I to przeminie

También esto pasará
Maria Mróz
literatura piękna
Ag2S

Blanca po utracie matki przyjeżdża do Cadaqués, miasteczka na wybrzeżu Morza Śródziemnego, gdzie zawsze spędzała w dzieciństwie wakacje. Tam prowadzi dialog ze zmarłą matką, najważniejszą miłością jej życia. Seks, przyjaźń, dzieci, bliskość, miłość, to wszystko, co dla Blanki było i jest ważne, stają się remedium na jej smutek.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Marta Struk | 2018-05-22
Przeczytana: 21 maja 2018

Śmierć matki, Blanca musi poradzić sobie z życiem bez niej... W tym wszystkim nie jest sama, dwaj byli mężowie, przyjaciele i dzieci.

szaraczek | 2017-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2017

Nie dość, że do złudzenia przypomniała mi „kryjówkę” ….. To nawet Freud by płakał.
Blanca ma czterdzieści lat i nie jest w stanie pogodzić się ze śmiercią matki, która przerodziła się w obsesję na jej punkcie. Całe jej życie opiera się na flircie i seksie. I to tyle. Nic więcej. Nawet gdyby chciała powiedzieć coś więcej… a to i tak już duży spoiler.

Wydaje mi się, że autorka chciała przedstawić melancholijną podróż osoby osieroconej, którą wiązały skomplikowane relacje z rodzicielką. Szkoda, że nie wyszło. Całość stanowi tylko pseudointelektualne wypociny.

Jedyny plus? Czyta się szybko i ma tylko 190 stron.

somsiadka | 2017-01-07
Na półkach: Przeczytane, Kobiece
Przeczytana: 06 stycznia 2017

wzruszająca i kobieca

Kasiulek | 2016-05-25

I to przeminie, to książka której okładka niesamowicie przykuwa wzrok… nie oceniaj książki po okładce.. w tym wypadku tylko okładka się broni, bo historia, chociaż początkowo wydawała się ciekawa niestety nie zachwyca. Irytuje w niej wszystko. I tak naprawdę źle skonstruowana fabuła, i denerwująca na każdym kroku bohaterka.
Blanca po utracie matki przyjeżdża do miasteczka na wybrzeżu Morza Śródziemnego, gdzie zawsze spędzała w dzieciństwie wakacje. Tam prowadząc dialog ze zmarłą matką, stara się zrozumieć uczucia które nią targają po tak wielkiej stracie. I to by było tyle.
Spodziewałam się całkiem innej lektury, a niestety dostałam niedopracowaną historię, nad którą mam wrażenie autorka nie chciała mocniej się pochylić i historia wyszła mocno schematyczna, i do tego jeszcze ta bohaterka, która spowodowała, że książkę czytać skończyłam gdzieś w 70% jej objętości.
Nie polecam.

Zakładka | 2016-05-04
Przeczytana: 04 maja 2016

Ta książka mnie ogromnie zawiodła. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego, a to, co otrzymałam, nie dość, że odbiegało od moich wyobrażeń, to było jeszcze do tego bardzo niedzikawe i denne.

Co mi się nie podobało? Wszystko! Pomysł na fabułę początkowo wydawał się ciekawy, ale im dalej w las tym więcej drzew, jak to mówią. A autorka temu wyzwaniu nie podołała. Książka nie dość, że schematyczna to jeszcze odrzucająca od swojej treści. Do tego bardzo irytująca główna bohaterka i jej żenujące przemyślenia. Istne dno.

Nie będę więcej rozpisywać się o tym, jak bardzo ta książka jest zła. Uważam, że tych kilka zdań całkowicie oddało moje uczucia co do tej publikacji. Pisząc to, zastanawiam się jeszcze czy znajdę jakiś mały pozytyw, i wydaje mi się, że jest tylko jeden- okładka