Opętanie

Wydawnictwo: Solaris

Powieść opowiada o mocy fatum oraz o dorastaniu do akceptacji swego przeznaczenia w świecie, w którym naprawdę rządzą nadprzyrodzone siły. O próbach zachowania tożsamości przez jednostkę. Polemizuje z tak słynnymi dziełami jak Dziecko Rosemary Iry Levina, czy filmem Egzorcysta. Wprowadzono w niej autentyczne opisy przypadków opętania.

Firewarrior | 2013-07-11

"Powieść opowiada o mocy fatum oraz o dorastaniu do akceptacji swego przeznaczenia w świecie, w którym naprawdę rządzą nadprzyrodzone siły."
O, dziękuję, ktoś mi wreszcie wytłumaczył o czym to było. Bo dla mnie to był grafomański bełkot.

"Polemizuje z tak słynnymi dziełami jak Dziecko Rosemary Iry Levina, czy filmem Egzorcysta."
Wspaniale. Ja mogę sobie polemizować w ten sam sposób, na przykład z Dostojewskim:
F. D. "Zas­ta­nawiam się, oj­co­wie i nau­czy­ciele: "co to jest piekło?". I myślę, że to jest żal, iż nie można już więcej kochać."
Ja: "Kaszanka".

Tyle mam do powiedzenia na temat tej książki. Dziwię się, że ktokolwiek chciał ją wydać.

Monika | 2014-10-03
Przeczytana: 03 października 2014

Negatywne zaskoczenie! Zaciekawiło mnie zdanie na okładce: 'Dziecko Rosemary' i 'Egzorcysta' to bajki dla dzieci - jednak książka nie okazała się nawet dobra.. Nie lubię kiedy nie wiem do końca o co chodzi (a pojawiał się takie fragmenty). Chociaż książka nie przypadła mi do gustu (szkoda, doceniam naszych autorów bardzo!) to przyznam, że czytało się ją całkiem dobrze, nie męczyłam się.

LongWinterNights | 2013-01-06

Jedna z najgorszych książek, jakie w życiu czytałam. Grafomaństwo najwyższego stopnia. Boli samo wspomnienie. A przeczytałam całą, bo to był prezent. Jednak nie mogłam jej zdzierżyć na mojej półce, więc ją oddałam gdzieś, żeby poszła w świat i sprawiała ból komuś innemu.

Izka | 2015-05-21
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 17 maja 2015

Pomysł niby fajny, ale jakoś ciężko mi było przez to wszystko przebrnąć. Zdecydowanie nie mój klimat.

rafaela | 2011-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2011

wyjątkowo męcząca lektura.

Henioo | 2013-09-30
Przeczytana: marzec 2008

Powieść o nadejściu Antychrysta w postaci pięknej kobiety, Carol, pod koniec XX wieku
Jej przyjaciel Daniel, jest niczego nie świadomy, uświadamia go ksiądz Turrini, były żołnierz.
Książka w pierwszej części, kiedy Carol była dzieckiem, super, później nieco traci na "jakości".
Ogólnie mówiąc, nie za bardzo, nie za bardzo...

kina | 2012-07-14
Na półkach: Przeczytane, Ebook