Miraże

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
literatura piękna

Soheir Khashoggi, w swojej pasjonującej opowieści o ucieczce młodej kobiety ku wolności, zabiera nas do tajemnego świata bliskowschodniej arystokracji i odkrywa realia życia kobiet we współczesnych haremach.

Monika | 2017-09-22
Przeczytana: 21 września 2017

Przechodzę jeden z najtrudniejszych okresów w moim życiu. Być może najtrudniejszy. Jest cholernie ciężko. Nawet czytać jest mi ciężko, ale staram się. Czytam po kilka razy to samo zdanie zanim do mnie dotrze, więc nie jestem teraz obiektywna w ocenie książek. Na pewno są one zaniżone.
Ocena tej książki też jest zapewne zbyt niska w stosunku do jej treści. Zbyt wiele wątków, postaci i przeskoków w czasie, gubię się w życiu, gubię się w książkach.
Tematyka powieści jak najbardziej moja, więc weźcie poprawkę na stosunkowo niską ocenę.

JaMajka | 2016-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

Mimo iż książka ma ponad 500 stron, czyta się ją naprawdę przyjemnie.
Można oczywiście powiedzieć książka jak inna o kobiecie która postanowiła uwolnić się od męża-tyrana ale...historia niezwykle ciekawie opisana- wątek ucieczki, obawy o życie własne i dziecka. Historia zawiła w której przeszkadzało Mi jedynie ciągłe osiąganie celu przez "znajomości" i brak mocnego dreszczyka emocji. Oczywiście serdecznie polecam.

Mariola Król | 2016-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2016

Miraże” to opowieść pochodzącej z Al.-Remal arabskiej księżniczki, o życiu w społeczeństwie zdominowanym przez mizoginicznie interpretowaną religię i brutalnych, niemal odhumanizowanych ludzi. Główna bohaterka, Amira, inteligentna i ciekawa świata dziewczynka, później coraz bardziej świadoma siebie kobieta, porywająco przedstawia świat podzielony na dwa piętra: piętro wyższe i słoneczne przeznaczone dla mężczyzn i śmierdzące poniżeniem piwnice dla kobiet. Amira dorasta w pałacu, opływając w luksusy, ma guwernantkę, może i chce się uczyć, jednak akceptuje fakt, że z racji swej płci nigdy nie będzie mogła kontynuować edukacji. Jest obecna przy ukamienowaniu swej przyjaciółki, która dopuściła się cudzołóstwa, widzi codzienną tragedię swej matki, której mąż wziął sobie „nową” żonę, jednak godzi się z tym, że pewnego dnia będzie musiała poślubić mężczyznę, którego wybierze dla niej ojciec. Poślubia sadystę, który mści się na niej za swe homoseksualne skłonności, który biją ją do...

Basia22 | 2014-01-04

Zdecydowanie jedna z najlepszych książek jakie przeczytałam!

Książkę przeczytałam w dwa dni .Treścią bardzo podobna do ''Hinduskiej miłości'' , mimo iż każda opisuje inna religie . W książce znajdziemy mieszankę intryg , miłości , tradycji , oraz obyczajów panujących w krajach arabskich .

Renula | 2012-12-26

Warto przeczytać.to był pierwszy mój kontakt z kulturą bliskiego wschodu. Książka obiegła krąg znajomych i nie usłyszałam słowa krytyki.

Meh | 2011-09-30
Przeczytana: 2007 rok

Ciekawie napisana książka, bardzo barwne i wiarygodne opisy, dobrze wprowadza czytelnika w realia arabskiego świata. Niestety od mniej więcej połowy akcja zaczyna się dziwnie gmatwać i całość staje się podobna do taniej powieści sensacyjnej z romansem w tle.