Wyzwanie czytelnicze LC

Chirurg

Tłumaczenie: Jerzy Żebrowski
Cykl: Rizzoli/Isles (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
1 547
1 541
The Surgeon

Brutalny zabójca zabija młode samotne kobiety przeprowadzając na nich zabieg wycięcia macicy bez znieczulenia. Policja ustala, że podobna seria zabójstw miała miejsce dwa lata wcześniej, a ich sprawca został zastrzelony przez doktor Cordell - jedyną ofiarę, której udało się ujść z życiem. Teraz znów czuje się zagrożona. Jej sprzymierzeńcem jest detektyw prowadzący śledztwo. Czy obie sprawy i obu zabójców coś łączy?

Paco | 2015-06-14
Na półkach: Przeczytane, Tess GERRITSEN
Przeczytana: 14 czerwca 2015

Mylne bywają pierwsze wrażenia.
Faktycznie. Tess potrafi pisać kryminały. Tylko skąd bierze pomysły?
Mam nadzieję, że wylęgają się w jej mózgownicy, gdyż w innym wypadku niejakiemu Harrisowi byłoby przykro :)
Dotrzeć do czytelnika – marzenie pisarzy. Zrobić to za wszelką cenę – cios poniżej pasa.
No dobra, skupmy się na książce. Mamy do czynienia z koszmarnymi poczynaniami kogoś, kto wyzuty jest ze wszelkich ludzkich odruchów. Z kimś tak gładkim i oślizłym, że budzi dreszcze. Ofiary w konfrontacji z nim nie mają szans, a mylne tropy robią wodę z mózgu, starającym się go namierzyć organom ścigania. Opisy prosto z sali operacyjnej są na tyle autentyczne, że co bardziej wrażliwi czytelnicy, mogą często przełykać ślinę :)
Nie szukajmy tu jednak głębokości i większych wzruszeń.
To literalnie składna i dość zręczna , aczkolwiek prostolinijna deskrypcja zdarzeń.
Sprawdzę co dalej, pani Tess....

Piotr | 2018-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

Tess Gerritsen rozpoczęła swoją karierę światową właśnie tą książką, którą czytam dopiero teraz. Zdecydowanie za późno. Wszak przeczytałem już inne opowieści z serii przygód Rizzoli & Isles. Każda książka autorki to wielka uczta literacka, a sama pisarka jest jedną z niewielu piszących thrillery, które czytam.

"Chirurg" jest doskonale skonstruowaną opowieścią o seryjnym przestępcy, który napada samotne kobiety, po czym gwałci je, torturuje i zabija, wcześniej wycinając narzędzia rodne. Jednej z ofiar cudem udaje się przeżyć, co nie jest korzystne dla mordercy, który zrobi wszystko, aby ofiara zamilkła na zawsze.

Przed detektywami Thomasem Moore i Jane Rizzoli stoi trudne zadanie. Przeciwnik jest piekielnie inteligentny i jakimś cudem zna ich kolejne kroki. Nierówna walka doprowadza do zaskakujących scen, które przenoszą czytelnika na wyżyny napięcia, którego mistrzyni gatunku nam nie szczędzi. "Chirurg" to niezwykłą precyzyjna opowieść, która z precyzją medyka przeprowadza...

Roman Dłużniewski | 2017-10-12
Przeczytana: 12 października 2017

Rewelacyjnie skonstruowana powieść. Wyraziste postacie, świetnie pokazany szpital podczas nagłych przypadków, wartka akcja, mocne sceny. Pokiereszowana psychicznie Catherine nie może uwolnić się od koszmaru. Czy tym razem przeżyje ? Choć aż się prosi, by policja... Nie, nie zdradzę co powinna zrobić policja, bo popsułbym frajdę z lektury kolejnym czytelnikom.
To moje drugie spotkanie z panią Tess i na pewno nie ostatnie.

Przebudzona | 2015-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

Jedno słowo: REWELACJA !!! :)
Jestem samo co po jej skończeniu i teraz wiem skąd ten zachwyt i podziw do twórczości pani Tess Gerritsen. Jako nowicjuszka wśród czytania thrillerów i pierwszego spotkania z thrillerem medycznym jestem bardzo bardzo zadowolona. Tak przyjemnie się czytało, super, ciekawa akcja i dość szybkie tempo to co lubię, bohaterowi też fajni, przypadł mi do gustu detektyw Moore i wątek romantyczny z jego udziałem, detektyw Rizzoli troszkę mnie czasami irytowała, choć niby wiem czemu się tak zachowywała, jako sama w śród mężczyzn musiała nieustannie walczyć o swoje prawa i miejsce w dochodzeniu.
Sam pomysł wycinania macicy, ugh okropny i barbarzyński, ale przyznam pasował do naszego seryjnego mordercy. Przedstawiony proces myślowy tytułowego "Chirurga" i jego opowiastki dotyczące historii i to jakiej, całkiem ciekawe i intrygujące. Szczególnie ta dotycząca Wikingów, która też wywołała u mnie przerażenie i wstręt, jeśli chodzi o ich barbarzyńskie zachowanie. No...

Kiwi_Agnik | 2016-10-29
Przeczytana: 29 października 2016

"Nie ma nic bardziej nudnego niż doskonałość"

Moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Gerritsen uważam za całkiem udane.

