Oddychaj mną

Wydawnictwo: Pascal
Breathe
Sherry

Miłość w świecie rocka!
Sadie zatrudnia się jako pomoc domowa w willi rockmana Jaxa na prywatnej wyspie. Nie jest jej w życiu łatwo. Pewnego dnia uświadamia sobie, jak niezwykła będzie jej codzienność u boku gwiazdy. Postanawia zawalczyć o siebie. Jax jednak wie, że miłość w świecie rocka nie ma szans na przetrwanie.
Co zrobić, gdy on nie może bez niej oddychać?

źródło opisu: http://pascal.pl/abbi-glines,3159.html

źródło okładki: http://pascal.pl/abbi-glines,3159.html

kryminalnakuchnia | 2017-05-22
Na półkach: Przeczytane, New Adult

Jeśli akurat szukacie miłej łatwej i przyjemnej rozrywki na jedno popołudnie, to trafiliście pod właściwy adres.

"Oddychaj mną" autorstwa Abbi Glines, to kapitalny "czasoumilacz", na każdą porę dnia i roku, niezależnie od tego jaki gatunek literatury preferujecie.

W książce tej znajdziecie, dość sporą dawkę humoru, która niestety przeplata się z dramatami głównych bohaterów. Wszystkie postacie wykreowani przez autorkę, wzbudzają sympatię, są barwne i mają swój niepowtarzalny charakter.
Fabuła bardzo zwięzła, konkretna. W książce nie ma zbędnych wątków, tudzież dialogów, które nie prowadzą do niczego.

Fakt, nie są to wyżyny literatury współczesnej, ale przecież każdy z nas potrzebuje czasami czegoś lekkiego i niezobowiązującego.

Książki, które wychodzą spod pióra Glines, są jednogłośnie gwarancją miło spędzonego czasu i dobrej zabawy.

Kasiek | 2016-03-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 15 marca 2016

Czytając tę książkę nieustannie zastanawiałam się czy na pewno napisała ją Abbi Glines. Ta Abbi Glines, która stworzyła tak dobrą serię, jaką jest Rosemary Beach. Każda jej część jest godna polecenia, dlatego też bez zastanowienia sięgnęłam po pierwszy tom nowej serii. Niestety nie mogę o tej książce powiedzieć tego samego, co o poprzednich.
Historia, którą stworzyła autorka jest prawie w całości wtórna. Zdaję sobie sprawę, że trudno o oryginalne pomysły, kiedy powstało już tyle podobnych książek, jednak trudno uzyskać zainteresowanie fabułą, która jest przewidywalna prawie w stu procentach. Tak wiele jest książek o rockmanie, który jest bożyszczem nastolatek i jego wielkiej odwzajemnionej miłości do pięknej dziewczyny z ubogiej dzielnicy, że trudno nie domyślić się praktycznie wszystkiego. Autorka niczym nie zaskakuje, a czekałam na choćby krótkie momenty, które odróżniłyby tę pozycję od wcześniejszych, jej podobnych.
Książka nie tyle jest słabą pozycją, bo tego o niej nie można...

Ogólnie mi się podobała aczkolwiek mam pewne zastrzeżenia. Trochę za dużo postaci jak na mój gusta, ale w ostatecznym rozrachunku nie było źle. Sadie momentami mnie wkurzała. Zakończenie nawet może być. Zastanawiam się czemu Jax nie przedstawił oficjalnie swoim rodzicom Sadie. Autorka też zbyt słabo przedstawiła świat Jaxa. Niby gwiazda rocka, a tu niewiele było na ten temat. Z wyjątkiem kilku piosenek w tym jedną napisaną dla Sadie. Za to okłada naprawdę zachwyca. Gościu na okładce jest moim zdaniem boski.

Natalia-Lena | 2015-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie wiem, co napisać.

O książkach naprawdę dobrych pisze się łatwo – za łatwo. Przelewamy w recenzję swoje emocje i zachwyt, próbujemy opisać odczucia, które innym mogą wydać się tak sztuczne, że aż podejrzane. Taki entuzjazm? Niewiara w to, że coś może być ,,aż tak” dobre to rzecz powszechna. Ten, kto nie przeczytał, może nie zrozumieć i sceptycznie podchodzić do eksplozji cudów, ochów i innych pokrewnych. O książkach naprawdę złych pisze się równie łatwo – aż czasem czytelnika ponosi i rzuca w mroczne rejony. Wyklina powieść, rwie włosy z głowy i kartki z tomu. Rozpacza nad straconym czasem i kręci głową nad statusem bestsellera.

A jak pisać o książkach nijakich, których recenzję można zamknąć we wzruszeniu ramion? Taką powieścią jest właśnie ,,Breathe” Abbi Glines. Czy żałuję, że ją przeczytałam? W sumie mi to obojętne. Czy mam poczucie, że zmarnowałam czas? Tak. Nie. Nie wiem. Czy perypetie bohaterów mnie...

książek: 1982

Sadie jest tą dorosłą w domu. Kilka miesięcy wcześniej przenosi się z matką z Tennessee do Alabamy by znowu zacząć wszystko od nowa. Kiedy jej ciężarna matka nie może już pracować, posyła córkę by zajęła jej miejsce. Sadie jest bardzo zdeterminowana by otrzymać te pracę, choć jej potencjalna przełożona nie jest przekonana czy ta da sobie radę. Szybko orientuje się, że jej pracodawcą jest Jax Stone – nastoletnia gwiazda rocka uwielbiana na całym świecie, a ten dom jest jego azylem. Jest młody, utalentowany i seksowny, uwielbiają go wszystkie kobiety bez względu na wiek.

