Odcienie czerwieni

Wydawnictwo: Edipresse
literatura piękna
karollllllla

Czerwone jest serce, które wybija godzinę miłości, usta zbliżające się do pocałunku, bielizna zdejmowana niecierpliwymi ruchami, rozkosz rozpalająca ciała. Ale też płomień niszczący nawet najmocniejsze uczucie i krew płynąca z ran zadawanych przez innych i przez siebie. Wszystkie te odcienie czerwieni zna główna bohaterka, biseksualna, bezpruderyjna studentka Magda szukająca nocnych przygód. Wzdycha do współczesnych Lolit i przyciąga niebezpiecznych mężczyzn. W retrospekcji szczerze opowiada, jak kształtowały się jej skłonności i charakter. W tle historii rozbłyskują światła wielkich i małych miast, wdzięczą się modne blogerki, a hipsterzy nie wzbijają się ku gwiazdom, bo okazują się być kurami nielotami.

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska, 2016

źródło okładki: http://edipresse.pl/

Ana_F | 2019-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2019

"Odcienie czerwieni" są tak beznadziejną książką, że godzinami można wymieniać jej grzechy, na co nie mam ochoty. Myślę, że wszystko można podsumować w jednym zdaniu. Autorka cytuje teksty piosenek używając odnośników do tekstowo.pl...
Serdecznie nie polecam.

Agnieszka | 2019-02-16
Przeczytana: 07 kwietnia 2018

Po opisie książki zdecydowałam się ją przeczytać. Nie ukrywam, że się rozczarowałam. Kobieta opisuje swoje życie chcąc odkryć w 100% swoją orientację. Przedstawia życie rodzinne oraz to podczas studiów, jak poczuła się wolna i znajdowała się co tydzień z przypadkowymi facetami w łóżku. Nie wciągnęła mnie zupełnie, smętnie się czytało. Zdecydowanie to jedna z książek, które nie zaistniały w moim dotychczasowym doświadczeniu z książkami. Nie polecam.

SylwiaAnna | 2018-07-19
Przeczytana: 14 lipca 2018

Sięgając po książkę, myślałam, że sięgam po kolejny erotyk. Owszem erotyk to jest, ale niebanalny. Seks w książce nie łączy się z miłością, ale nie jest to wyuzdana opowieść, ale historia życia erotycznego młodej studentki Magda, która dojrzewa do seksu, u podstaw którego leży coś więcej niż uciecha cielesna. Jest zdecydowanie historia zaliczana do LGBT.
Bałam się, że będę zniesmaczona historią, ale w żadnym jej momencie do tego nie doszło. Może dlatego, że nie było tu opisów łóżkowych aktów miłosnych. Bohaterka, została przez autorkę wykreowana w bardzo delikatny, a zarazem dosadny sposób, ale tak, że nie wzbudziła we mnie pogardy, muszę przyznać, że nawet zaczęłam ją rozumieć.
Język bardzo przystępny, nieoperujący górnolotnymi zwrotami, a nawet wprowadzający odniesienia do współczesnych trendów.
Czy poleciłabym książkę? Zdecydowanie tak. Mnie dała ona zrozumienie i wiele do myślenia.

Joanna | 2018-04-17

Ilość stron: 271
To pierwsza książka tej autorki, jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Główną bohaterką jest Magda, studentka historii sztuki. Ona jest narratorem powieści. Opisuje swoje związki z mężczyznami i nie tylko. Historie są wesołe i smutne jak w życiu. Czyta się bardzo dobrze i szybko. Lektura na jeden wiosenny wieczór. Polecam każdemu, kto lubi wątki psychologiczne.

BLACK_SISTER | 2018-04-17
Przeczytana: kwiecień 2018

Widzę, że niektórzy trochę poszaleli z gwiazdkami oceniając tę książkę na równi z wybitnymi tytułami. Jak dla mnie nic ta książka sobą nie wnosi szczególnego. Dialogi monotonne chwilami a bohaterka irytująca. Lektura na jedno posiedzenie w chwili nudy. Chociaż i na takie chwile znalazłabym inne dla mnie ciekawsze.

ANNA | 2018-02-03

Strata czasu .

