Ślicznotka

Wydawnictwo: Telbit
978-83-60848-27-2
młodzieżowe
Grafitowa_

Najnowsza książka Andrzeja Klawittera, "Ślicznotka", to osadzona we współczesnych, polskich realiach powieść dla młodzieży... i wszystkich czytelników ceniących literaturę, od której nie sposób się oderwać! W niewielkim miasteczku, gdzie każdy o każdym wie prawie wszystko, współistnieją ... tko, współistnieją ze sobą dwa różne środowiska gimnazjalistów i licealistów - miejscowych i tych z państwowego domu dziecka. Wzajemne relacje bohaterów obydwu grup nie są łatwe. Dochodzi do konfliktów, rodzą się intrygi i problemy, i to wcale nie małomiasteczkowe... Pewnego dnia uwagę nastolatków zwraca urocza Wiktoria, studentka socjologii, która przyjechała z Poznania, aby w szkołach zebrać materiał do pracy dyplomowej. Swoją nietuzinkową urodą i tajemniczą osobowością wzbudza zainteresowanie zarówno chłopaków, jak i dziewczyn z obu środowisk - tym bardziej, że jeździ czerwonym Porsche 911. No i... pojawiają się bardzo poważne kłopoty. W intrygującej i trzymającej w napięciu kilkuwątkowej fabule, nie brak dramatyzmu. Autor łamie tabu w ciągle drażliwych kwestiach miłości i seksu wśród młodzieży - nazywa rzeczy po imieniu. Czytelnicy wcześniejszych książek Andrzeja Klawittera na pewno się nie zawiodą. Lektura "Ślicznotki" gwarantuje naprawdę mocne wrażenia! Andrzej Klawitter w 2006 r. otrzymał nagrodę za powieść dla młodzieży "Jedynaczka" w ogólnopolskim konkursie Wydawnictwa TELBIT.

źródło opisu: Wydawnictwo Telbit, 2008

źródło okładki: http://www.telbit.pl

Nikola | 2011-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2011

Jedna z najlepszych książek pana Klawittera, potrafi poruszyć serce...

monika | 2015-02-22
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 21 lutego 2015

Książka opowiada o młodej studentce socjologi Wiktorii która przyjeżdża do niewielkiego miasteczka aby zebrać materiały do pracy dyplomowej.Dziewczyna wzbudza duże zainteresowanie u mieszkańców miasteczka,jest piękna,inteligentna a do tego jeździ porsche.Zatrzymuje się w pewnym gospodarstwie agroturystycznym i o mały włos padła by ofiarą gwałtu.Bardzo szybko zostaje zaakceptowana przez miejscową młodzież,zarówno tą z domu dziecka jak i z pełnych rodzin.To właśnie stosunki młodzieży z obu środowisk mają być tematem jej pracy dyplomowej.Znajdziemy tutaj wiele typowych problemów nastolatków,od używek aż po niechcianą ciążę.Z początku książka bardzo mi się dłużyła,nie podobał mi się styl pisania ale z czasem powieść bardzo mnie wciągnęłą.Dosyć fajna książka.

Pysia1496 | 2012-08-23

'Ślicznotka' opowiada o młodej studentce, która przyjeżdża do małej mieściny, gdzie zbiera materiały do swojej pracy magisterskiej. Myślałam, że to będzie na prawdę dobra książka, bo przeczytałam na okładce, że dostała jakaś tam nagrodę, której nazwy obecnie nie pamiętam. Ale czytając tak nie miłosiernie męczyłam się. Styl autora jest nie do zniesienia. Wiele opisów mógłby sobie darować, ponieważ są one zbędne. Sprawiają tylko, że odbiorca ma wrażenia, iż twórca pisał po to, żeby zapełnić jak największą ilość kartek. Dialogi są sztuczne i wymuszone. Nie podoba mi się również, to że jak bohater jest zły, to całkowicie i nie ma ani jednej zalety. A jak bohater jest dobry to nie ma żadnej wady. Nie lubię czegoś takiego, bo według mnie jest to przerysowanie postaci. Ogólna problematyka książki jest ciekawa, tylko beznadziejnie napisana. Niestety.

