Dziewczyna o kruchym sercu

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Pomoc, miłość, tajemnica, szansa
Patricia

Janek to chłopak towarzyski i lubiany, w szkole wzorowy uczeń, a w wolnych chwilach wolontariusz. Ulka to jego przeciwieństwo – opryskliwa, nieufna, skryta. Oboje są w klasie maturalnej, a z racji częstych nieobecności dziewczyna ma zaległości z matematyki. Janek zgłasza się na ochotnika, aby jej pomóc. Chce po prostu wypełnić kolejne zadanie. Z biegiem czasu z zaskoczeniem odkrywa, że coraz...

Oboje są w klasie maturalnej, a z racji częstych nieobecności dziewczyna ma zaległości z matematyki. Janek zgłasza się na ochotnika, aby jej pomóc. Chce po prostu wypełnić kolejne zadanie. Z biegiem czasu z zaskoczeniem odkrywa, że coraz bardziej zależy mu na Uli. Dziewczyna jednak cały czas go odpycha… Zupełnie jakby czuła, że on nie jest z nią szczery i nigdy nie będzie mógł zdradzić jej swojej tajemnicy. Czy Ula pozwoli Jankowi zbliżyć się do siebie?

Nie jestem aniołem, choć to jako pierwsze może przyjść do głowy. Po prostu mam misję. Ważniejszą niż noszenie skrzydeł. Nie jestem jedyny, ale pracuję sam. Mam podopieczną, Ulę. Miałem dopilnować, żeby umarła, zniknęła. Nie spodziewałem się, że będzie tak intensywna. Słodka i pikantna. I wywróci moje życie do góry nogami. Będzie sądzić, że jestem lekiem, którego potrzebowała, ale to błąd. Jak mam ją ochronić? Kiedy jej serce pęknie, moje pójdzie w jego ślady. Jak mam ją uratować, skoro przyszedłem ją odprowadzić?

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl

| 2017-09-23

W życiu trzeba mieć zasady, bo inaczej się ich nie ma - jak mówi Kronk o słabych łydkach.

Zasada nr 1.
Unikaj młodzieżówek.
Zasada nr 2.
Unikaj fantasy.
Zasada nr 3.
Unikaj filozoficznych wywodów na temat Boga.
Zasada nr 4.
Jeśli książka jest ciekawa, ale od dwóch dni leży porzucona na parapecie, bo jest młodzieżówką z elementami fantasy i prowokuje do dysput na temat Boga, ale korci cię żeby się dowiedzieć co dalej, przejdź do zasady nr 5.
Zasada nr 5.
Łam zasady i ciesz się czytaniem.

Ula ma wadę serca i może umrzeć w każdej chwili. Janek ma dysleksję, która nie zagraża jego życiu, ale jeśli sprzeciwi się ojcu, który chce go wysłać do seminarium, może doznać uszczerbku na ciele. Chłopak ma za zadanie ustrzec Ulę od przedwczesnego odejścia z tego świata. Pech chce, że zakochuje się w niej i od tej chwili głowi się nad ingerencją w boski plan.

Jeśli wolna wola jest tylko pozorem, mającym na celu odwrócenie uwagi od przeznaczenia, to czy nieudana próba samobójcza dziewczyny jest...

Moja druga książka tej autorki. Mimo bardzo ciężkiej tematyki historia nie jest depresyjna, wręcz przeciwnie. Autorka ma wielki talent. Bardzo polecam.

Meggie | 2017-03-04

Podobno przeciwieństwa się przyciągają. Niejedna osoba uzna, że w tym stwierdzeniu jest wiele prawdy, szczególnie patrząc na Ulkę i Janka. Ona nieufna, stroniąca od towarzystwa, małomówna i często opryskliwa. On chętny do rozmowy, uczynny, dobrze się uczący i towarzyski. Coś jednak sprawia, że ich drogi się krzyżują i w tym wypadku pozornie jest to matematyka. Uli często nie ma na zajęciach i z tego też powodu nie radzi sobie najlepiej z tego przedmiotu, a Janek jest chętny do pomocy. Jego intencje wydają się klarowne, lecz skrywa też tajemnicę, której poznanie znacznie mogłoby zmienić spojrzenie na rzeczywistość. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy jego uczucia do dziewczyny zaczynają się zmieniać. Ich relacje stopniowo nabierają innego znaczenia, zmierzając nie w tym kierunku, który był w planach. Trudno przewidzieć, co z tego wyniknie.

Elżbieta Rodzeń – pedagog terapeuta. Debiutowała literacko w 2014 roku powieścią „Noc świetlików”, którą przeczytałam i do tej pory...

Agnieszka | 2017-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2017

Bezcenny prezent

Kochani już na samym początku zadam Wam pytanie, na które odpowiedz jest oczywista.

Czy lubicie prezenty?
Cóż za pytanie, no pewnie, że lubicie, kto z nas ich nie lubi. Dziś jednak nie będziemy mówić o prezentach w wymiarze materialnym. Nie wiem, czy wiecie, ale człowiek również może być dla kogoś prezentem. To właśnie taki wyjątkowy dar od losu jest najcenniejszy. Nie ma bowiem nic bardziej wartościowego w życiu każdego z nas niż obecność drugiej osoby i czas z nią spędzony.
Czasami jest to ktoś z rodziny, przyjaciel, ale zdarza się również i tak, że na naszej drodze zjawia się ktoś,kto, choć do tej pory był tuż obok dla nas samych był niezauważalny. Los bowiem w swej skomplikowanej strukturze jest tak bardzo nieprzewidywalny, że potrafi nas samych mocno zaskoczyć. I ten, kto jeszcze wczoraj nic dla nas nie znaczył, dziś może stać się tym, bez kogo już nie wyobrażamy sobie życia. Obecność drugiej osoby może zupełnie zmienić nas samych oraz sposób, w jaki...

