Eyes Turned Skyward
karollllllla

Tom 2 serii Odważmy się kochać wysoko ocenianej przez czytelniczki Goodreads Życie jest zbyt krótkie, by nie poszybować ku niebu… Dwudziestoletnia Paisley Donovan od śmierci siostry jest trzymana przez rodziców pod kloszem. Ma tę samą wadę serca, która zabrała Payton. Ale Paisley chce żyć, więc spisała sobie listę rzeczy, które mimo choroby chciałaby zrobić. Nic jej nie powstrzyma przed ich...

Tom 2 serii Odważmy się kochać wysoko ocenianej przez czytelniczki Goodreads
Życie jest zbyt krótkie, by nie poszybować ku niebu…
Dwudziestoletnia Paisley Donovan od śmierci siostry jest trzymana przez rodziców pod kloszem. Ma tę samą wadę serca, która zabrała Payton. Ale Paisley chce żyć, więc spisała sobie listę rzeczy, które mimo choroby chciałaby zrobić. Nic jej nie powstrzyma przed ich realizacją – nawet jeśli miałyby ją zabić. I kiedy naprawdę jest o krok od śmierci, ratuje ją Jagger Bateman. Wyciąga z oceanu, wdycha w jej płuca nowe życie i rozpala duszę.
Jagger jest studentem szkoły lotniczej. Nieziemsko przystojny, kocha ryzyko – idealny partner dla dziewczyny, która chce żyć pełnią życia. Jest jednak pewne „ale”. Paisley jest córką generała i ma już chłopaka – największego rywala Jaggera.
Teraz Paisley musi zdecydować, ile gotowa jest poświęcić dla mężczyzny, przez którego jej serce bije o wiele za szybko...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Kasiek | 2016-06-03
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 02 czerwca 2016

Bardzo dobra książka. Autorka trzyma poziom. Zarówno pierwsza, jak i druga część tej serii wciągnęły mnie na dobrych kilka godzin. W tego typu literaturze trudno wymyślić coś oryginalnego, dlatego tu też większość wątków jest przewidywalna, jednak autorka potrafiła tak skonstruować fabułę, aby nie tylko zainteresować czytelnika, ale też utrzymać to zainteresowanie do samego końca. Fabuła jest urozmaicona, wiele się dzieje. Tajemnice z przeszłości są tak nakreślone, że trudno o samodzielne ich rozwiązanie. Jednak nie to jest najważniejsze, a relacja pomiędzy głównymi bohaterami. Autorka przepięknym językiem ukazuje rodzące się między nimi uczucie, a przy tym nie wypełnia sztucznie treści scenami erotycznymi, jak to często bywa. Książka, mimo, iż należy do gatunku lekkich i przyjemnych, zwiera wiele prawd i mądrości życiowych, a postawy bohaterów są godne naśladowania.
Druga część jest dobrą kontynuacją pierwszego tomu, a mając nadzieję na więcej emocji, serwowanych na tym samym...

| 2015-10-21

Jejciu, nie spodziewałam się, że to będzie coś tak cudnego!
Ta część okazała się być kompletnie inna od poprzedniej i to jest wspaniałe. Przyjaciele, ale jacy kompletnie różni! Każdy z nich ma inną przeszłość i każdy niestety ma się czego wstydzić, czy obawiać. Ze szczerego serduszka chciałabym im (Joshowi i Jaggerowi) tego oszczędzić, ale nie moglibyśmy wtedy przeczytać tej perełki.

Jagger... Jaką on miał przeszłość!

Paisley... Jaką ona ma teraźniejszość i właściwie brak przyszłości...

Dobrze, że się spotkali, dobrze, że mogli siebie nawzajem uratować, dobrze, że stali się dla siebie podporą i... całym życiem. Dobrze, że Paisley (jejć, czuję sentyment do tego imienia <3) mogła skończyć odliczanie... przynajmniej na razie i oby tak zostało do końca.

Katarzyna | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Świetnie spędziłam czas czytając tą pozycję! Oczywiście wszystko przeżywałam razem z bohaterami. Ich życie, ich przeszłość..ich przyszłość. Cudownie mi się czytało! Piękna historia.
Jagger i Paisley mogli być ze sobą od samego początku szczerzy! Ale nie byłoby już tego samego uroku książki.
Polecam:)

lulamae | 2015-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2015

Życie Paisley jest pod ścisłą kontrolą - rodziców, lekarzy, chłopaka, przyjaciółki, przeszłości, mijających nie ubłagalnie dni. Nie ma w nim miejsca na spontaniczność, ryzyko, frywolność, beztroskę.
Wyjazd Paisley z przyjaciółką na jedną z florydzkich plaż jest czymś na zasadzie 'buntu'. Miało być przyjemnie, miało to być chwilowe oderwanie od rzeczywistości, jednak niefortunny żart nieomalże skończył się jej śmiercią. Z otchłani oceanu wyciąga ją Pan Kalifornia - przystojny, pełen życia, z olśniewającymi dołeczkami facet - Jagger.
To miało być ich jedyne spotkanie w życiu - niezapomniane ale jedyne, jednak los miał nich inne plany.

Zobaczcie co ich czeka. Czy skrupulatnie skrywane sekrety wyjawione zbyt późno zmienią to co ich połączyło? Sekrety to jednak nie jedyny ich problem.

