Kicia Kocia w kosmosie

Seria: Kicia Kocia
Wydawnictwo: Media Rodzina

Kicia Kocia ogląda gwiazdy na niebie. Zachwyca się księżycem i zwierza się, że chciałaby polecieć na księżyc. Dowiaduje się, że można tam dolecieć rakietą i że w kosmos latają astronauci. Kicia Kocia chce zostać astronautką! Kicia Kocia to bohaterka serii książeczek autorstwa Anity Głowińskiej dla najmłodszych czytelników. Tytułowa rezolutna kotka wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi...

Kicia Kocia to bohaterka serii książeczek autorstwa Anity Głowińskiej dla najmłodszych czytelników. Tytułowa rezolutna kotka wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu.
Kicia Kocia podbiła serca maluchów: przygody kotki, które autorka ilustruje za pomocą wyraźnych dużych kształtów i wyrazistych barw, są sympatyczną lekturą już dla dzieci 2-letnich. Do tej pory w serii ukazało się trzynaście tytułów.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/1075/Kicia-Kocia-w-kosmosie

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1075/Kicia-Kocia-w-kosmosie

Haneczka | 2019-08-24
Przeczytana: 2019 rok

Kici Kocię czytamy od kiedy córka skończyła 3 lata. Idealnie obrazuje i tłumaczy dziecku prawidłowe zachowania w domu i nie tylko.

Magdalena_S | 2019-03-31
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 31 marca 2019

Moja dziewczynka też chce polecieć w kosmos, tak jak Kicia Kocia. Dzięki tej książeczce rozbudziła swoją ciekawość i zadawała wiele pytań. Na początek bardzo fajna, ale co z tym zrobimy dalej, czy rozwiniemy temat, to już od nas zależy.

książek: 2011
palalela | 2019-02-01
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 01 lutego 2019

Autorka świetnie opisała budowę skafandra i kwestie grawitacji. W Kosmosie zwykła wizyta w wc to nie lada wyzwanie!

nieperfekcyjnie | 2018-08-31
Na półkach: Przeczytane, Rok 2018
Przeczytana: 31 sierpnia 2018

Kicia Kocia ogląda gwiazdy na niebie i rozmawia z rodzicami o kosmosie. Dowiaduje się, że trzeba tam nosić specjalny skafander, a wokół nie ma powietrza ani w zasadzie nic innego. Do tego nie działa tam przyciąganie ziemskie, więc wszystko dosłownie lata.

Kicia Kocia jest bohaterką uwielbianą przez ogrom dzieci, co jest chyba najważniejsze. Mnie osobiście nie urzeka i nie do końca rozumiem jej fenomen, ale nie jest to seria dedykowana dorosłym, dlatego nie muszę tego pojmować - grunt, że dzieciaczki są zadowolone.

Historyjki są bardzo proste, niekoniecznie okraszone morałem, co chyba najbardziej mi przeszkadza. Można wynieść wartościowe treści z kontekstu czy po wspólnej rozmowie, aczkolwiek wydaje mi się, że małym dzieciom trzeba pisać pewne rzeczy prosto z mostu. Jednak małym czytelnikom niekiedy wystarcza nieskomplikowana treść, kolorowe obrazki (te także nie do końca wpasowują się w mój gust), mały format książki oraz niewiele tekstu na stronie. To lektura w sam raz do...

Ledarg1916 | 2016-04-24

Dla dzieci idealna! Zwłaszcza tych dociekliwych, nawet można się dowiedzieć, jak kupę w kosmosie zrobić:-)

biblioteczka_justyny | 2016-03-15
Przeczytana: 08 marca 2016

Ciekawa książka z treścią edukacyjną. Tłumaczy jak zbudowany jest skafander kosmiczny, co to jest przyciąganie ziemskie i jak trudno bez niego funkcjonować w kosmosie oraz jak załatwia się potrzeby fizjologiczne w rakiecie. Polecam małym czytelnikom.