Divine Justice
Łukasz Głowacki
Ag2S

John Carr, znany pod pseudonimem Oliver Stone jest najbardziej poszukiwanym człowiekiem w Ameryce. Zastrzelił ludzi, którzy zniszczyli jego życie. Ścigają go za to służby bezpieczeństwa. Tymczasem mistrz szpiegów – Macklin Hayes rozgrywa osobistą grę w kotka i myszkę. On, bardziej niż ktokolwiek inny, chce raz na zawsze pozbyć się Johna Carra. Członkowie Klubu Wielbłądów ryzykują wszystkim, aby ocalić swego przyjaciela i nieoficjalnego lidera grupy. Stone, uciekając przed demonami przeszłości i starając się wymknąć obławie trafia do górniczego miasteczka Divine w Wirginii. Niestety, okazuje się, że nowy świat, do którego przybył, jest tak samo krwawy i pełen przemocy, jak ten, który zostawił za sobą.

źródło opisu: Opis wydawcy

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

Marysieńka | 2014-09-03
Przeczytana: 03 września 2014

"Miasteczko Divine" to czwarta z kolei po "Klubie wielbłądów", "Kolekcjonarach tajemnic" i "Oddziale 666" powieść Davida Baldacciego o grupie przyjaciół, zwolenników teorii spiskowych, zwanej przez nich samych Klubem wielbłądów.
Tym razem Oliver Stone trafia do małego miasteczka w Appallachach, gdzie obserwuje cały szereg dziwnych zdarzeń. Jego tropem wyrusza jeden z najlepszych agentów CIA, wykonując rozkaz przełozonego wysokiego szczebla. W trakcie dochodzenia odkrywa wiele istotnych wydarzeń w przeszłości Olivera, które rzucają inne światło na jego osobę. W ślad za Oliverem rusza też grupa jego najlepszych przyjaciół, którzy obawiają się o jego życie. Co się wydarzyło w górniczym miesteczku ? Jak potoczą się losy Olivera i jego przyjaciół ? To wszystko znajdziecie w tej powieści, chyba najlepszej z tego cyklu, którą przeczytałam. Ostatnia z cyklu to "Diabelski zaułek", którą mam w planie przeczytać. Zarówno tę jak i inne powieści Baldacciego czyta się szybko, charakteryzują się...

mercadoevy | 2017-10-14
Przeczytana: 2017 rok

Nie ukrywam, że czasami lubię czytać takie ksiazki: zamknięta społeczność, w której większość mieszkańców jest wplątana w kryminalny proceder i pojawia się on (ona ewentualnie jako towarzysz) - przybysz z zewnątrz i ratuje tych nielicznych uczciwych. Przy okazji padają trupy, mnożą się ślady, a atmosfera jest "czarna i gęsta":)

Książka stanowi dalsza część "przygód" Klubu Wielbłądów. John Carr po "wymierzeniu sprawiedliwości" (a dokładnie dwóch zabójstwach) ucieka przed tropiącymi go władzami federalnymi i przypadkowo pojawia się w małym miasteczku Divine. Ale mimo oznak zamożności mieszkańców nie jest to urocza miejscowość, ale miejsce kolejnych niewyjaśnionych zgonów. Oczywiście John Carr dostrzega miedzy nimi powiązania i próbuje je wyjaśnić...

Książka jest świetnie skontrowana i powinna bardzo podobać się czytelnikom książek Lee Child'a - sprawdziłam:)

| 2014-10-02
Na półkach: Przeczytane, Akcja/Sensacja
Przeczytana: 02 października 2014

Nie mogłam pominąć „Miasteczka Divine”, bo nieprzeczytanie tego tomu serii o poczynaniach Klubu Wielbłądów pozbawiłoby mnie wiedzy o dalszych losach Olivera Stone’a & Co.
David Baldacci jako autor powieści sensacyjnych, jak też obyczajowych z wątkiem sensacyjnym, zawsze staje na wysokości zadania - tak jest i w tym przypadku.
Miałam jednak kłopot z oceną, który nie dotyczył co prawda powieści jako takiej, ale miernej jakości przekładu, która sprawiła, że zamiast delektować się przebiegiem akcji, zadawałam sobie pytania, czy faktycznie autor miał na myśli to, co wynika ze znaczenia konkretnego, użytego przez tłumacza słowa, a przy tym pokonywałam las niegramatycznych wypowiedzi. Gdyby nie fakt, że ta wersja przekładu jest jedyna na polskim rynku wydawniczym, porzuciłabym lekturę po kilkunastu stronach. A kiedy przeczytałam, że według tłumacza Oliver miał s z y l d z napisem "Chcę prawdy", utwierdziłam się w przekonaniu, że tłumacz nawet nie wie, czego dotyczyły poprzednie tomy,...

jw23 | 2015-04-20
Przeczytana: 17 kwietnia 2015

Ta książka jak i cala seria jest rewelacyjna. Czytelnik zostaje wciągnięty w wir spisków na najwyższych szczeblach administracji wojskowej i rządowej. Główni bohaterowie zostali tak wykreowani, że nie sposób ich nie lubić. Ta seria to mistrzostwo tego gatunku. Czekam na więcej.

spectator_zm | 2018-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2018

"Miasteczko Divine" zapoczątkowało nowy rozdział w historii niezwykle ekscentrycznego Klubu Wielbłądów. Gdy wydawało się, że trzeci tom z powodzeniem mógłby zakończyć serię, Baldacci znalazł niezwykle ciekawy pomysł na kontynuację.
Powieść jest znakomita, napisana lekko, z dystansem do rzeczywistości i niezwykle błyskotliwie. Z każdym kolejnym rozdziałem była coraz bardziej wciągająca. Napisana w doskonałym tempie, trzymała w napięciu do samego końca. Zakończenie co prawda nie zaskoczyło, ale za to było takie, jakie być powinno.
Jednak to jeszcze nie koniec...
Polecam gorąco!

toporminator | 2016-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2016

Kolejna część cyklu o Klubie Wielbłądów, która odchodzi nieco od poprzedniczek prezentując nam nam inny styl prowadzenia historii. Tym razem mamy do czynienia z tajemnicą, którą autor powoli pcha do przodu, znacznie więcej w tym tytule kryminału niż poprzedniczkach. Dodatkowo "
Miasteczko Devine" skupia się znacznie mocniej na jej głównym bohaterze, pozostałych członków Klubu spychając niejako na drugi plan. Ich rola w książce mimo iż wciąż istotna, mocno jednak została przez Baldacciego okrojona.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Wielowątkowa historia przedstawiona w cyklu ponownie pchnięta została mocno do przodu, kolejne wątki zostały wyjaśnione, można nawet powiedzieć że w dużym stopniu zamknięte. Aż dziw bierze że tytuł ten nie jest zwieńczeniem historii.

Goldilox | 2016-10-20
Przeczytana: 20 października 2016

Trochę się pogubiłam w organizacji miasteczkowego procederu :(

AK17 | 2016-04-30
Przeczytana: 01 stycznia 2016