Selene | 2011-02-06

Niebezpieczne używki, gwałty i nastoletnie matki - to problemy, o których nieustannie głośno w telewizji, i pozostałych środkach masowego przekazu. Za każdym razem, słysząc szokujące wyznania dzieci oraz ich rodziców, kręcimy z niedowierzaniem głową. Krytykujemy, nawet nie dopuszczamy tak przerażających myśli do głowy; to jedyne, na co nas stać. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad przyczynami takich sytuacji?

Wiktoria niespodziewanie zjawia się w małej, nudnej mieścinie, w której rywalizują dwie grupy: młodzież z normalnych rodzin, oraz wychowankowie domu dziecka. Ślicznotka – bo tak nazywają dziewczynę – i jej luksusowe Porsche, od razu robią furorę wśród mieszkańców. Ale pojawienie się tej uroczej, bystrej studentki, może też przynieść wiele kłopotów.

Andrzej Klawitter podjął się bardzo trudnego zadania. Napisać książkę dla nastolatków – w dodatku o ich problemach – jest nie tak łatwo, jak się wydaje. Zawsze zastanawiałam się, jak ja chciałabym o takich „przypadkach”...

Alicja | 2012-04-10
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Może chodzi o to, że mężczyzna nie powinien pisać książki z kobiecego punktu widzenia? A może nie potrafię docenić Polaka jako pisarza? Nie wiem. Czegoś mi tu brakowało i to bardzo.
Chociaż duży plus za akcje i wielowątkowość. Ciągle coś się dzieje, wiele osób, choć nie gubiłam się w wydarzeniach z nimi związanych.
Akcja, akcja, akcja... i niestety rozczarowanie tam, gdzie powinien znaleźć się punkt kulminacyjny. Autor porusza wiele tematów, choć jak dla mnie tylko je 'dotyka'.
6/ 10 za to, że mimo kilku drobnych wad książkę czytało się naprawdę przyjemnie :)

Wiktoria chce zebrać potrzebne do swojej pracy podyplomowej materiały. Zaszywa się w małej miejscowości, aby uzyskać jak najlepsze wyniki, ale także odpocząć. Jest piękna, to fakt. Zauważają to wszyscy, nie ma osoby, na którą choć trochę nie zadziałałby jej urok. Czy jest pustą blondynką jak niektórzy chcieliby myśleć? Jakie tajemnice ukrywa każdy człowiek?

Grafitowa_ | 2010-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2010

Po przeczytaniu tej książki inaczej spojrzałam na świat. Uważam, że słowa Klawittera dają do myślenia.

patka0909 | 2014-03-29
Przeczytana: 08 lutego 2012

Książka przypadłą mi do gustu. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że inni ludzie mają gorzej. "Ślicznotka" uczy że z każdego upadku można się podnieść.

Justyna | 2012-11-24
Przeczytana: 18 października 2012

Książka o młodzieży, ale porusza problemy współczesnego świata (narkotyki, alkohol itp.) Czytając ją mozna wyciągnąć wiele wniosków. Ukaznay jest również świat widziany przez młodzież wychowującą się w dmoach dziecka. Wzrusza, uczy, śmieszy. Książka się kończy, a czytelnik z pewnością chciałby czytać jeszcze i jeszcze....

Malra | 2016-08-28
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Zdecydowanie książka dla młodzieży, napisana lekkim i prostym językiem. Poruszane problemy są dość istotne, ale jak dla mnie autor mało się w nie zagłębił. była to dla mnie odskocznia od kryminałów.

Agnieszka | 2012-09-27
Przeczytana: 27 września 2012

Książka świetna, naprawdę nie spodziewałam się tego. Czyta się z zapartym tchem no i przede wszystkim pokazuje realia życia. Różne grupy społeczne, przemoc, chora wyobraźnia... Warta przeczytania :)