Klub Wielbłądów

Tłumaczenie: Lech Żołędziowski
Cykl: Klub Wielbłądów (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
The Camel Club
świadek, zbrodnia, morderca, śledztwo

Inne wydania

Cel, jaki stoi przed członkami tytułowego Klubu Wielbłądów, wyznawców teorii spiskowych, jest jasny – wyłapać wszelkie przekręty amerykańskiej administracji. Do czteroosobowej tajnej grupy należą niezwykle barwne indywidua pod światłym przywództwem cmentarnego dozorcy o wiele mówiącym pseudonimie Oliver Stone. Przypadek sprawia, że stają się świadkami morderstwa. Rychło wychodzi na jaw, że za zbrodnią stoi Narodowe Centrum Wywiadu. Mordercy pragną pozbyć się niewygodnych świadków, a członkowie klubu – rozwiązać zagadkę spisku, który, jak się okaże, może zagrozić bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych i doprowadzić do światowej konfrontacji. Będą musieli współpracować z agentem Secret Service...

emindflow | 2015-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

„Klub Wielbłądów” otwiera pięcioczęściowy cykl powieści sensacyjnych o tym samym tytule.
Tytułowy „KW” to czwórka niemłodych już jegomościów o ciekawych i tajemniczych biografiach, których pomysłem na życie stało się czuwanie nad przestrzeganiem prawa przez najwyższe organy władzy USA. Taki pomysł na powieść sprawił, że tak w tej, jak i prawdopodobnie w pozostałych czytelnik będzie śledził afery rozgrywające się w najbliższym otoczeniu Białego Domu.
Konceptu i fantazji autorowi nie brakuje, można się co najwyżej zastanawiać nad stopniem ich realizmu. Na szczęście nie przeszkodziło to umieszczeniu w sensacyjnej fabule szeregu bardzo interesujących uwag o zagrożeniach wynikających z umacniania się ekstremistycznych ugrupowań muzułmańskich w Afryce i na Bliskim Wschodzie, a przecież wtedy jeszcze nikomu nie śniło się o ISIS.
Otwarcie jest cyklu obiecujące i chociaż trudno w tym gatunku o szczególną oryginalność, to David Baldacci poradził sobie zupełnie dobrze.
Całość byłaby...

michall_1985 | 2017-04-01
Przeczytana: kwiecień 2017

Kandydatka nr 1 w kategorii "bzdura roku"... Ale może po kolei.

Fabuła,jak to u Baldacciego zawiązana wokół spisków na szczytach władz.

Członkowie tytułowego "Klub Wielbłądów",któremu przewodniczy człowiek ukrywający się pod pseudonimem Oliver Stone spotykają się co tydzień w Waszyngtonie i omawiają najnowsze wydarzenia,które miały miejsce w stolicy oraz innych częściach USA,a które mogą okazac się częścią jakiegoś "spisku" politycznego.
Podczas jednego z zebrań są przypadkowymi świadkami morderstwa,które przez sprawców zostaje upozorowane na samobójstwo.
Okazuje się,że ofiarą padł specjalista od baz danych osobowych NCW - najważniejszej agencji w USA.Był także człowiekiem Secret Service.
Członkowie "Klubu" rozpoczynają śledztwo na własną rękę.
W tym samym czasie rusza oficjalne śledztwo FBI oraz Secret Service i tylko dzięki determinacji jednego człowieka prawda ma szansę ujrzec światło dzienne.

Prezydent USA przygotowuje się do obchodów rocznicy 11 września w swoim rodzinnym...

Cirya | 2015-05-25
Na półkach: 2015 ☼, Przeczytane
Przeczytana: 25 maja 2015

nie spodziewałam się, że szpiegowsko-polityczna powieść tak mi się spodoba... swego czasu takich książek przeczytałam wiele z równym zachwytem, tylko jak to bywa, z czasem gusta mi się zmieniły i pochyliłam się nad innym rodzajem literatury...
cieszę się, że sięgnęłam z powrotem po taką literaturę, moje pierwsze spotkanie z Baldaccim uważam za bardzo udane :)

jw23 | 2014-12-02
Przeczytana: 29 listopada 2014

Pierwszy kontakt z tym autorem wypadł rewelacyjnie. Świetny pomysł na zdałoby się oklepane tematy polityczno-sensacyjne. Bohaterowie z tajemniczą przeszłością, szybko, ciekawie, świetnie. Z przyjemnością sięgnę po kolejne części.

fik | 2016-03-10
Przeczytana: 09 marca 2016

Nie pierwsza moja styczność s tym autorem i moim zdaniem można się było po nim spodziewać czegoś lepszego. Początek książki to wielowątkowa historia, składająca się następnie w jedną całość-przyznam że nieco nudnawa. Potem akcja przyspiesza i jest naprawdę o.k. Ale na końcu autor daje trochę ciała nie wiedząc jak to zakończyć. Dużo jest także o polityce USA w stosunku do bliskiego wschodu i to krytycznie - duży plus. Reasumując można przeczytać a ocena trochę na wyrost ale po prostu lubię tego autora.

