Rośliny lecznicze od A do Z

5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Taschenatlas Heilpflanzen
zdrowie, medycyna
Athoualia

W leksykonie przedstawiono 130 roślin leczniczych oraz podano informacje na temat działania i możliwości zastosowania zawartych w nich związków czynnych. Można tu znaleźć porady na temat uprawy i pielęgnacji roślin leczniczych. Barwne zdjęcia, zwięzły, jasny opis i czytelne symbole umożliwiają szybkie rozpoznanie gatunków roślin. - 130 portretów roślin - Cechy botaniczne i właściwości...

- 130 portretów roślin
- Cechy botaniczne i właściwości lecznicze
- Przejrzysty opis - krótkie informacje i czytelne symbole

źródło opisu: Klub Dla Ciebie, 2008

źródło okładki: Klub Dla Ciebie, 2008

Athoualia | 2016-02-29
Przeczytana: 29 lutego 2016

Dużo lepsza była książka "Jaka to roślina lecznicza?" (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/46912/jaka-to-roslina-lecznicza).
Nie wiem czy to wina tłumacza, ale jak coś działa wykrztuśnie to nie jest lekiem przeciwkaszlowym tylko wykrztuśnym. Opisy homeopatyczne i środowiska wzrostu roślin są jedyną dobrą rzeczą w tej książce.
Brak adresów ogrodów z roślinami leczniczymi w Polsce - rozumiem, że tłumaczone z niemieckiego, ale mogliby trochę więcej z siebie włożyć w ten fragment.

| 2018-01-04
MrGwyn | 2017-12-29