Ogród Twoje miasto. Kiedy miasto zmienia się w ogród

Okładka książki Ogród Twoje miasto. Kiedy miasto zmienia się w ogród Burkhard Bohne
Okładka książki Ogród Twoje miasto. Kiedy miasto zmienia się w ogród
Burkhard Bohne Wydawnictwo: Bellona poradniki
poradniki
Bohne, Garden your City
Bellona
2017-01-01
2017-01-01
Tomasz Prochenka, Michał Wasilewski

Okładka książki Zioła w kuchni i domowej apteczce Burkhard Bohne, praca zbiorowa
Zioła w kuchni... Burkhard Bohne, pra...
Okładka książki Rośliny trujące Burkhard Bohne, Peter Dietze
Rośliny trujące Burkhard Bohne, Pet...

To nie jest pozycja idealna. Z racji tego iż jest napisana przez niemieckiego autora i opisuje niemieckie realia, pewne elementy nie do końca pasują do polskiej rzeczywistości, choćby przez polecane w tej książce odmiany, które mogą być niedostępne u nas.
Książka opisuje podstawy miejskiego ogrodnictwa. Są to działania, które może wykonywać każdy z nas. Wystarczy tak naprawę balkon czy parapet w kuchni, by zacząć przygodę z tą ideą. Jeśli chcecie zacząć uprawiać własne rośliny, polecam przeczytać. Proszę wziąć to przez filtr, że nie wszystko opisane w tym poradniku, będzie dostępne na rynku. Ale od czego jest internet, by szukać ;)
Dla osoby bardziej zajmującej się ogrodnictwem, była to bardzo inspirująca pozycja. I myślę, iż dlatego ją bardziej doceniłam.

Książka dość dobra, choć nie całkiem dopasowana do polskiej rzeczywistości. Przydatne jest ogólne wprowadzenie do ogrodnictwa i porady dotyczące uprawy na parapecie, balkonie, podwórku i ogródku (dla mnie inspirujący okazał się na przykład pomysł "upcyclingu" opakowań spożywczych jako pojemników do uprawy roślin). Natomiast ogrodnictwo społeczne i dzierżawa pola to w naszym kraju jeszcze raczej zjawiska nieznane, podobnie miejskie pszczelarstwo, choć same idee wydają się ciekawe i godne naśladowania. Niemal połowa objętości książki to przegląd różnych możliwych do uprawy roślin, też całkiem przydatny.

Mało przydatna pozycja. Kilka opisów ogródków społecznościowych z Berlina.

Mało przydatna pozycja. Kilka opisów ogródków społecznościowych z Berlina.

• 2023 zagraniczni autorzy
  • Posiadam, chcę przeczytać