Kocia_matka | 2018-09-30
Na półkach: Rok 2018, Przeczytane
Przeczytana: 24 września 2018

W końcu mam chwilę, by napisać chociaż kilka słów o niesamowitej książce. Mowa tutaj o "Dziewczynie o kruchym sercu", którą miałam okazję przeczytać dzięki Michalinie z bloga Książkowy Świat. Dzięki Book Tourowi, w którym wzięłam udział, poznałam naprawdę wartościową i wzruszającą książkę.

Miałam wrażenie, że nie znam pani Elżbiety. Nazwisko w ogóle nie zapaliło żadnej lampki w mojej głowie. Myślałam, że książka, którą mam przed sobą to jakiś debiut. Tymczasem okazuje się, że autorka ma na swoim koncie już kilka genialnych książek, które mam w planach przeczytać. Te książki to, między innymi, "Przyciąganie" czy "Zimowa opowieść". Czuję, że te książki będą równie fantastyczne, jak ta, o której dzisiaj opowiadam :)

"Doskonała miłość usuwa lęk. To, co mi dałeś, było doskonałe, bo nigdy się przy tobie nie bałam..."

Ula to osoba, która odpycha wszystkie osoby, nie szuka na siłę przyjaźni. Janek jest jej totalnym przeciwieństwem - każdy chce go znać, budzi szacunek. To właśnie on...

Anastazja | 2017-04-04
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem, tym bardziej, że książka wyszła spod pióra polskiej pisarki.
To historia o dwojgu młodych ludzi, którym przyjdzie zmierzyć się z poważną chorobą. Ona opryskliwa,zamknięta w sobie, trzymająca ludzi na dystans, on dusza towarzystwa, poukładany i zdolny chłopak wychowywany w religijnej rodzinie. Narracja prowadzona jest z punktu widzenia Janka, chłopak ma pewne zadanie, a żeby je spełnić musi znaleźć sposób, w jaki skłoni Ulę aby dopuściła go do swego świata. Z czasem między bohaterami zaczyna iskrzyć uczucie, które rozwija się w cieniu nadchodzącej tragedi.
Książkę przeczytałam w trzy dni, gdyby nie praca pochłonełabym ją w niecałe dwa. Czyta się bardzo szybko i nie sposób się od niej oderwać, autorka umiejętnie prowadzi fabułę dzięki czemu czytelnikowi nawet przez myśl nie przechodzi słowo nuda. Podobała mi się kreacja bohaterów, każde jest inne i każde na swój sposób jest autentyczne. Książka nie wywołała u mnie łez, mimo to przeczytałam...

agusia96a | 2018-09-03
Na półkach: E-book, Przeczytane
Przeczytana: 03 września 2018

Dosyć ciekawa ale nie spektakularna. Na początku ciężko było mi się połapać czy to romans, fantasy czy dramat. Chyba wszystkiego po trochu.
Ładna okładka i dobra historia, no może oprócz wątku religijnego, myślę, że on nie był tu potrzebny. Historia dwójki ludzi, którzy muszą poradzić sobie ze śmiertelną chorobą - temat, który bardzo często można znaleźć w książkach. Jednak autorce nie wyszło to źle, widać, że miała pomysł na tą powieść. Polecam

Biblioteczka Rudej | 2016-05-20
Przeczytana: 20 maja 2016

Książka powinna być opatrzona dopiskiem....nie czytać bez pudełka chusteczek przy boku.Zaczyna się tak, że miałam ochotę ją odłożyć na bok,na szczęście jestem uparta :-) emocje aż buzuja na każdej stronie,a z każdą przewrócona stroną robi się ciekawiej.
Polecam!

Ruthless_Woman | 2017-11-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 30 listopada 2017

Nie wiem co mam sądzić o tej powieści.
Nie do końca rozumiem jej przekaz. Wątek religijny nie podobał mi się w ogóle, (uwaga SPOILER) jak można kogoś zmuszać do kapłaństwa?!
Ogólnie akcja poprowadzona dość monotonnie.
Na tle tylu książek o takiej tematyce wypada naprawdę mizernie.
Nie rozumiem zachwytów wokół tej książki.
Dałam 7 gwiazdek jedynie za to, że styl pisania autorki jest przyjemny.
Chciałam również zaznaczyć to, że wydawnictwo się nie popisało wydaniem w takim stylu. Białe kartki, zbita książka i tusz który się rozmazywał nie ułatwiał mi czytania.

Priada | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

Jestem w lekkim szoku bo gdzieś w 1/3 książki zorientowałam się że to nie jest pozycja zagraniczna tylko Polska.
Podobała mi się bardzo....Opowiada o smutnych sprawach ale zdązycie się też pośmiać.
Porusza też wątek religijny choć szczerze nie zgadzam się z taka wizja jaka przedstawia autorka. Jednak wiadomo każdy ma swoje zdanie. Zakończenie jak najbardziej oddziałujące na uczucia, niespodziewane - a może jednak spodziewane.
Polecam.