Widząc Sadie po raz pierwszy Jaxon bierze ją za fankę, która podstępem zakradła się do jego domu. Szybko zostaje wyprowadzony z błędu i zaintrygowany, bo Sadie zachowuje się inaczej niż większość znanych mu kobiet. Zastanawia go co taka młoda, piękna i inteligentna dziewczyna robi w jego domu. Z czasem między nimi rozkwita przyjaźń – dla niej jest Jaxem, a nie gwiazdą. Stopniowo miejsce przyjaźni zajmuję miłość, ale...

lulamae | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

Sadie White jest siedemnastolatką, która musiała zbyt szybko dorosnąć przez jej nieodpowiedzialną matkę. Teraz kiedy jej matka jest w kolejnej przypadkowej ciąży i nie ma siły iść do pracy Sadie ma zamiar ją zastąpić.
Zostaje zatrudniona jako pomoc domowa w jednym z tych najbogatszych domów. Okazuje się, że jego właścicielem jest nastoletnia gwiazda rocka - Jax Stone.
Czy młodzieżowa gwiazda rocka i dziewczyna będąca jego pomocą domową będą mieli się ku sobie? I jakie problemy mogą stanąć na ich drodze? Przekonajcie się.

Przyjemna jest to książka, jednak jest to typowa młodzieżówka. A, że na mnie młodzieżówki mało kiedy robią piorunujące wrażenie stąd ta ocena.
Jednak jestem pewna, że wiele dziewczyn będzie zachwyconych przeuroczym gwiazdorem, który w efekcie marzy także o chwilach normalności i dziewczynie, która będzie jego ostoją i powodem do oddychania.
Zarówno Jax jak i Sadie mają charaktery, które zdecydowanie da się lubić. Sadie jest naprawdę dzielną, młodą dziewczyną,...

AngelFire | 2016-03-06
Przeczytana: 06 marca 2016

Miłość przychodzi nie spodziewanie.W najmniej oczekiwanym momencie.Kiedy życie testuje nasze możliwości i siłę walki,to właśnie to wspaniałe uczucie daje chęć by pokonać wszelkie trudności.Bo na mecie czeka ktoś dla kogo warto żyć.

Sadie White los nie oszczędzał.Już jako mała dziewczynka stała się dorosłą.To dzięki niej jej matka funkcjonuje.Teraz kiedy pojawi się kolejny członek rodziny trzeba jeszcze więcej wysiłku niż wcześniej.Dlatego dziewczyna podejmuje tracę w rezydencji państwa Stone.

Jax spotkał już wiele dziewczyn.Jednak każda pragnęła tylko jego sławy i bogactwa.Już za rewelacja spotkać gwiazdę rocka.Nagle na jego drodze stanęła niezwykła blondynka,która nauczy go co to znaczy miłość.To wspaniałe uczucie może zostać zniszczone przez media,które są tą złą częścią bycia idolem nastolatek.Dlatego trzeba podjąć decyzję dotyczącą ich wspólnej przyszłości oraz zmierzyć się z jej konsekwencjami.

Temat gwiazdy i zwyczajnej słodkiej dziewczyny jest dość popularny w...

wiooletka13 | 2015-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Na początku muszę wspomnieć ,iż nie mam sentymentu do książek Pani Glines. Seria Rusha i Blaire nie przyprawiła mnie o szybsze bicie serca, dlatego od tej pory mam lekki dystans do tego co wydaje ta autorka. Jednak skusiłam się na Breathe, gdyż jest jednotomowa i miała zachęcający opis.

Musze przyznać, że nie rozczarowałam się. Urzekająca historia napisana prostym językiem. Pewnie są lepsze to na pewno ,ale ta mnie urzekła. Jest prosta, dosyć przewidywalna, ale ma to coś w sobie. Zakochałam się w rockowym chłopaku tak jak i Sadie. Ona jest tu ukazywana jako dźwigająca na swoich barkach cały ciężar życia swojego oraz swojej ciężarnej matki. To miała być tylko wakacyjna dobrze płatna praca, niezależnie od tego dla kogo miała być wykonywana, liczyły się tylko pieniądze. Ale nie dostała tylko pieniędzy, dostała coś więcej. Dostała przepiękne chwile spędzone z cudownym, mądrym, inteligentnym chłopakiem,ale również dostała to co w życiu najważniejsze bezwarunkową miłość. Może i było...

mania_kch | 2015-01-28
Na półkach: Przeczytane, 2015

Historia, pomysł był bardzo dobry, miał ogromny potencjał niestety wykonanie tego zostało totalnie zepsute.Brakowało mi w tej książce prawdy i realności, za to było mnóstwo słodyczy i naiwności.

książek: 2012
magpie101 | 2015-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2015

Pomysl na ksiazke dobry i autorka, ktora bardzo lubie ale czytajac te ksiazke czulam sie jakby ja napisala zupelnie inna osoba, ktora ma kilkanascie lat i jest niedojrzala emocjonalnie.