Anioł o stu skrzydłach

Wydawnictwo: Świat Książki

Magiczna opowieść o wielkiej miłości i honorze, rozgrywająca się w egzotycznym Bagdadzie IX wieku...

Alicja | 2015-05-26
Przeczytana: 26 maja 2015

Nieco bajkowa i naiwna historia miłości dwóch mężczyzn do jednej kobiety, a właściwie nastolatki opowiedziana przez aptekarza, alchemika i samotnika. Rzecz dzieje się w Mieście Pokoju - Bagdadzie na przełomie VIII I IX wieku.Kalifa (59 lat) oczarowała 14-letnia dziewczyna, która stała się jego nałożnicą, ubóstwiał ją, czcił jak królową, dawał jej wszystko czego zapragnęła.Jak to w bajkach bywa piękna dziewczyna spotyka wielką miłość w postaci Perskiego Księcia.Lecz to tylko otoczka nad głównym przesłaniem książki.
A mianowicie dokonywanie wyborów w stosunku do przyjaciół.Kogo zdradzić? Kogo chronić? Trudny dylemat zwłaszcza w obliczu zagrożenia śmiercią za zdradę.Czy zdradę można wybaczyć? Jaka jest za nią cena? Jak można przeżyć życie będąc samotnym na własne życzenie? Jak można się odnaleźć po zrozumieniu błędów popełnionych w życiu.
Mamy przepiękne i barwne opisy wystroju pałaców, przylegających do nich ogrodów, gdzie wszystko lśni i skrzy się niesamowitym kolorytem.Świat...

grażyna | 2012-02-04
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 2011 rok

Jęśli ktoś lubi czytać o kalifach, szejkach i pięknych perskich księżniczkach to polecam tą lekturę. W książce tej znajdziecie miłość młodziutkiej faworyty kalifa i perskiego księcia, którzy muszą uciekać przed gniewem kalifa. Fajna książka baśniowa i ciekawe opisy VIII - IX wiecznego Bagdadu.

Alicja | 2015-08-21
Przeczytana: 04 sierpnia 2016