Lilith

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Lilith to kobieta wolna, stworzona dużo wcześniej od Ewy, która jest kobietą podległą mężczyźnie. Od dawna już wygnana pomiędzy demony, Lilith nawiedza sny i marzenia mężczyzn. Pojawia się dziś ponownie jako paleontolog, dyrektorka muzeum Historii Naturalnej w Lone. Dzięki chirurgii plastycznej staje się najpiękniejszą z istot.

milla | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

„Lilith” autorstwa Aliny Reyes jest pozycją wulgarną i diablo kontrowersyjną. To powieść iście pornograficzna, wypełniona plastycznymi, bardzo nieprzyzwoitymi, budzącymi niechęć, przesyt i obrzydzenie opisami spółkowania.

Pisarka sięgnęła po mit Lilith – kobiety demona, sukuba. Postać wedle folkloru żydowskiego była pierwszą, nieposłuszną i zbuntowaną żoną Adama. Samodzielną i niezależną kobietą stworzoną, podobnie jak Adam, z gliny. Kobietą wygnaną z raju, gdyż nie chciała poddać się woli mężczyzny.

Akcja tej mrocznej powieści rozgrywa się w przyszłości, w Paryżu, który nosi nazwę Lone lub „Baby”. W mieście podzielonym na dystrykty, mieście spalanym przez zepsucie. Miejscu, w którym krąży wygłodniała, pozbawiona wszelkich zahamowań współczesna Lilith – dyrektor Muzeum Historii Naturalnej opętana przez ducha kobiety, której szczątki zostały odkryte w starej jaskini. Bohaterka odkrywa w sobie bezwzględnego, spragnionego sukuba.

„Lilith” to pozycja przesycona ostrymi,...

Kasia | 2012-09-02
Przeczytana: 02 września 2012

Nie, nie i jeszcze raz nie. Tego nie da się czytać. Poproszę o ujemne punkty. Szkoda papieru na coś takiego.

Ispirazione | 2012-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2012

Chcecie znać przepis na „szokującą” książkę według Aliny Reyes? Proszę bardzo.
a) Akcja obowiązkowo musi rozgrywać się w wielkim anonimowym mieście. Inaczej szoku, jestem przekonana, nie będzie.
b) Przynajmniej tuzin wulgaryzmów (lub chociaż określeń klasycznie ordynarnych) na stronę. No bo jakżeby inaczej? Jak mamy szokować, nie ma przebacz.
c) Fabułę należy tak przegadać, zdusić i zamieść pod dywan, że nie wiemy, czy przez te przeszło dwieście stron mieliśmy z takową w ogóle do czynienia.
d) Bohaterowie nie myślą. Są zbyt zajęci uganianiem się za swoimi zwierzęcymi potrzebami, więc niby po co im rozum?
e) Koniecznie nutka grafomanii. Nawet dziecko wie, że od tego każda książka stanie się wiarygodniejsza, ambitniejsza, a być może nawet ma szansę wywołać obyczajowy skandal?

Ot i cała filozofia. Smacznego!

sulibrat | 2017-03-04
Na półkach: Pozbyłem się, Przeczytane

Być może autorka dała upust swojej wyobraźni seksualnej. Być może książka była dla niej wizualizacją własnych pragnień lub terapią. Być może chciała zamanifestować swoje wyzwolenie - uwolnić Lilith. Być może to współczesna sztuka która nie potrafi przyciągnąć do siebie niczym innych jak falą szoku i wyuzdaniem. Być może, być może. Taką książkę mogła napisać tylko kobieta. Ale czy to książka dla kobiet? Dla mnie była obrazoburcza i szokująca a jednak przeczytałem ją od deski do deski. Doświadczenie było podobne do oglądania filmu pornograficznego któremu chciało się nadać głębszy sens obudowując go symboliką i ładnymi słowami. Brzytwa Ockhama zostawia tylko porno...

larwa | 2010-09-01

Odważna książka, zaskakująca.

Ania | 2013-04-23
Przeczytana: 24 kwietnia 2013

Nie potrafię ładnie pisać opinii a tym bardziej recenzji na temat książek, ale tutaj link do recenzji z którą całkowicie się zgadzam.

Anerlam | 2014-03-02

Wysysanie krwi z penisa, zapłodnienie przez kark, wskrzeszanie ludzi mlekiem z piersi... Nie wiem co siedziało autorce w głowie, ale żałuję, że się tym z nami podzieliła.

Fragile | 2012-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2012

bełkot o niczym, chwilami wulgarny, w żadnym wypadku nie podniecający; szkoda drzew (o cennym czasie czytenika nie wspominając)na tą grafomanię

elentari | 2016-05-03

Pornografia dla kobiet, do tego inteligentna, z erudycyjnym zapleczem, przemyślaną ideologią i epickim rozmachem. A jednocześnie wyjątkowy obraz apokalipsy i ponownego odrodzenia świata, mający siłę mitologicznej opowieści.
Zastygłam w niemym podziwie.

Sarasvati | 2016-06-15