"Chirurg" to bardzo mocny i dosadny medyczny kryminał, dosadny, bo czytający niemalże odczuwa każde cięcie i każdy ruch tytułowego "chirurga", to także interesujące i inteligentne postacie pary detektywów skrywający wiele bolesnych tajemnic, opisy okrutnych zbrodni bez owijania w bawełnę "opakowane" są w soczyście barwnym języku, a w samej fabule z łatwością można się zatracić i "zgubić" czas, bo książka niesamowicie wciąga i trudno się oderwać od czytania, a także niejednokrotnie przelatuje dreszcz po ciele.

Podsumowując jest to klasyczny thriller, jednakże na wysokim poziomie, mam zamiar kontynuować czytanie tej serii.

Aneta Wiola | 2016-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2016

Jedna z najlepszych powieści kryminalnych jakie czytałam. Tess Gerritsen tylko umocniła swoją pozycję - mistrzyni napięcia. "Chirurg" pomimo iż, został wcześniej napisany nie umniejsza początkowego talentu pisarki. Powieść jest prawdziwą ucztą dla fanów powieści kryminalnych.

W Bostonie dochodzi do serii morderstw na ofiarach gwałtów. Sprawca jest wyrachowany, zimny i cierpliwy, a jego zdolności posługiwania się skalpelem, tylko dowodzą jego wiedzy z działu chirurgii i anatomii. Wkrótce dochodzi do powiązania sprawcy zwanego przez prasę "Chirurgiem" z dawną ofiarą napaści w Savannah. Kim jest morderca? Skąd zna tak dokładnie przypadki zabójstw z innego stanu? Co ma z tym wspólnego doktor Cordell?

Tym razem sprawę rozwiązywali głównie detektyw Moore i dobrze nam znana Rizzoli. Podobało mi się jak dochodziło do zgrzytów między tą dwójką, ale byłam zła, że tak bardzo skupiali się na życiu miłosnym jednego detektywa. Szczerze mówiąc guzik mnie to obchodziło! Działa mi na nerwy...

xLadyInBlack | 2018-10-09
Na półkach: Tess Gerritsen, Przeczytane
Przeczytana: 09 października 2018

"Chirurg" to pierwsza część popularnej serii thrillerów medycznych z detektyw Rizzoli w roli głównej. Młoda detektyw stawia swoje pierwsze niepewne kroki w męskim policyjnym świecie. Zostaje przydzielona do sprawy seryjnego, niezwykle brutalnego mordercy, nazwanego przez media Chirurgiem, który przed zabójstwem gwałci, okalecza i torturuje swoje ofiary. Jego morderstwa są bliźniaczo podobne do działań innego sprawcy, zamordowanego kilka lat wcześniej przez doktor Catherine Cordell. Kobieta po raz kolejny przeżywa koszmar, którego była ofiarą dwa lata wcześniej. Jest ona nękana i zastraszana – zapewne przez naśladowcę. Każdy jest podejrzany, a odpowiedź na pytanie kto jest sprawcą wcale nie jest łatwa. Morderca zna szczegóły znane tylko śledczym i samej Catherine, dlatego każdy patrzy na siebie z nieufnością. Wtedy doktor uszła z życiem. Czy i tym razem uda jej się przeżyć?

Chirurg to brutalny i pełen dosadnych opisów thriller przedstawiający poczynania człowieka pozbawionego...

annaroza | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Przeczytałam już kilka książek Tess Gerritsen, tylko akurat trafiłam na jej pierwsze powieści (romanse z wątkiem kryminalnym), więc chociaż mi się spodobały, nie były to pozycje, które trafiły w 100 procentach w mój gust. Dlatego reklamy nowego cyklu "Anatomia Zbrodni" nie zrobiły na mnie większego wrażenia. Do zakupu książki skłoniła mnie przede wszystkim niska cena. I muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona. "Chirurg" to po prostu świetny thriller. Fascynująca intryga, wartka akcja, duża doza dreszczyku sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Pewnie jeszcze nieraz sięgnę po książki tej autorki.

Elżbieta | 2017-04-10
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Powieść niezwykle emocjonująca i intrygująca z szybką , wartką i dynamiczną akcją. Szalenie wciągająca. Jest to ten typ książki od ,której trudno się oderwać. Po przeczytaniu kolejnego rozdziału zadawałam sobie pytanie: co dalej?, co dalej?. Skupia uwagę. Zaskakujące i nieoczekiwane rozwiązanie głęboko ukrytej prawdy.Wiarygodny kontekst psychologiczny.
Były chwile, w których odczuwałam niepokój o bojaźń.

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Tess Gerritsen i myślę, że nie ostatnie.Miłym zaskoczeniem jest fakt, że powieść w idealny sposób wpasowała się w mój gust czytelniczy. Książka ma absolutnie wszystko to, co powinien mieć dobry kryminał.

Jest więc morderca i jego sposób działania, ofiara i jej zachowanie oraz detektyw prowadzący żmudne śledztwo oraz motyw miłości i zazdrości z całą gamą uczuć i mocnych doznań.

Najbarwniejszą osobą w powieści jest tytułowy bohater- CHIRURG. To psychopatyczny seksualny sadysta, który zabija dla przyjemności i zaspokojenia popędu...

Lidka | 2017-07-20
Przeczytana: 16 lipca 2017

Książka napisana w bardzo przystępny sposób i szybciutko się czyta. Z każdą stroną byłam ciekawa co dalej :) Nie raz "krzyczałam" do Moora aby zwracał baczniejszą uwagę na sprawcę i od momentu kiedy wiemy gdzie jest winowajca i czym się zajmuje to nerwy brały ,że policja tego nie widzi ;)
Potwierdzam szereg wcześniejszych pozytywnych opinii o twórczości Tess Gerritsen. Polecam