. Sabrina jeszcze nie wie, że jej przeciwnikami są bardzo wpływowi ludzie ze świata polityki i biznesu, którzy zrobią wszystko, aby prawda nie wyszła na jaw.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

Mollinka_90 | 2018-10-17
Przeczytana: 17 października 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta powieść to istny miks wątków wykorzystywanych przez twórców filmów i książek sensacyjnych dla podniesienia napięcia. Miejscami trochę naciągana, przewidywalna akcja, dość przeciętnie wykreowani bohaterowi. Typowy średniak, a jednak i taka literatura ma swój urok, jest niezbyt wymagającą rozrywką, której każdy czasem potrzebuje.

Doktor Sabrina Galloway pracuje w firmie EcoEnergy. Korporacja zajmuje się przetwarzaniem odpadów biologicznych, głównie z kurcząt, na biopaliwa. Swoją działalnością wypełnia nowatorską gałąź gospodarki, znajduje się w czołówce firm nieszkodzących środowisku. Gdy pojawia się szansa na podpisanie wartego miliony dolarów kontraktu z amerykańskim rządem, nagle znika bezpośredni przełożony Sabriny. Kiedy nieco później ktoś zabija również jedną z jej koleżanek, która miała na sobie należący do Sabriny fartuch i identyfikator, dziewczyna zaczyna obawiać się o swoje życie. Gra toczy się o wysoką stawkę, bo w całe przedsięwzięcie zamieszane są osoby ze szczytów...

Sabrina Gallowey, pracownik naukowy w firmie EcoEnergy, od pięciu lat zajmuje się pracą w laboratorium pracuje nad technologią nowego paliwa alternatywnego. Gdy nagle znika szef Sabriny przypadkowo trafia na pewien trop pewnej sprawy bardzo złożonej i bardziej niebezpieczniej jak się jej to wydaje z początku.Dostaje pogróżki, ktoś ją śledzi i grozi.Ma duże trudności i problemy z dostępem do potrzebnych danych.
Wkrótce ginie jeden z jej pracowników pracujących w jej laboratorium, natomiast kobietę zaczyna ogarniać strach przeraźliwy, przerażenie kim jest ta osoba. Ofiara miała na sobie fartuch Sabriny z jej identyfikatorem.Rozpoczyna się walka i prawdziwa gra o wysoką stawkę.Jednak Sabrina jeszcze nie wie, że jej przeciwnikami są bardzo wpływowi ludzie ze świata polityki, biznesu, są zdolni do wszystkiego, żeby ta cała prawda nie ujrzała światła dziennego i nie wyszła na jaw.

Alex Kava napisała dobry thriller, świetnie wbudowana bardzo dobra fabuła, akcja wartka trzymająca w mocnym...

Kokosanka | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Naprawdę nie mogę pojąc, że jedne powieści Kava pisze rewelacyjne a inne są tak nudne, że oczy same się zamykają. W Truciznie nie ma ani krzty dreszczyku. Jest zatem 81 letnia sąsiadką z kupą forsy i werwą 20 latki- no litości!! Dobrze, że jeszcze nie miała czarnego pasa w karate i nie była strzelcem wyborowym.
Wątek polityczny wynudził mnie nieziemsko abstrahując od tego, że nie lubię polityki w książkach. Moim zdaniem Kava przekombinowała, niektóre wątki poprowadzone byle jak, po łebkach. Wątek z terrorystami- może było tego z 4 rozdziały, też poprowadzone byle jak. Nie polecam, szkoda czasu.

ZARAZA | 2013-01-14
Przeczytana: styczeń 2013

"Trucizna" to dobry kryminał. Były momenty, które mnie porywały i takie przy których prawie usnęłam. Powieść mogłaby być lepsza, ale nie żałuje, że ja przeczytałam.

