Erasing Faith

Wydawnictwo: Julie Johnson
angielski
Katarzyna

A fairytale city. A forbidden love. A fate doomed from the start. Faith Morrissey is overdue for an adventure. After twenty years in the same small town, she sets out on a year-long study abroad trip, fully expecting to fall in love with the wonders of Budapest. She certainly doesn’t expect to fall for Wes, the mysterious stranger who sweeps her off her feet mere days after her arrival. It...

A fairytale city. A forbidden love. A fate doomed from the start.

Faith Morrissey is overdue for an adventure. After twenty years in the same small town, she sets out on a year-long study abroad trip, fully expecting to fall in love with the wonders of Budapest. She certainly doesn’t expect to fall for Wes, the mysterious stranger who sweeps her off her feet mere days after her arrival. It seems almost too good to be true…

Probably because it’s all a lie.

Weston Abbott is a ghost. In service to his country, he’s done unspeakable things – the kind of things that make settling down or falling in love out of the question. That’s never been a problem… until he meets Faith. No matter how many times Wes tells himself she’s just a mark, he can’t deny she rattles his composure like no one else. And he can’t seem to shake the forbidden feelings that stir to life whenever he’s with her.

Wes knows better than anyone: the line separating fact from fiction is almost as fine as the one between love and hate. And, if the truth comes out, it may erase their love along with all the lies…

ERASING FAITH is a full-length standalone second-chance romance, with a healthy dose of steam and suspense mixed in for good measure. Told in dual POV, it contains mature themes and strong language… and thus is intended for readers ages 17 and up

źródło opisu: http://www.juliejohnsonbooks.com/553/

źródło okładki: http://www.juliejohnsonbooks.com/553/

burza28 | 2019-03-29

"Nos swędział mnie jak dupek, ale nie poruszyłam się" 😁

Jak ja kocham takie historie, rozciągnięte na lata, gdzie bohaterowie dorastają, ewoluują...
Ani jedna przeczytana strona tej opowieści nie była stratą.
Bardzo sprawnie utkana historia Wesa i Faith. Wątek kryminalny ciekawy, miłość rodząca się powoli.
Książka ma specyficzne tempo. Nie ma tutaj wartkiej akcji,a mimo to ta historia trzymała mnie w napięciu. Zwłaszcza do momentu, aż nie przeczytałam kim naprawdę był Wes.
Dobra rzecz na wieczór. Polecam.

książek: 2077

No no no! Jestem pod wrażeniem :)
Nietuzinkowi bohaterowie, zaskakujący przebieg wydarzeń i świetny warsztat. Trzeba przyznać, że Pani Johnson, w mojej skromnej ocenie, potrafi operować słowem. Emocje, które aż kipią z tej powieści, były opisane w sposób ujmujący i głęboki. Czułam, że naprawdę jestem tam z Wesem i Faith i nie tylko to wszystko obserwuję, ale też wraz z nimi to przeżywam.
Ostatnio czytałam wiele książek, gdzie stawiano przede wszystkim na działanie, a nie na uczucia. Akcji było dużo i rozgrywała się bardzo dynamicznie, ale gdzieś po drodze zagubiono niestety całą otoczkę i wszystko potraktowano dość powierzchownie. Dlatego bardzo miłym zaskoczeniem była dla mnie właśnie ta powieść, bo oprócz rozbudowanej fabuły, autorka stworzyła prawdziwe i ludzkie postaci, które nie tylko coś robią, ale posiadają także zdolność do odczuwania emocji.
Polecam, bo mimo że historia jest lekka i przyjemna, to jednak nie zapomina się o niej wraz z przeczytaniem ostatniej strony.

Plus tej książki taki, że historia toczy się wolnym, naturalnym, realnym rytmem.
I plusów byłoby więcej, gdyby można było ją jakoś gdzieś umieścić. Ni to kryminał.sensacja, ni to romans.
I tego i tego było mało. Przez ponad 400 stron, oczekiwałam jakiś emocji. Wybuch, podpalenie i śmierć ludzi, było tak dennie opisane, że zwyczajnie przeleciałam te strony. Romans, gdzieś tam się pojawił, ale też bez emocji. Pościgi, ucieczka, strzelanie, zero emocji. Szkoda, bo pomysł był świetny, ale kompletnie zawalony.