Muminka | 2017-08-25
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 24 sierpnia 2017

Dość nietuzinkowa lektura. Bohaterką jest bezpruderyjna studentka historii sztuki, Magda. Świat przedstawiony w powieści znam doskonale, bo też jestem z Łodzi i łódzkie klimaty bardzo mi odpowiadają. dzuiewczyna miota się starajać określić swoją seksualność. Wspomina pierwsze zwiżzki z mężczyznami, w których to ich przyjemność się liczyła, a często była traktowana jako obiekt seksualny, taka lala do wydymania.
Bez ogródek snuje swoją opowieść o seksualnych eksperymentach i wspomina chłopaka, w którym zakochała się na zabój, Igora. A potem przyszła fascynacja dziewczętami i kobietami, niewinne flirty w okresie dojrzewania, wyjazdy z koleżankami ze studiów, zawiesiła się na Darii i pragnęłą przeżyć z nią miłosne uniesienia.
Poetyckie, wysmakowane erotyczne sceny lesbijskie, nie przekraczające granic dobrego smaku. Bardziej mechaniczny seks, wulgarny, mało finezyjny miała z facetami, którzy tez potrafili ją zranić, nawet trafił się jakiś gwałciciel. Frapujące są jej "melanże z...

"Odcienie czerwieni" to powieść, na którą zwróciłam uwagę już na samym początku. Wyróżniająca się okładka i bardzo ciekawy opis wystarczyły, aby zachęcić mnie do przeczytania tej książki. Tak naprawdę nie wiedziałam do końca czego mogę się spodziewać po autorce, ponieważ jeszcze nigdy nie czytałam powieści o podobnej tematyce. Postanowiłam jednak zaryzykować i sprawdzić czy Marta Motyl przekona mnie do swojej twórczości. Jakie wrażenie wywarła na mnie ta lektura? Czy autorka zachęciła mnie do siebie na tyle, że sięgnę po kolejne jej utwory? Jeśli właśnie teraz zadajecie sobie te pytania to serdecznie zapraszam Was do przeczytania dalszej części recenzji, z której z pewnością wszystkiego się dowiecie.

Magda to studentka, która pochodzi z patologicznej i niezwykle destrukcyjnej rodziny. Próbuje jakoś radzić sobie w życiu, ale nie zawsze jej się to udaje. Często powracają do niej echa z przeszłości, które skutecznie utrudniają jej normalne funkcjonowanie. Dziewczyna jednak znalazła...

Fokeuek | 2017-03-04

Książka "ODCIENIE CZERWIENI'' bardzo mnie zaskoczyła. W sumie nie za bardzo mnie ciągnęło do tej książki. Owszem-okładka jest śliczna, jednakże po przeczytaniu kilku pierwszych zdań zrozumiałam, że jest to erotyk. Nie przepadam za tym gatunkiem, także z początku czytałam tak, żeby przeczytać i to skończyć. Jednak głębsza treść tej książki mnie urzekła.
Autorka nie wydaję mi się znajoma. Chyba nigdy nie czytałam jej książek, chociaż jak już niedawno wspominałam-nie zwracałam kiedyś uwagi na autorów. Na odwrocie książki jest napisane, że Marta Motyl opisuje uczucia od najjaśniejszych do najciemniejszych barw i przyznaję z całą pewnością, że tematy, które poruszyła w tej książce są niczym wyciągnięte z jakichś postaci. Są tak realistyczne.
Mamy tutaj Magdę, która studiuje historię sztuki i jest romantyczną duszą. Taka z niej nimfomanka lub jak ona to mówi "nimfetka". Ma wiele przygód z facetami lepszych, bądź gorszych, jednak chciałaby ona...

Karolina | 2016-11-30

Do lektury całości zapraszam na bloga Czepiam się książek

Przyznam szczerze, że zanim odebrałam książkę z rąk listonosza, wiedziałam o niej tylko tyle, że dosyć odważnie opisuje kwestie seksualności. Na różnych poziomach. Spodziewałam się, że powieść w najlepszy wypadku trafi do mojej prywatnej sekcji tak zwanych guilty pleasures. Grzeszne rozkosze to wszystko to – książki, filmy, muzyka, etc. – co nas „kręci”, a jednocześnie nie jest czymś, czym byśmy się chcieli chwalić w towarzystwie. Grzeszne rozkosze w jakiś pokrętny sposób wolą pozostać w ukryciu. Bo wstyd, bo inni by wyśmiali, nie zrozumieli. To coś intymnego. I choć Odcienie czerwieni dotykają spraw intymności i seksualności, bardzo się co do nich pomyliłam.

Rozkosze owszem, lecz wcale nie guilty. Powieść jest bardzo odważna, właściwie czytałam w życiu tylko jedną książkę, w której natknęłam się na mocniejsze sceny erotyczne, ale to chyba też dlatego, że rzadko sięgam po...