Szkiełka na piasku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Sea Glass
83-7384-036-2
Deezia

Ameryka przełomu lat dwudziestych i trzydziestych. Krach na giełdzie, największy kryzys ekonomiczny w historii Ameryki. Na tym tle toczą się losy bohaterów. Stary dom na plaży jest początkiem wspólnego życia Sextona i Honory. Wraz z narastającymi kłopotami Honora przekonuje się, jak słabo zna mężczyznę, którego poślubiła, i jak groźny może być świat za progiem jej domu. Kilka prowadzonych osobno wątków splata się coraz bardziej, tworząc zapadającą w pamięć opowieść o zaufaniu i zdradzie, małżeństwie, rozczarowaniu i przyjaźni.

Marta | 2011-05-01
Na półkach: Dla An., Przeczytane

Powieść o zaufaniu i zdradzie, miłości i przyjaźni.
Całość to kilka wątków, które coraz bardziej zacieśniają się ze sobą i przeplatają. Ciekawie napisana.

Kinga Kulig | 2016-02-05
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Kolejna powieść autorstwa Anity Shreve – pisarka przenosi nas w lata 20 oraz 30 XX wieku. Choć za kilka lat minie te symboliczne 100 lat od minionych wydarzeń, Czytelnik ma wrażenie, że porównując tamte lata, a współczesne - to jak niebo a ziemia.

Prosta powieść? Kilku bohaterów o zupełnie odmiennych historiach, losach, osobowościach, a jednak spotykają się w jednym miasteczku. Z czasem ich losy zaczną się wzajemnie przeplatać.

Co ich połączy?

Przede wszystkim walka o wolność, o uczciwe płace podczas wykonywania kilkunastogodzinnej, ciężkiej pracy. Innymi słowy, w latach 1920-1930 – ma miejsce krach na giełdzie, największy kryzys ekonomiczny w historii Ameryki. Właśnie na tym tle toczą się losy bohaterów.

Stary dom na plaży okazuje się doskonałym miejscem na rozpoczęcie wspólnego życia Sextona oraz Honory. Młode małżeństwo jest tuż po ślubie. Młodzi urządzają się na drogich włościach, które za jakiś czas Sexton pragnie na własny użytek wykupić. Przede wszystkim dokonuje...

bgrzeniewska | 2014-03-31
Przeczytana: 29 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciekawa, godna polecenia, trochę smutno się skończyła no ale takie życie... szkoda, że prawdziwa miłość nie zwyciężyła.

Deezia | 2010-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2010

przyjemnie się czyta, choć zakończenie mnie trochę zawiodło, ale takiego obrotu sprawy się nie spodziewałam :)

snoggy | 2011-08-15

Niestety książki nie skończyłam czytać...

katka | 2015-07-31
Przeczytana: 2005 rok