Naprawdę dobra jest to seria, bo i pierwszy i drugi tom zrobiły na mnie naprawdę dobre wrażenie.
Historia Paisley i Jaggera wciąga od samego początku, ich sekrety powodują, że czytelnik chce jak...

Kaśka | 2016-08-26

Wbrew pozorom książka nie jest mdła, przewidywalna i ociekająca seksem. Ukazuje siłę miłości od jej samego początku gdy ta powoli kiełkuje w sercu/sercach i dojrzewa nawet gdy tego nie chcemy.
W tej części poznajemy losy Josha przyjaciela -Jaggera (tak seksowny trener:D) studenta szkoły lotniczej. Chłopak jest ambitny i pracowity gdyż sam doszedł do miejsca w którym się własnie znajduje, zawdzięcza to wszystko swej ciężkiej pracy - jednak oczywiście aby to osiągnąć musiał upaść wiele razy i dźwigać bagaż złych doświadczeń, tajemnic i bólu. Jagger poznaje miłą i skromną dziewczynę spoza jego "ligi", gdyż Paisley jest w pewien sposób zakazanym owocem. Dziewczyna żyje pod ciągłym kloszem rodziców i swego chłopaka Willa zaś w cieniu niedawno zmarłej siostry. Wszyscy na nią dmuchają i chuchają a ona jako młoda osoba chce być swobodna, doświadczać wielu nowych rzeczy jednak jak ma to robić będąc pod ciągłą "obserwacją"?
Młodzi tworzą związek może nie idealny bo opary wstępnie tylko na...

mania_kch | 2016-05-28
Na półkach: Przeczytane, 2016

Paisley chce żyć pełnią życia, bez ograniczeń, nadopiekuńczości, chce spełniać własne marzenia i realizować własne cele, jednak nie jest jej to dane.Odlicza dni i odhacza pozycje z listy „do przeżycia” aż pewnego dnia na jej drodze staje Mister Kalifornia i jej świat przewraca się…
Jagger postawił na realizację własnych marzeń, chce żyć własnym życiem a nie poświęcać je dla innych. Próbuje uciekać przed bolesną i trudną przeszłością jednak ta dopada go w najmniej oczekiwanym momencie i mocno kopie go w …
Ta książka dała mi więcej niż oczekiwałam, nie spodziewałam się takiej huśtawki emocji, takiej niebanalnej historii i nietuzinkowych postaci.
Wspaniała. Cudowna. Pokrzepiająca.
Polecam :)

Pinina_Paulina | 2016-05-18
Przeczytana: 17 maja 2016

Fajna, ale nie ma porównania z częścią pierwszą.
Ember i Josh swoją historią skradli moje serce.
Po przeczytaniu pierwszej części, w mojej głowie miałam inny obraz Jaggera. Myślałam, że będzie większym twardzielem. Oczywiście nie mówię, że jest zły, o nie! Bardzo go polubiłam, po prostu musiałam się przestawić. Za to Paisley trochę mnie irytowała, starałam się zrozumieć jej sposób myślenia, niestety nie do końca mi się to udało.
Generalnie spoko.

dkwiatkowska26 | 2016-05-25
Na półkach: Przeczytane, Tu wrócę

Zarwałam noc żeby tylko ją skończyć .. a teraz co ? nie wyobrażam sobie w najbliższych dniach wziąć do ręki inną książkę
Poprzednia część bardzo ta mi się spodobała, ale ta ? TA JEST NIESAMOWITA !
aż ciężko określić uczucia po przeczytaniu tej książki, centralnie mnie rozwaliła !
Jagger jest wspaniały i już zawsze przy słowie bohater będę wyobrażać sobie jego postać.
Polecam

Marika | 2016-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2016

Paisley ma wadę serca, z powodu której zmarła jej siostra. Przez to jej rodzice traktują ją tak, jakby była małym dzieckiem, którym trzeba opiekować się na każdym roku. Jednak ją nie interesuje życie na pół gwizdka. Ma listę rzeczy do zrobienia przed śmiercią i nikt nie powstrzyma jej przed wykonywaniem kolejnych zadań.
Jednym z nich jest porzucenie swoich obowiązków i pójście na plażę. I kiedy dochodzi do tego, że Paisley zaczyna się topić... z wody ratuje ją Jagger. I to dopiero początek ich znajomości.

Podobała mi się fabuła i to jak się wszystko w jakiś sposób złączyło. Ojciec Paisley, jej siostra, Will, ojciec Jaggera, Anna.. a samego Jaggera absolutnie uwielbiam. Lubię takich facetów, niby typowy bad boy, ale tak naprawdę jest naprawdę wspaniały, uroczy i zdolny do poświęceń, nie tylko dla miłości. Za to Paisley.. nie była zła, ale denerwowała mnie tym, że tak długo zwlekała z powiedzeniem prawdy. No przez 3/4 książki mówiłam do niej „no powiedz mu w końcu!”.
I szczerze,...

książek: 2081
bookish | 2016-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2016

pokochałam pierwszą część, ale ta połamała mi serce na kawałki i już ich nie złożyła.
chcę powiedzieć, że Jagger jest moim bohaterem, tylko tyle.