Zakochani rozbitkowie

Okładka książki Zakochani rozbitkowie
Julie Johnson Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Zakochani rozbitkowie (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Zakochani rozbitkowie (tom 1)
Uncharted
Wydawnictwo Kobiece
2019-06-05
2019-06-05
Karolina Bochenek

Oficjalne recenzje i

Przetrwać i się nie zakochać

1469 54 50

Jedyną zaletą książki było to, że nie było wiele różowych scenek, kiedy wszystko pięknie i szczęśliwie się rozwiązuje. Podobała mi się pomysłowość autorki... do czasu, aż nie włączyłam sobie serialu LOST. Wiele scen do złudzenia podobnych. Może nie plagiat, ale bardzo mocna inspiracja. Zarys fabuły ciekawy, ale z każdym odcinkiem serialu książka traci na ocenie.

„Zakochani rozbitkowie” to świetna, głęboka i dobrze napisana historia, dlatego nie rozumiem czemu ma taką niską ocenę na Lubimy Czytać. Okładka sugeruje lekki, zabawny romans na wakacje, ale to tylko pozory! Wbrew pięknej i klimatycznej okładce fabuła książki nie jest do końca taka piękna i cukierkowa. Autorka przygotowała dla czytelników zaskakującą historię, momentami brutalną oraz wyciskającą łzy z oczu, ale suma summarum niezwykle emocjonalną, wciągającą, zabawną i idealną na wakacje. Julie Johnson totalnie mnie zaskoczyła, bardzo pozytywnie, chciałabym być częściej tak zaskakiwana. „Zakochanych rozbitków” czytałam z wielką przyjemnością i nie mogłam się od niej oderwać. Bohaterowie też są niczego sobie, a relacja pomiędzy nimi jest naprawdę urocza. Mocno iskrzy pomiędzy Violet i panem B., i to nie przez gorące sceny seksu! Jak widać można napisać książkę, w której postaci nie muszą się rozbierać i rzucać dwuznacznym słownictwem, aby wzbudzić w czytelniku napięcie i słodkie oczekiwanie na ciąg dalszy. Trochę się pośmiałam, trochę popłakałam i takie książki bardzo lubię. „Zakochani rozbitkowie” z pewnością spodoba się czytelniczkom, które lubią historie z motywem „od nienawiści do miłości”. Ja jak najbardziej polecam i z wielką przyjemnością sięgnę po inne książki Julie Johnson.

Napisana lekkim piórem, czyta się szybko, więc idealna na lato.

Bohaterowie są od siebie dość mocno zróżnicowani, do tego nie pojawia się ich wiele, co z jednej strony mi się podobało, a z drugiej męczyło. Relacja dwójki głównych bohaterów, jak dla mnie mocno naciągana, zdecydowanie za szybko się rozwijała, co jest minusem w tej historii.

Fabuła zapowiadała się lepiej, natomiast książka mnie rozczarowała. Początek strasznie rozwlekły, środek naprawdę miał potencjał, ale zakończenie wszystko zniszczyło. Było w niej też kilka błędów, które jakoś bardzo na fabułę wpływu nie miały, ale jednak nie wychwyciłam. Historia urywa się w pół, czego strasznie lubię, do tego nie wiadomo czy będzie kontynuacja.

Jeżeli ktoś bardzo chcę to niech czyta, ale ogółem nie polecam, bo to duże rozczarowanie.

Napisana lekkim piórem, czyta się szybko, więc idealna na lato.

Fabuła zapowiadała się lepiej,...

Książka bardzo lekka ale ciekawa. Szybko się czyta tylko jeden minus, że nie wiadomo czy bedzie kolejna część

Do przeczytania książki skłoniła mnie uwaga - piękna okładka :) uwielbiam historie których akcja dziejące się nad wodą.
Historia opisuje losy młodziutkiej Violet, to opowieść o przetrwaniu, radzeniu sobie w ciężkich warunkach, o bólu, cierpieniu, wierze, jak również o miłości ....
Książka mimo pięknej okładki nie należy do takich bardzo lekkich - przyznam, że podczas czytania zakręciłam mi się łezka w oku ...
Z chęciom dowiedziałabym się jak potoczą się dalsze losy Violet i .... :)

Fajna historia.

Fajna historia.

Pomimo jednego przeciągającego się wątku uważam, że książka była przepiękna i na pewno warta uwagi.

Do romansów, erotyki i romansów mam ambiwalentny stosunek. Staram się to jednak jakoś przełamać zwłaszcza latem, zaczytując się w czymś lekkim i przyjemnym. Czy Zakochani rozbitkowie tacy właśnie byli?
Violet zatrudnia się jako niania do opieki nad dzieckiem. Podczas lotu dochodzi do katastrofy samolotowej z której cało wychodzi ona, steward i fotograf o imieniu Beck. Lądują na bezludnej wyspie, na której będą wypatrywać ratunku. Czy uda im się przetrwać?
Od początku miałam dwa skojarzenia związane z tą książką. Są to dwa tytuły filmów: Lost Zagubieni i Cast away. Ta lektura to coś pomiędzy. Obyło się bez dziwnych stworów i piłki 😅, ale było również interesująco. Autorka świetnie wybrnęła jeżeli chodzi o wątek miłosny. Dobrze rozpisane dialogi, brak sztuczności, duża doza realizmu. W to mi graj. Niestety fabuła dla mnie była nieco przyciężkawa jak na letnią historię. Katastrofa lotnicza, śmierć wielu osób, brak perspektyw budowania życia na wyspie... To nieco za dużo. Relacja głównych bohaterów jakoś nie podnosiła mnie zbytnio na duchu. Ale mimo tego daję mocne 8/10. To naprawdę sporo jeżeli chodzi o ten gatunek. Zwłaszcza, że ta książka nie zbiera zbyt pozytywnych opinii. Ale u mnie to tak właśnie przekornie bywa. Im niższa ocena większości tym moja dziwnym trafem wyższa 😋.

Po opisie spodziewałam się czegoś więcej. Moim zdaniem nie ma tej książce nic nadzwyczajnego. Początek historii był trochę za długi, środek pokazał jej potencjał, ale koniec szybko go zgasił. Ot taka szybka lektura na wakacje.

Violet, Beck oraz Ian to jedyne osoby, które przeżyły katastrofę lotniczą prywatnego odrzutowca. Znajdują się na bezludnej wyspie i muszą walczyć o przetrwanie, co jest utrudnione ponieważ Ian jest ciężko ranny. Niestety pomoc nie nadchodzi a na horyzoncie nie pojawia się żaden statek ani samolot. Violet i Beck stają przed wielkim wyzwaniem a to dopiero początek. Bezludna wyspa jest nieprzewidywalna i może się zdarzyć wszystko, kiedy umiera nadzieja na powrót do domu, a wizja życia na tej wyspie do końca życia zmusza dwóch obcych sobie ludzi do współpracy. Kiedy zostaną na tej wyspie tylko we dwoje czy to coś zmieni? Momentami przerażająca ale i wzruszająca opowieść o sile przetrwania, miłości oraz o tym jak wiele człowiek jest w stanie zaryzykować w chwilach grozy.

Julie Johnson Zakochani rozbitkowie Zobacz więcej