Ostatnia piosenka

Okładka książki Ostatnia piosenka
Nicholas Sparks Wydawnictwo: Albatros Seria: Wszystkie kolory miłości literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Wszystkie kolory miłości
The last song
Albatros
2016-01-07
2016-01-07
Magdalena Słysz
sparks ostatnia piosenka

Moja czwarta powieść tego autora i obecnie najsłabsza według mnie. Nie bardzo się pokrywa ten młodzieżowy romantyzm z tym, co zaserwował Sparks. Może młodzież tak się zachowywała, kiedy autor miał naście lat. Taki miszmasz różnych historyjek w jednym tomie. Końcówka trochę podratowała ocenę, ale to koniec mojej przygody z książkami Sparksa.

Bardzo urzekła mnie ta książka. Obawiałam się literatury młodzieżowej i przez dłuższy czas twierdziłam, że sięgnęłam po "Ostatnią piosenkę" o 10 lat za późno. Jednak ostatnie 80 stron uświadomiło mi jak głęboki przekaz ma książka, jakie emocje skrywa i tak samo jak "Pamiętnik" okazała się dla mnie wyciskaczem łez. Bardzo szybko się ją czyta, gwarantuje rollercoaster emocjonalny.

Każda historia Nicholasa Sparksa jest wyjątkowa i Ostatnia piosenka nie jest wyjątkiem. Główna bohaterka przeżywa uczucia jakie w jej wieku są jednocześnie normalne, jak również trudne do zaakceptowania. Musi sobie poradzić nie tylko z rozwodem rodziców, o który obwinia ojca, ale i z trudami dorastania, nowym otoczeniem w nadmorskim miasteczku no i przede wszystkim pierwszą miłością, czyli uczuciami, których się nie spodziewała.
Ostatnia piosenka przedstawia trudy relacji rodziców z dziećmi, nieodpowiedniego towarzystwa, a także trudnych wyborów podczas dorastania.
Sparks pokazuje nam zwyczajne historie w niezwyczajny sposób i pozwala odczuwać uczucia bohaterów, które wraz z każdą stroną wypełniają także czytelnika.

Dopiero teraz Zauważyłem że przeczytałam tą książkę 2 x.
Widać że mi się książka podobała skoro sięgnąłem ją już drugi raz.
Pierwszy raz ją czytałam w 2021 roku.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Dopiero teraz Zauważyłem że przeczytałam tą książkę 2 x.
Widać że mi się książka podobała skoro sięgnąłem ją już drugi raz.
Pierwszy raz ją czytałam w 2021 roku.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Polecam !

Polecam !

Dobra książka na odprężenie, satysfakcjonująca, ale bez czegoś wyjątkowego.

Dobra książka na odprężenie, satysfakcjonująca, ale bez czegoś wyjątkowego.

Świetna książka czytało się ja lekko i przyjemnie. Polecam

Świetna książka czytało się ja lekko i przyjemnie. Polecam

Idealna na baby blues. Pozwala się spokojnie wypłakać :-)

Idealna na baby blues. Pozwala się spokojnie wypłakać :-)

Zaczynam się przekonywać do książek tego Autora ;)

Ta historia to pełna emocji i wzruszeń pozycja, która z początku może wydawać się literaturą dla młodzieży. Mamy lato, plażę i młodzieńczą miłość. Ale tak naprawdę jest w tej historii coś więcej.

Bardzo wciągająca i poruszająca. Zaraz biorę się za film nakręcony na podstawie tej pozycji.

Zaczynam się przekonywać do książek tego Autora ;)

Jedyna książka tego autora, która wywarła na mnie takie wrażenie. Bardzo życiowa, bez przesłodzenia i nierealnie idealnych bohaterów, jak w pozostałych książkach. Polecam.