Exemplis discimus - księga jubileuszowa osiemdziesięciolecia Profesora Edwarda Potkowskiego

Wydawnictwo: Studenckie Koło Informacji Naukowej "Palimpsest"
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
komestor

źródło okładki: Skan własny

komestor | 2016-02-03

W 2014 roku przypadła osiemdziesiąta rocznica urodzin wybitnego historyka mediewisty, badacza książki rękopiśmiennej, Profesora Edwarda Potkowskiego, autora kilkuset publikacji naukowych, w tym fundamentalnej Książki rękopiśmiennej w kulturze Polski średniowiecznej (Warszawa 1984). Z tej okazji na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbyła się konferencja naukowa poświęcona problematyce dawnej książki, zarówno rękopiśmiennej, jak i drukowanej. Spotkanie to stało się okazją do dyskusji nad stanem badań nad dawną książką w Polsce, zarysowującymi się w nich trendami, perspektywami polskiej bibliologii historycznej i kodykologii, zainteresowaniami badaczy młodego pokolenia, jak również nad problemami szczegółowymi. Udział w nim wzięli zarówno badacze młodego pokolenia, jak i utytułowani pracownicy naukowi, reprezentujący różne ośrodki z całego kraju.
Jako hasło przewodnie konferencji wybraliśmy łaciński zwrot „Exemplis discimus” – uczymy się na...