W poświacie księżyca

Tłumaczenie: Ewa Ciszkowska
Cykl: On Dublin Street (tom 6)
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Moonlight on Nightingale Way
karollllllla

Logan spędził dwa lata w więzieniu, płacąc za błąd popełniony w przeszłości (pobił człowieka, który próbował zgwałcić jego siostrę). Teraz jest gotów zacząć nowe życie. Ma wspaniałe mieszkanie, dobrą pracę i wiele kobiet, które pozwalają mu zapomnieć o przykrych wspomnieniach. Lecz tylko jedna tak naprawdę rozpala jego zmysły do czerwoności – sąsiadka Grace. Grace uciekła od swojej...

Grace uciekła od swojej toksycznej rodziny, przeprowadzając się do Edynburga. Odzyskuje spokój po trudnych doświadczeniach i cieszy się życiem na własny rachunek. Sielankę zakłóca jednak natrętny sąsiad, który irytuje Grace głośnym zachowaniem i złośliwościami. Początkowo Grace nie chce mieć z Loganem nic wspólnego, ale niespodziewanie łamacz serc okazuje się mężczyzną, którego szukała. Gdy Grace zaczyna poddawać się urokowi przystojnego sąsiada, jej mroczna przeszłość powraca jak bumerang i zagraża wszystkiemu, co udało im się wspólnie zbudować. Czy mimo przeciwności losu ta znajomość skończy się happy endem?

źródło opisu: http://www.empik.com/w-poswiacie-ksiezyca-young-sa...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/w-poswiacie-ksiezyca-young-sa...»

Sivrite | 2019-09-25
Przeczytana: luty 2019

Bohaterowie są tak wyidealizowani, że próżno szukać z nimi jakiegokolwiek kontaktu. Siedział? No przecież, że za niewinność, przecież jest rycerzem! Żałuję, że ta seria skończyła się w ten sposób, naprawdę się męczyłam, czytając tę część.

Wanilka | 2019-09-21
Przeczytana: 20 września 2019

Lubię tą autorkę, tom mi się podobał. Szkoda, że to ostatni z serii. Mi też trudno jest pożegnać się z bohaterami. Relaks, dowcip, seks i temat do przemyśleń. Wszystko w wyważonych proporcjach ;-)

Rosemarie | 2019-07-16
Przeczytana: 13 lipca 2019

"W poświacie księżyca" to ostatni, szósty tom poczytnego cyklu On Dublin Street autorstwa szkockiej pisarski Samanthy Young. Pierwszą część serii "Wbrew zasadom" miała swoją premierę w 2013 roku w Polsce. I właśnie od tamtego czasu jestem wierną fanką tego cyklu. Pani Young stworzyła serię, która absolutnie skradła moje serce. Ja wiem, że to są tylko, albo aż romanse, ale są naprawdę świetne! Dostarczyły mi mnóstwo różnych emocji, udowodniły, że każdy zasługuje na szczęście, nawet pomimo ciężkich doświadczeń i przeżyć. Bardzo się cieszę, że lektura ostatniego tomu jest już za mną, ale jednocześnie czuję nostalgię i smutek, że to już koniec.

Logan spędził dwa lata w więzieniu, płacąc za błąd popełniony w przeszłości. Po wyjściu z więzienia mężczyzna mając wsparcie swojej rodziny i przyjaciół. Bohater przeprowadza się do nowo wynajętego mieszkania. Szybko okazuje się, że jego sąsiadką jest urocza Grace. Kobieta, podobnie jak Logan ma za sobą ciężką przeszłość, uciekła ona bowiem od...

PaulinaB | 2019-05-28

Właśnie skończyłam ostatnią książkę z serii "On Dublin Street". Kazdego zachęcam do przeczytania całej serii. Ja jako czytelniczka bardzo się zżyłam z wszystkimi bohaterami i jestem pewna, że jeszcze kiedyś do nich wrócę.
Co do książki "W poświecie księżyca", to uważam, że jest najgorsza z całej serii. Niekiedy miałam odczucie, że pisana już była na siłę ale ogólnie to zła nie jest, szybko się ją czytało i co najważniejsze to na koncu w skrócie były opisane losy pozostałych bohaterów.
Uważam że najlepszą książką z całej serii jest "wbrew zasadom". Jestem zakochana w losach Joss i Bradena i bardzo się cieszyłam gdy w pozostałych książkach była jakaś wzmianka o nich.

ANA | 2019-05-06
Przeczytana: 28 kwietnia 2019

Trochę mi smutno, bo to było już ostatnie spotkanie z serią "On Dublin Street"

Samantha Young ponownie zabrała mnie do świata gdzie kobiety są piękne, mężczyźni przystojni i mimo różnych zawirowań ostatecznie żyją długo i szczęśliwie. Kto nie lubi takich bajek?

Historia Logana i Grace jest zdecydowanie ciekawsza od poprzedniej opowieści autorki. Od pierwszego rozdziału miałam ochotę dowiedzieć się czegoś więcej o ich losach. Maia to postać której kompletnie się nie spodziewałam, myślałam że nic mnie już w tej książce nie zaskoczy, a jednak?

