Szalona geometria miłości

Seria: Salsa
Wydawnictwo: Muza

Maria, młoda tłumaczka, wraca do Madrytu po pobycie we Włoszech. Na rzymskim lotnisku Fiumiccino poznaje piękną, a przy tym tajemniczą i nieuchwytną Evę, i natychmiast odczuwa do niej nieodparty pociąg. To przypadkowe spotkanie staje się początkiem pełnej namiętności historii miłości, której główny wątek nie skupia się jednak na orientacji seksualnej bohaterek, ale na skomplikowanej więzi uczuciowej, która powstaje między nimi.

Dociekliwy_Kotek | 2012-04-06
Przeczytana: kwiecień 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Podsumowanie powieści:
Rozdział I: Bohaterka je kolację i umiera z miłości do kobiety, którą poznała dwanaście godzin wcześniej. Przy okazji przeżywa huśtawkę nastrojów, od bojowego przez znudzony, apatyczny, depresyjny aż do ekstatycznego, ponieważ, jak często podkreśla, jest kobietą zrównoważoną.
Rozdział II: Bohaterka i nowa miłość jej życia spędzają czas w Wenecji. W tym miejscu autorka sugeruje, że w powietrzu wisi intryga.
Rozdział III: Bohaterka i jej znajomi plotkują.
Rozdział IV: Bohaterka je obiad w domu rodziców, gdzie odwiedza ją nowa miłość jej życia.
Rozdział V: Bohaterka i nowa miłość jej życia szykują się do wyjścia na wernisaż, następuje rewizyta.
Rozdział VI: Wernisaż, bohaterka upija się, bo odkrywa, że jest zazdrosna.
Rozdział VII: Bohaterka ma kaca i dokonuje czegoś, co zgodnie z opisem wydawcy, umieszczonym na tylnej stronie okładki, ma być wnikliwym portretem psychologicznym, a jest bełkotem nietrzymającym się kupy.
Rozdział VIII: Bohaterka po drodze...

moonlitsugar | 2014-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2014

Po przeczytaniu tek książki z jednego jestem zadowolona- kupiłam na przecenie, więc nie szkoda mi pieniędzy. Z początku czyta się miło, ale potem fabuła staje się coraz bardziej bezsensowna. W książce roi się od stereotypów, napiszę moje ulubione:
1. Pamiętajcie, z gejami to jest tak: w związku jeden jest zazdrosny i zniewieściały, a drugi sypia z kim popadnie.
2. Lesbijka powinna być męska(np. Sylvia i jej przyjaciółka). A na dodatek powinna być zagorzałą, fanatyczną feministką.
3. Heteroseksualiści w 99% przypadków źle wychodzą na swych związkach(była tam w ogóle jakakolwiek szczęśliwa para hetero?)
I mniej więcej dalej w ten deseń. Główny wątek romansowy ma z początku sporo uroku, ale z każdą stroną Maria i Eva są coraz bardziej dziecinne i neurotyczne, zachowują się jak wyjątkowo niedojrzałe nastolatki. Na melodramatyzm, który pojawia się na ostatnich 50-60 stronach, spuśćmy zasłonę milczenia. Mamy też oklepany temat leczenia homoseksualizmu elektrowstrząsami i jego efektów....

Mirriam | 2015-04-29

Nie moje klimaty... ale czyta się szybko i treść ciekawa.

Ewa | 2013-10-12
Przeczytana: 27 września 2013

Blurb kłamie, pozwolę sobie go przetłumaczyć: "tajemnicza Eva" = histeryczka o mentalności dwunastolatki; "skomplikowana więź uczuciowa" = nie wiadomo, o co głupim babom chodzi; "wspaniałe portrety psychologiczne bohaterów" = dwadzieścia stron opisu, jak kobiecie jest źle fizycznie i psychicznie; "żywe i soczyste dialogi" = nużące przepychanki słowne koszmarnych, stereotypowych postaci. Katastrofa.

elencja | 2012-02-07
Przeczytana: styczeń 2012

Momentami trochę tendencyjna literatura lesbijska. Nie odłożyłam jej w połowie tylko dlatego, że byłam ciekawa cały czas JAK się ułoży historia.

miss_moody | 2012-12-06

Romansidlo, ale calkiem przyjemne w odbiorze.

easy_muffin | 2016-02-24
edytam14 | 2015-09-04