Muzułmanie polscy. Religia i kultura

6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
islam, muzułmanie, Polska
religia
Abigail

Muzułmańska imigracja do Europy stała się dyżurnym tematem pośród polityków, publicystów i naukowców. Różnorodność tej grupy sprawia, że na temat zakresu i wpływu muzułmanów w Europie formułowane są często skrajne sądy i opinie. Autor w swojej książce udziela odpowiedzi na pytania: Jak wygląda współczesna muzułmańska migracja w naszym kraju? Z jakimi problemami zmagają się muzułmanie imigranci w Polsce i jakie problemy generuje ta migracja dla Polski? Przedstawia również kontekst historyczny i obecność najstarszej grupy muzułmanów polsko-litewskich Tatarów, zamieszkujących Polskę od XIV wieku. Autor opisuje również fenomen muzułmanów imigrantów w Polsce w kontekście doświadczeń zachodnich. Uświadamia konieczność ochrony Europejczyków przed działalnością przedstawicieli radykalnego islamu i ostrzega, że brak odpowiedniej polityki względem muzułmanów imigrantów może przerodzić się w destabilizację systemów i państw na różnych płaszczyznach.

źródło opisu: Wydawnictwo M

źródło okładki: Wydawnictwo M

MM1990 | 2017-11-11
Przeczytana: 30 maja 2016

Niniejsza publikacja ma charakter po prostu poprawnej pracy dyplomowej i nic więcej. Jej autor postanowił opisać istniejące w Polsce organizacje muzułmańskie oraz idee promowane przez różne nurty islamu w naszym kraju, ale w pracy uderza liczba użytych sformułowań o "braku danych", co miejscami wręcz zniechęca do lektury. Po książkę powinni sięgnąć jedynie ci, którzy chcą znaleźć w jednym miejscu wszystkie informacje, do jakich bez większych problemów dotarliby na kilku stronach internetowych, ale są na to zbyt leniwi.