Magda | 2016-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Uff, skończyłam... To było moje drugie spotkanie z twórczością autorki, która również pozytywnie mnie zaskoczyła.
Ogólnikowo, książka na szczęście nie jest przepełniona tylko i wyłącznie seksem, co bardzo wpłynęło na moją ocenę. Cała historia dobrze przemyślana, akcja ma swój stały rytm. Bohaterowie są dobrze scharakteryzowani - szczegółowy opis każdej z postaci zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie.
Praca nie jest monotonna, bardzo szybko się ją czyta, mimo że jest bardzo obszerna.
Serdecznie polecam, czytajcie! ;)

lulamae | 2016-03-08
Przeczytana: 04 marca 2016

Jako że mam ostatnio kryzys czytelniczy, boję się brać za cokolwiek, aby nie psuć sobie radości z czytania. "Erasing Faith" okazała się jednak naprawdę dobrą książką.

Faith Morrissey jest szóstym dzieckiem w domu, gdzie rodzice to wiecznie młodzi hipisi, a rodzeństwo jest o tyle starsze, że załapanie kontaktu jest naprawdę ciężkie. Więc pomimo domu pełnego ludzi, Faith od zawsze czuła się samotnie i nie miała szansy na odnalezienie siebie.
Kiedy nadarza się okazja wyjazdu do Budapesztu, nie zastanawia się i zmierza ku przygodzie, ku odnalezieniu własnego 'ja', ku nowemu życiu. Nigdy nie pomyślałabym, że potknięcie się o nierówny chodnik w Budapeszcie i wylądowanie na nieziemskim przystojniaku zmieni jej życie na zawsze.
Weston Abbot ma cel, ma kolejną misję do wypełnienia. To jego codzienność. Rutyna. Nie spodziewał się, że tym razem coś będzie inaczej, że dziewczyna, która była celem skruszy jego mury i wślizgnie się pod skorupę i tchnie życie w serce, o którego istnieniu nie...

mania_kch | 2016-02-14
Na półkach: Przeczytane, 2016

Intrygująca, wciągająca i dość przewidywalna. Ciekawie przemyślana fabuła choć akcja mogłaby potoczyć się znacznie szybciej. Jest to historia w której wątek sensacyjny przeplata się z miłosnym przy czym ten drugi na całym tym tle wypada znacznie lepiej :)
Polecam :)

Nataljx | 2016-01-27
Na półkach: Przeczytane, 2k16
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Cóż, jak widzę większość czytelników nie podziela mojego zdania, ale - ja uwielbiam tę książkę! Zarówno Wes jak i Faith są świetnymi postaciami - Faith to młoda dziewczyna szukająca własnego "ja", pełna radości i uśmiechu, a Wes to samotny mężczyzna, który wyrzekł się wszelkich uczuć - i razem tworzą coś niesamowitego.
Książka jest dość długa, podzielona na dwie części, i pomimo tego, że czasami chciałam, żeby akcja toczyła się szybciej, bo chciałam wiedzieć co będzie między nimi, to uważam, że całość została dobrze napisana, wręcz idealnie - akcja toczyła się z odpowiednią dla siebie prędkością.
Dodatkowo podoba mi się podział rozdziałów na te z punktu widzenia Wesa i te z punktu widzenia Faith. Przyznam, wolałam czytać myśli Wesa, bo u niego więcej się działo, jego przemyślenia były ciekawsze, aczkolwiek Faith też nic nie brakowało.
Kolejnym plusem jest to, iż jest to taki romans na tle kryminału/thrillera, który tak daje kopa czytelnikowi.
Poza tym, wreszcie przenosimy się,...

Katarzyna | 2016-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Dobra książka, obszerna, ale miło się czytało.

Faith chce odnaleźć siebie, udaje się do Budapesztu na program studencki. Tam poznaje swoje przeznaczenie, Wesa, jej nieznajomego. Od pierwszego niewinnego spotkania nie mija chwila, a już jest drugie. Jednak Wes nie jest tym, za kogo się podaje, a prawda może zagrozić życiu Faith.

Uch, irytująca, ale nadal czytałam. Pomimo tej obszerności czytało mi się sprawnie i szybko.