Roland | 2013-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Dobrze napisany, ale raczej nie porywający thriller sensacyjny. W swojej twórczości Alex Kava napisała lepsze książki z tego gatunku. Można przyznać, że książka została napisana poprawnie. Oczywiście występują pewne elementy napięcia, również tożsamość osoby odpowiedzialnej za wymienione w książce wydarzenia może być zaskakująca, lecz czasami książka po prostu była nudna.
Pracownik naukowy Sabrina Galloway zatrudniona w firmie EcoEnergy odkrywa, że trujące odpady powstałe podczas produkcji paliwa przedostają się do rzeki. Sabrina próbując rozwiązać tę zagadkę spotyka mur tajemnic i milczenia. Ma trudności z dotarciem do dokumentów. Jednocześnie szef personelu naukowego znika. Sabrina podejrzewa, że ktoś czyha na jej życie. W celu wyjaśnienia sprawy będzie musiała się spotkać z dawno nie widzianym bratem. Sprawa, którą bada Sabrina zahacza o najwyższe stanowiska państwowe. Czy uda się jej dowieść prawdy, zanim ktoś skutecznie ją ucieszy?
Wydawałoby się, że książka będzie...

gwiazdka | 2013-03-25
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 25 marca 2013

Trucizna to typowy thriller. Zamordowany zostaje naukowiec, jedna ze współpracownic zaczyna interesować się jego zniknięciem, ponieważ próba jej zabicia kończy się fiaskiem, zainteresowane osoby postanawiają wrobić ją w zabójstwo. Książka nie zaskakuje za bardzo, pierwsze sto stron- wprowadzenie do właściwej akcji- ciągnie się lekko. Potem już wydarzenia nabierają tempa. Jak na dobry thriller książce brakuje napięcia i nieprzewidywalności. Ogólnie jednak oceniam Truciznę jako dobrą rozrywkę.

dorcia2633 | 2018-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2018

Sabrina Galloway, zatrudniona jako pracownik naukowy w firmie EcoEnergy, spędziła pięć lat nad opracowaniem technologii produkcji paliwa alternatywnego. Kiedy nagle znika jej szef, przypadkowo trafia na trop sprawy znacznie bardziej złożonej i niebezpiecznej, niż to się początkowo wydaje. Nieświadomie zostaje wplątana w zakrojoną na szeroką skalę nielegalną zmowę.
Kolejne wydarzenia sprawiają, że czuje się coraz mniej bezpiecznie. Odnosi wrażenie, że jest śledzona, w dodatku zaczyna otrzymywać pogróżki. Ma coraz większe trudności z dostępem do potrzebnych danych. Kiedy ginie jeden z jej pracowników,ogarnia ją przerażenie. Ofiara miała na sobie laboratoryjny fartuch z jej identyfikatorem...

Grażyna | 2011-03-28
Przeczytana: 25 marca 2011

Chociaż akurat w "Truciznie" nie występuje moja ulubiona agentka, to jednak przeczytałam z przyjemnością

Ciekawe napisana, trzymająca w napięcie i poruszająca tematy, o których nie mówi się głośno ze względu na reputacje rożnych instytucji. Choć ilość wątków i bohaterów może zgubić nieco czytelnika wraz z całą tajemniczością. Jednak sama akcja, jej wyjaśnienia - "odwroty" oraz zakończenie rekompensuje wszystkie niedociągnięcia w książce. Praktycznie na ostatnich stronach akcja się kończy więc warto ją czytać!

dilbi | 2015-09-17
Przeczytana: 17 września 2015

Najgorsza z książek Kavy. Dawno się tak nie wynudziłam. Przez pierwszą połowę nie dzieje się właściwie nic. Nawet morderstwo, które się pojawia mija jakoś bez większego echa.
Jeśli macie coś innego do czytania - bierzcie co innego.
Nie polecam tej książki jako pierwszej z twórczości Kavy, bo można się skutecznie zniechecić, a naprawdę byłoby szkoda.