Podoba mi się też to, że bohaterowie poprzednich części nie przytłaczają aż tak bardzo. Trochę się tego obawiałam, zwłaszcza że już w 4 części było naprawdę tłoczno, tutaj jest zdecydowanie lepiej. Pojawiają się ale nie mają dużego wpływu na losy głównych postaci.

Co jeszcze mi się spodobało? Zakończenie tej serii. Epilog to miejsce gdzie każda historia ma swoje 5 minut. Dowiadujemy się jak potoczyły się losy moich ulubionych postaci...

Historia jakich wiele, ale kilka wątków sprawia, że jest jednak inna. Dobrze napisana i miejscami zabawna. Trochę irytowało mnie to, że od początku wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to, że główna para bohaterów do siebie pasuje, a oni jakby na siłę z tym walczyli. Jest to pierwsza książka z cyklu, którą przeczytałam, więc ten natłok bohaterów pobocznych i relacji między nimi sprawił, że się pogubiłam. Niemniej, ta książka sprawiła, że jestem ciekawa pozostałych powieści z serii.

Nina | 2019-01-03
Na półkach: Przeczytane, English
Przeczytana: 03 stycznia 2019

Moonlight on Nightingale Way (On Dublin Street, #6)*

Logan MacLeod po wyjściu z więzienia, do którego trafił za ciężkie pobicie drania maltretującego jego siostrę, próbuje ułożyć sobie w Edynburgu życie na nowo. Tymczasem nie dosyć, że jego kawalerski żywot zakłóca seksowna, ale upierdliwa sąsiadka, Grace Farquhar, to pewnego dnia w jego mieszkaniu przy Nightingale Way pojawia się niespodziewanie piętnastolatka twierdząca, że jest jego córką.

Jak wszystkie edynburskie romanse Samanthy Young także ten jest pierwszoosobową narracją protagonistki. Grace po zerwaniu kontaktów ze swoją bogatą londyńską rodziną ciągle słabo sobie radzi w życiu osobistym. Czy pojawienie się Mai, córki Logana, będzie szansą dla Grace i jej przystojnego sąsiada, czy przeciwnie, mimo buzujących w nich namiętności, utrudni ich relacje?

Epizodów erotycznych jest w ostatniej części cyklu sporo, ale przez większą część powieści dominują wątki rodzinne trojga bohaterów. Epilog składa się z krótkich scenek z...

Sza_lala | 2018-12-27
Przeczytana: 25 grudnia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Najgorsza książka z tej serii! Według mnie skandaliczne podejście do kobiet... Nie rozumiem co jest pociągającego w tym, że kobieta mówi 'nie', a facet na siłę ją zmusza do bycia razem? Dodatkowo, wszyscy jego znajomi wywierają na bohaterkę presję i zmuszają do rozpoczęcia związku. Odrażające. Cała książka opiera się na tym, że bohaterka wyraźnie mówi, że nie chce być z tym mężczyzną, a on lekceważy jej zdanie i podobno jest przy tym taki 'uroczy'...

Anaela | 2018-11-30
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 30 listopada 2018

Ta opinia chyba trochę jest spoilerem, bez szczegółów i nazwisk co prawda, ale chyba trochę jest ;)
Kończąc ostatnią z książek, trudno mi stwierdzić, czy to kwestia ilości książek, plus nowel, czy też natłoku wydarzeń w poszczególnej części, a może nie koniecznie to wina autorki, a tłumacza, że w książkach znajduje się tyle błędów i nie chodzi mi o błędy ortograficzne, a błędy logiczne, z których wynika jakby autorka, jak również jej wsparcie wydawnicze zapominali na końcu, co działo się na początku, bądź w poprzedniej części. Sporo tych wpadek w ostatnich 5 tomach. Dla czytelnika może okazać się to smaczkiem, wyłapywanie ich ;)
Lektura lekka, łatwa i przyjemna. Bohaterowie, którzy irytują (to zazwyczaj impulsywne, kombinujące jak koń pod górkę panie), i którzy wzbudzają dużo sympatii, miło śledzi się ich losy.
Natomiast sceny uno romatico z każdą kolejną częścią po prostu powszednieją, bo są do siebie bardzo podobne o ile nie takie same, zmieniają się tylko bohaterowie. Fabuła...

AdaJa | 2018-11-18
Na półkach: Przeczytane, 06/10, 2018, ROMANSE
Przeczytana: 18 listopada 2018

Smutno mi, że to już koniec tej serii, ale z drugiej strony miałam już lekkie problemy z ogarnięciem bohaterów, którzy się przewijali przez te wszystkie części. Już nawet nie wspomnę o dzieciach, które pojawiały się pomiędzy książkami.
Tak samo jak w poprzednich przypadkach jest to naprawdę przyjemna książka, która zwraca uwagę na wiele aspektów życia i tego kto nas otacza, zarówno jeżeli chodzi o pozytywy jak i negatywy.
Zauważyłam jednak parę błędów logicznych w tej książce, co nieco umniejszyło jej wartości. Niestety. Ale mimo wszystko i tak nie żałuję, że wzięłam się za tą książkę i ogólnie całą serię.