Ostatnia piosenka

1 349
The last song
sparks, ostatnia piosenka
Magdalena

Zbuntowana siedemnastolatka, Ronnie, zostaje zmuszona do spędzenia wakacji w domu ojca, w odludnym nadmorskim miasteczku w Karolinie Północnej. To dla niej ciężka próba: nadal czuje żal do ojca po tym, ja trzy lata wcześniej opuścił rodzinę. Czy będą to najgorsze wakacje w życiu Ronnie? A może chłopak, którego pozna, odmieni jej życie na dobre...?

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

Lenalee | 2010-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2010

Ta książka to naprawdę przecudowna lektura, przy której bardzo mile spędziłam czas. Wciągnęła mnie tak, że nawet się tego nie spodziewałam. Lecz czego można spodziewać się po Sparksie, jak nie tego, że jego powieści tak bardzo potrafią uderzyć w serce czytelnika? I przy okazji niesamowicie wzruszyć i zmusić do przemyśleń? Autor napisał tę książkę takim lekkim, prawie luźnym językiem, dzięki czemu moja sympatia do niego wzrosła jeszcze bardziej. To jeden z tych pisarzy, którzy piszą lekko, a jednocześnie z głębokim przesłaniem, dzięki czemu jego książki są wspaniałymi lekturami dla każdego czytelnika. Nie ma jakiegoś zakresu, który wyznacza, jacy ludzie powinni czytać jego książki. One nadają się dla każdego. Ta książka jest tego potwierdzeniem, żałuję tylko, że jest taka krótka, bo z chęcią czytałabym jeszcze.

Główna bohaterka to naprawdę bardzo fajna postać, dziewczyna z klasą. Nie jest idealna, popełniła masę błędów, które stara się naprawić. I to właśnie tak mi się w niej...

Modliszeg | 2014-10-22
Przeczytana: 22 października 2014

Wyjątkowa książka!

Nicholas Sparks zawsze porusza moje serce swoimi powieściami. Cenię Go szczególnie za tak doskonały dar trafiania do ludzkich uczuć.

"Ostatnia piosenka" to książka pełna wniosków dla każdego z nas. Zwraca uwagę na to, o czym często zapominamy. Rodzina jest najważniejsza mimo, że w życiu codziennym wymazujemy to ze swojej świadomości z wielu powodów.
Szczerze zakochałam się w tej powieści!
Mimo opuchniętych oczu od płaczu z chęcią przeczytam ją raz jeszcze za jakiś czas. Cieszę się, że Ronnie przeszła tak widoczną metamorfozę, że miłość z Willem wygrała z dzielącymi ich kilometrami i czasem.

Płakałam prawie przy każdej stronie pod koniec książki. Nie żałuję. Naprawdę gorąco polecam każdemu, szczególnie osobom, które chcą się zatrzymać w codziennym biegu. :)

Virginia | 2014-11-27
Przeczytana: 2014 rok

Oglądałam film, ale ma on się nijak do książki... Książka jest o niebo lepsza. Żałuję, że zanim dorwałam tę historię w wersji papierowej obejrzałam ekranizację.

Ronnie to zbuntowana nastolatka z typowymi problemami jak na swój wiek. Nienawidząca ojca z całego serca, pragnie wyrwać się spod jego władzy, na która została skazana podczas wakacji.

Wszystko się zmienia, gdy główna bohaterka się zakochuje i poznaje tajemnice swojego ojca.

Wzruszyła mnie opisana historia miłości dziecka do rodzica i vice versa.

Polecam.

Przeczytana: 26 lutego 2018

"Życie, uświadomił sobie, bardzo przypomina piosenkę.
Na początku jest tajemnica, na końcu - potwierdzenie, ale to w środku kryją się wszystkie emocje, dla których cała sprawa staje się warta zachodu."

"Ostatnia piosenka" to moje trzecie spotkanie z twórczością Nicholasa Sparksa. Muszę przyznać, że podchodziłam do tego spotkania z jeszcze większą dozą ostrożności, niż do dwóch poprzednich. Dlaczego? Ponieważ mimo tego, że wszystkie ekranizacje książek Sparksa są dla mnie wspaniałe, to jednak "Ostatnia piosenka" zapadła mi w serce najbardziej. Sądziłam, że nie ma możliwości, by książka dorównała filmowi, dlatego też bardzo obawiałam się rozczarowania, ale na szczęście - niepotrzebnie.

Książka ta przedstawia historię pewnego (nie)zwykłego lata. Siedemnastoletnia Ronnie przyjeżdża wraz z młodszym bratem do miasteczka w Północnej Karolinie, aby spędzić wakacje ze swoim ojcem. Dziewczyna nie jest z tego powodu zadowolona, ponieważ odkąd trzy lata wcześniej jej rodzice się rozwiedli -...