Marysieńka | 2011-05-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2007 rok

Na codzień Oliver Stone jest cmentarnym dozorcą. Bardzo sumiennie wykonuje swoje obowiązki. Ma trzech kumpli, z którymi łączy go przyjaźń a także wspólne zainteresowania. Tworzą stowarzyszenie, które nazwali Klubem Wielbłądów. Panowie są miłośnikami teorii spiskowych i nie ufają amerykańskiej administracji. Zbierają wszelkie interesujące ich informacje, wycinki z gazet, strzępki rozmów...i tworzą własne teorie spiskowe. Pewnego wieczoru stają się mimowolnymi świadkami morderstwa. Śledztwo prowadzone przez nich na własną rękę doprowadza ich do zaskakujących wniosków. Jak wysoko sięga spisek? Sprawcy zbrodni chcą pozbyć się niewygodnych swiadków, dlatego nasi spiskowcy podejmują współpracę ze znajomym agentem Secret Service...jedynym człowiekiem, któremu mogą zaufać...Kim tak naprawdę jest Oliver Stone i jak to się zakończy? Polecam tę pozycję wielbicielom thrillerów politycznych...

ReaderX | 2014-12-05

Thriller/sensacja/kryminał. Napisanie książki, która połączyłaby te gatunki jest dziś nie lada wyzwaniem. Bądźmy jako czytelnicy ze sobą szczerzy - większość wątków sensacyjno-spiskowych z większymi lub mniejszymi różnicami już została "gdzieś" i "przez kogoś" opisana prawda? Dlaczego więc wystawiłem tej książce "bardzo dobrą" ocenę? Ponieważ nawet czasami oklepane teorie spiskowe, czy klasyczne wątki sensacyjne trzeba umieć pokazać na nowo, w nowym świetle, literacko "odświeżyć" a to Davidowi Baldacciemu udało się w 100%. Gatunki thrillerów politycznych, okraszonych "sensacyjnymi" momentami mają swoich pisarskich Mistrzów(nazwisk nie wymienię gdyś większość jest bardzo znana i nie chcę robić im dodatkowej reklamy-której i tak nie potrzebują) Za każdym Wielkim Atorem, dokładnie o ten stopień niżej, nieco w cieniu są autorzy-nieprzeciętni-wytrwali rzemieślnicy, którzy potrafią zaskoczyć, których bez problemu można porównywać z Mistrzami Gatunku. Takim autorem jest właśnie David...

Sławomir | 2016-08-02
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Dostałem więcej niż się spodziewałem ale mniej niż bym chciał:) Książka jest na pewno dobrze napisana i dzięki temu fajnie, bez zgrzytów, można ją poczytać. Zabrakło mi jednak jakiegoś mocniejszego akcentu. Książka jest po prostu zbyt mało drastyczna jak na mój gust. Po opisie i opiniach spodziewałem się naprawdę ostrej jazdy. Epickich pierdyknięć. Miałem też smaka na bardziej mroczną i zawiłą intrygę. Szokujące tajemnice i takie tam. Szkoda, że autor nie pociągnął tematu szkolonych zabójców, nie wplątał jakiejś mocniejszej teorii spiskowej, czarnych operacji, i tego typu wstrząsaczy.
Jak tak piszę, to dochodzę do wniosku, że w sumie przyjął całkiem bezsensowny scenariusz wydarzeń:) Nie będę oczywiście argumentował aby nie walnąć spojlera.
Tak czy siak w sumie sama historia słaba ale warsztat i tłumaczenie ok a co za tym idzie doczytałem do końca z przyjemnością, umiarkowaną ale zawsze.
Myślę, że mogę polecić jako zgrabną, sensacyjną lekturkę do poduchy.

Scottie | 2014-05-21
Przeczytana: 21 maja 2014

Przeciętny kryminał sensacyjno-polityczny. Pomysł całkiem niezły, ale zmarnowany. Przede wszystkim za dużo przypadkowości w losach bohaterów. Przypadkowe spotkania i zdarzenia mają wpływ na główną akcję książki (sic!).

Uwaga, daję jedną/dwie gwiazdki więcej, żeby system (algorytm) podpowiadał mi w przyszłości podobne (mam nadzieję, że lepsze!) książki w takim klimacie.

Przeczytana: 2010 rok

Ciekawy i pełen niespodzianek thriller polityczny, po którego warto sięgnąć. Opis książki mówi sam za siebie. Warto jednak zaznaczyć, jak wielu jest amatorów historii kryminalnych, i jakie skutki mogą pociągnąć za sobą ich działania na własną rękę :)