Kup teraz - 12 ofert w cenie od 15.69 zł do 27.70 zł

Ogień i woda

Nominacja w plebiscycie 2015
Victoria Scott Wydawnictwo: Iuvi Cykl: Ogień i Woda (tom 1) literatura młodzieżowa
Fire&Flood
Data 1. wydania:
2014-02-25
Marzena Dziewońska
Iuvi
Tella lekarstwo wyścig ya young adult młodzieżowe śmierć Victoria Scott miłość przygoda thriller
Fire&Flood
Ogień i Woda (tom 1)
literatura młodzieżowa
Marzena Dziewońska
Inne

Jedna z moich ulubionych serii książek dla młodzieży i świetna odskocznia od Igrzysk Śmierci czy Niezgodnej (pomimo, że na pierwszy rzut oka, ma z oby dwoma tytułami wiele wspólnego).

Historia Telli i jej uczestnictwa w wyścigu urzekła mnie chyba głównie przez wątki poboczne i bohaterów, którzy coraz chcą jej pomóc lub też pokrzyżować wszystkie plany. Sama fabuła może...

Książkę poleciła mi znajoma i miała ona służyć przerwaniu mojej długiej przerwy od czytania - i się udało! Autorka wpadła na bardzo fajny pomysł na fabułę, bardzo przyjemnie się czyta - jedyne co przeszkadza to schematyczny wątek romantyczny, jednak pomijając to książka super.

5.5 - w sumie bez szału jest ta opowieść, a pseudo-romantyczne wątki burzą historię, chociaż na plus pomysł z pandorami. ;x

Książka przypomina mi coś w stylu "Igrzyska śmierci." Całkiem fajny pomysł na książkę. Ciekawe zdarzenia postacie oraz magiczne zwierzęta się pojawiaja. Jednak nieraz sytuacja dzieje się nagle i zastanawiasz się w tędy czy to sen czy faktycznie się tak stało. Wiele zdarzeń też nie jest wyjaśnionych dokładnie.

Bohaterowie: 10/10
Akcja: 10/10
Sposób pisania: 10/10
Okładka: 10/10
Kreatywność: 10/10

Na półkach: , , , , , , ,

Lektura tej książki trwała trochę dłużej niż bym chciała, jednak, na szczęście, nie miało to nic wspólnego z samą książką, tylko z tym, co się działo w moim życiu prywatnym.

Generalnie, jest to dobra powieść młodzieżowa z wątkiem antyutopicznym i fantastycznym. A także po części thriller.
Nie mogę wystawić mniejszej oceny, dlatego że 'Ogień i woda' naprawdę mnie wciągnęło...

"Jeśli słyszysz tę wiadomość, to znaczy, że zostałaś zaproszona do uczestnictwa w Piekielnym Wyścigu. (...) Piekielny Wyścig trwa trzy miesiące i obejmuje cztery ekosystemy: pustynię, morze, góry i dżunglę. Nagrodą dla zwycięzcy będzie lek ⎼ remedium na każdą chorobę dla jednej, dowolnie wybranej przez niego osoby. (...) Zwycięzca może być tylko jeden."

Teoretycznie Tella...

Na półkach: , , , ,

Po książkę sięgnęłam z ciekawości.Pomysł wydawał mi się orginalny więc postanowiłam ją przeczytać.Na początku Tella trochę mnie irytowała ale później już się przyzwyczaiłam do jej dziwnych tekstów i porównań.Podczas tej lektury czytelnik cały czas zadaje sobie pytanie,,A ile ja gotowybyłbym poświęcić dla dobra swoich bliskich?"
Przy tej książce płakałam zarówno ze śmiechu...

Na pewno jest to książka podobna odrobinę do Igrzysk śmierci ale to nie znaczy że mi się nie podobała. Wręcz przeciwnie powieść ta była interesująca i spodobała mi się główna bohaterka. Jak wiele osób zauważyło na początku Tella wydaje się rozwydrzoną nastolatką ale potem podczas całej akcji książki widać w niej ogromną przemianę na lepsze. Dziewczyna w rzeczywistości jest...

Tella Holloway ma szesnaście lat i nic w jej życiu nie układa się tak jak powinno. Nastolatka ma ciężko chorego brata i żaden lekarz nie może ustalić co mu dokładnie dolega. Rodzice nastolatków decydują o przeprowadzce do Montany, aby jej brat - Cody mógł oddychać "świeżym powietrzem". Tella jest zmuszona zostawić swoich wszystkich przyjaciół w Bostonie i rozpocząć nowy...

2 602
    1 309