Arek | 2018-05-04
Przeczytana: 04 maja 2018

"Ostatnia piosenka" to moje piąte spotkanie z twórczością Nicholasa Sparksa.
Tym razem autor mnie rozczarował.
Prawie wszystkie postacie są nijakie, na czele z nastoletnią Ronnie Miller.
Sposób prowadzenia pióra nie podoba mi się, jest zbyt prosty.
Powieści brak klimatu, nie mówiąc o poetyczności opisów.
Gdzieniegdzie odczuwałem napięcie, ale zbyt rzadko.
Autor pozytywnie ocenia ludzką kondycję moralną, co cenię, tym bardziej że większość twórców myśli odwrotnie.
Ceni także więzi rodzinne.

Zamieścił kilka, wartych uwagi przemyśleń, dwa cytaty zamieszczam na końcu opinii.
Miejscem akcji jest wybrzeże Oceanu Atlantyckiego w stanie Karolina Północna.
Mi książka się raczej nie podobała ale sądzę że młodzieży przypadnie do gustu.

"Życie, uświadomił sobie, bardzo przypomina piosenkę.

"Ludzie tak łatwo nie zmieniają upodobań....

Kinga | 2014-06-03
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Pomimo wielu problemów i nieporozumień rodzice nas ciągle kochają.
Dzieci dopiero po jakimś czasie sobie to uświadamiają..

A jednek wakacyjna miłość nie zawsze musi trwać tylko w wakacje. Ale może się okazać, że jest to ta jedyna. ;* A osoba, którą wtedy poznaliśmy zmini całkowicie nasze życie. ^^

Ta ostatnia piosenka to niby nic, a tak wiele znaczy... ;3

Książka FANTASTYCZNA!!! i po niej też płakałam jak po innych Nicholasa Sparksa. <333

Kiwi_Agnik | 2014-05-27
Przeczytana: 27 maja 2014

Piękna, melancholijna, wzruszająca z głębokim przesłaniem opowieść :
O życiu. O muzyce. O przemianie.
O miłości. O gniewie.
O bólu. O wybaczeniu.
O drugiej szansie...

Powieść czyta się szybko i płynnie, a czytając można zadawać sobie wiele pytań, na które i tak ciężko znaleźć odpowiedź.
Podsumowując: urzekła mnie

"Życie bardzo przypomina piosenkę. Na początku jest tajemnica, na końcu - potwierdzenie, ale to w środku kryją się wszystkie emocje, dla których cała sprawa staje się warta zachodu"

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Co tu dużo mówić zarówno książka jak i ekranizacja są bajeczne, piękne i wzruszające.
Lubisz książki, na których łatwo się wzruszać? W takim razie to książka dla ciebie.
Mi osobiście naprawdę bardzo przypadła do gustu;)

Historia opowiada o losach pewnej siedemnastoletniej dziewczyny imieniem Ronnie, jej młodszym bracie oraz o ich ojcu, który trzy lata wcześniej zostawił rodzinę i z powrotem zamieszkał w małym miasteczku w Karolinie Północnej. Razem spędzają wakacje, co nie odpowiada Ronnie, ponieważ jest cały czas zła na tatę, że ich zostawił. Tak w połowie książki dowiadujemy się, iż pan Miller jest chory na raka, a na dodatek wkrótce umrze. Jego syn i córka są wstrząśnięci tą wiadomością. Każdą chwilę uwagi poświęcają umierającemu ojcu, Ronnie przełamuje się i z powrotem zaczyna grać na fortepianie (przestała grać, żeby zrobić na złość ojcu) co owocuje dokończeniem ostatniej piosenki jej taty, którą decyduje się zagrać na jego pogrzebie....

Piękna i wzruszająca opowieść.

SeVIIen | 2017-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2017

„Trzeba coś kochać, żeby to znienawidzić.”

Ronnie ma prawie 18 lat i pochodzi z Nowego Jorku. Te wakacje mają być najgorsze w jej życiu. A wszystko przez to, że będzie musiała spędzić je z ojcem, do którego nie odzywała się od trzech lat, czyli od czasu jego rozwodu z matką. Dziewczyna jest też przyzwyczajona do życia w wielkim mieście i wszelkich wygód, jakie ono oferuje. A teraz trafia do małej mieściny nad oceanem, w której zapewne nie dzieje się nic ciekawego… Ronnie poznaje Blaze i zaprzyjaźnia się z nią. Poznaje także Willa – przystojnego chłopaka, który należy do całkiem innego świata niż ona.

Tak, tak. Co to ja mówiłam? Ach, już wiem! Nie polubię Sparksa. Never! Argument miałam dość mocny – bo tak… A czemu nie? Przecież mogę, to wolny kraj. Nawet nie musiałam czytać opisu na okładce książki. Kilka lat temu oglądałam film pod tym samym tytułem. I wystarczy, że oglądało mi się niezbyt dobrze… Więc nastawiona byłam raczej sceptycznie. A tu proszę! W pewnym momencie nawet...

Anita | 2013-12-12