W poświacie księżyca

Samantha Young Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: On Dublin Street (tom 6) literatura obyczajowa, romans
Moonlight on Nightingale Way
Data 1. wydania:
2015-06-02
Ewa Ciszkowska
Burda Publishing Polska
sąsiad pożądanie kłótnie córka pomoc przyjaźń ucieczka przeszłość tajemnice miłość
Moonlight on Nightingale Way
On Dublin Street (tom 6)
literatura obyczajowa, romans
Ewa Ciszkowska

Trudno mieć pretensje o to, że romans jest romansem, jednak w tym przypadku trudno było przebrnąć przez żenujące dialogi i dość naiwną fabułę. Na plus zasługuje dynamiczna akcja, która pozwalała jakoś dotrwać do końca.

Trochę nudnawa w porównaniu z poprzednimi (szczególnie pierwszymi trzema) częściami. Myślę, że po trosze wynika to z wyczerpania materiału - jest to już szósty tom i trudno uniknąć wtórności, szczególnie pozostając w konwencji new adult, jak i ze zbytniej sympatii autorki do bohaterów. Nie podejmowali już tylu złych, raptownych decyzji, co w pierwszych częściach, nie było...

Szkoda , że to koniec serii On Dublin street , mogę polecić wszystkim tą serię.

Oczywiście petarda. Tak jak cała seria zresztą. Wspaniały cykl. Szkoda, że się skończył. Będę wracać.

Nie jest to moja ulubiona część z serii, ale i tak uważam, że czyta się świetnie i bardzo polecam. Jeśli ktoś lubi romanse to ten na pewno się mu spodoba.

W końcu udało mi się dorwać i tą część w wersji papierowej.

Logan wyszedł z więzienia i zamieszkał w nowym mieszkaniu. Jego styl życia nie do końca pasuje jego sąsiadce z naprzeciwka.

Grace uciekła przed swoją rodziną, i problemami dawnego życia. Kiedy na przeciwko wprowadza się nowy sąsiad, nie wie jak bardzo zmieni się jej życie.

Do tej historii podeszłam z dystansem....

Z takiego zwieńczenia serii się ucieszyłam! Całość oceniam świetnie i będę ciepło wspominać te historie.

No i tym oto akcentem kończy się seria o mieszkańcach Edynburga. Autorka wydała 6 pełnych historii i kilka mniejszych noweli, które uzupełniały te historie.
Ostatnia część dotyczy ostatniego zabłąkanego członka patchworkowej rodziny, a mianowicie Logana.
Logan jest bratem Shannon. Mężczyzna spędził dwa lata we więzieniu za pobicie chłopaka swojej siostry. Po wyjściu nie...

Nie wiedziałam że to kolejna część.wstrzeliłam i bardzo mi się podobała.

Nie, nie i jeszcze raz NIE.

Tak naprawdę dałam datę na oko, bo czytałam tę książkę kilka lat temu, ale niesmak pozostał mi do dzisiaj.

Nie rozumiem czemu ta książka ma tu średnią ocen 7,6, bo jest tak przewidywalna i tak naiwna, że nie umiałam jej dokończyć.

Ja wiem, że to jest romans i totalnie chick lit i powinno to być lekkie i przyjemne, ale niestety jak dla mnie...

Dyskusje

1 972