Sentencje orientalne

Wydawnictwo: Astrum

zbiór aforyzmów i przysłów z krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu w wyborze cenionego znawcy tematyki Marka Dubińskiego. Obok złotych myśli arabskich, indyjskich, osmańskich znajdują się tu rzadko publikowane mądrości baszkirskie, chakaskie, karaimskie, małajskie, maoryskie, perskie, szorskie, tahityjskie, tuwińskie i wiele, wiele innych (wszystkie uporządkowane także tematycznie). Oddają one ducha egzotycznych dla nas krain, mówiąc o codziennym życiu, problemach, postawach, charakterach mieszkających tam ludzi. zadziwiają swą prostotą i jednocześnie trafnością, a przede wszystkim wieczną aktualnością! Przybliżają mentalność i filozofię życia osób wychowanych w tak odmiennych od naszej kulturach. Dzięki książkom takim jak ta nie zawsze trzeba jechać na drugi koniec świata, by spróbować zrozumieć innych ludzi!

rmycha888 | 2016-12-28
Amizumi | 2016-06-20