Sentencje chińskie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Astrum
poezja
LubimyCzytać

E-book – "Sentencje chińskie" Literatura. Sentencje, aforyzmy, myśli, przysłowia Doskonałe rady bywają odrzucane, a ludzie wartościowi i mądrzy bywają od rządów odsuwani. I nie dzieje się tak tylko dlatego, że się ich nienawidzi, ani też dlatego, że ich rady się nie podobają, lecz dlatego, że ich rady są zbyt wzniosłe, a ich ideały trudno zastosować. Wang Czung Posługując się trafnie...

Doskonałe rady bywają odrzucane,
a ludzie wartościowi i mądrzy bywają od rządów
odsuwani. I nie dzieje się tak tylko dlatego,
że się ich nienawidzi, ani też dlatego, że ich rady
się nie podobają, lecz dlatego, że ich rady są zbyt
wzniosłe, a ich ideały trudno zastosować.

Wang Czung
Posługując się trafnie dobranymi sentencjami, można w oryginalny sposób podsumować rozmowę a przy tym zyskać wiele w oczach naszego słuchacza. Książka, którą Państwu proponujemy zawiera sentencje, przysłowia i aforyzmy chińskie, które dotykają życia codziennego, relacji partnerskich, postaw człowieka w różnych okolicznościach. Każdy znajdzie tu wiele powiedzeń i sytuacji, spostrzeżeń i twierdzeń, które pouczają lub rozbawiają. Niektóre z nich są na wskroś oryginalne i mogą zaskoczyć polskiego odbiorcę. Przysłowia są mądrością narodów, gdyż bardzo trafnie i w zwięzłej formie odzwierciedlają poglądy danego środowiska na życie. Myśli i sentencje oddają bogactwo treści życiowych do dziś aktualnych zarówno w życiu codziennym, rodzinnym, jak i w pracy. Wprawdzie obywatele Chin określają swój kraj mianem „Państwo Środka”, jednak mimo wszystko to przysłowia łączą ludzi, w myśl chińskiego powiedzenia „między czterema morzami wszyscy są braćmi!”

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion