Chirurg

Tłumaczenie: Jerzy Żebrowski
Cykl: Rizzoli/Isles (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
1 554
1 551
The Surgeon
nayaa

Tym razem detektyw Jane Rizzoli będzie rozwiązywała zagadkę w towarzystwie przystojnego Thomasa Moore’a. Sprawa, która wydawała się zamknięta – skończyła się przecież śmiercią mordercy – musi zostać otwarta na nowo. Niezwykle brutalny zabójca, nazywany przez media Chirurgiem, zabija młode, samotne kobiety, przeprowadzając na nich zabieg wycięcia macicy bez znieczulenia. Policja ustala, że...

Niezwykle brutalny zabójca, nazywany przez media Chirurgiem, zabija młode, samotne kobiety, przeprowadzając na nich zabieg wycięcia macicy bez znieczulenia. Policja ustala, że podobna seria morderstw miała miejsce dwa lata wcześniej, a ich sprawca został zastrzelony przez doktor Catherine Cordell, piękną lekarkę zatrudnioną w bostońskim centrum medycznym – jedyną ofiarę, której udało się ujść z życiem. Catherine znowu czuje się zagrożona. Jej jedynym sprzymierzeńcem wydaje się Thomas Moore, detektyw prowadzący śledztwo. Czy obie sprawy i obu zabójców coś łączy?

źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com

Damian | 2019-07-17

Gerritsen ma dobre pióro. Umiejętnie stopniuje napięcie i zwroty akcji. Pisze ze znajomością mechanizmów, ale bez zarzucania człowieka masą technicznych szczegółów. Nie ustrzega się błędów. Czasem wyraźnie widać, gdzie prowadzi akcja, czasem bohaterom brakuje głębi, ale można na to wszystko przymknąć oko i cieszyć się niezłą lekturą.

KasiaRT | 2019-07-14
Na półkach: 6 (najlepsze), Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

2010

gazelopka | 2019-07-14

Wspaniała seria Roziolli & Isles. Uwielbiam i gorąco każdemu polecam. Wciągający thriller, dobrze napisany, łatwo i przyjemnie się czyta.

Gabi145 | 2019-07-12
Przeczytana: 30 czerwca 2019

Bardzo dory kryminał, thiller medyczny. Historia mnie wciągneła, polubiłam detektyw Rizzoli mimo jej zgrywliwości i ogólnego nastawienia na "nie".
Oczywiście, moża byłoby się doczepić do kilku rzeczy, ale czytała się dobrze i pozstała mi w pamięci, dlatego nie bedę sie czepiać.

stilla_sanguinis | 2019-07-04
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2019
Przeczytana: 08 czerwca 2019

Całkiem przyjemny, nie skomplikowany triller medyczny. Jeżeli szukacie książki pełnej zagadek, czy dużej dawki krwawych scen to tu ich nie zdajdziecie. Pomimo to dobre czytadełko, bardzo szybko się czyta.

Szemhazaj | 2019-07-02

Nie no, to jest ta legendarna twórczyni medycznych kryminałów? Słabo w takim razie z nimi. Zabrakło mi tutaj postaci czy też rozwiązań w stylu Chattama albo makabrycznych pomysłów Cartera.

Cała trójka głównych bohaterów jest nakreślona po macoszemu. Wszyscy mają po dwie twarze - Moore jest oazą spokoju która wciąż cierpi po stracie żony, Cordell to twarda pani doktor trzęsąca się przy każdym szeleście zza okna, a Rizzoli... Użyłbym wulgaryzmów by określić jak bardzo ta - ekhm - genialna, błyskotliwa, ironiczna pani mnie irytowała. Chyba najgorszy możliwy typ kobiety. Przekonana o własnej wielkości, fanatycznie wypatrująca oznak szowinizmu, całkowicie odpychająca. Nie spotkałem się chyba jak dotąd z równie nieprzyjemnym "pozytywnym" bohaterem.

Tematyka jest ciężka jednak odrobina polotu w dialogach by nie zaszkodziła. Niestety, brakuje jej. Rozwiązanie na które wpadła Rizzoli jakieś wydumane, wspomniane oraz inne postaci płaskie, opisywane jak na blogu: były, zrobiły, powiedziały,...

HelenaB | 2019-06-26

Skąd biorą się tak przerażające pomysły? Książka świetnie napisana, dla lubiących kryminały POLECAM

Jools | 2019-06-25
Przeczytana: 22 kwietnia 2019

-> Recenzja pochodzi z bloga joolsandherbooks.blogspot.com

Na tę książkę miałam ochotę już od dłuższego czasu. Cały czas poszukuję kryminałów, które mnie mogą zainteresować, i które mogą być serią. Miałam nieco dość tych lżejszych historii i postanowiłam zabrać się za ten thriller medyczny. "Chirurg" to pierwszy tom z serii autorstwa pani Gerritsen.

Książka skupia się na bezwzględnym mordercy, który okrutnie rani kobiety bez znieczulenia, następnie wycinając im macice. Osoby te umierają bardzo powoli. Mordercę zadowala ten widok, gdy z ciał kobiet uchodzi życie. Niektóre rozdziały mamy przedstawione z perspektywy tej postaci, którą satysfakcjonuje to, co wyprawia tym osobom. W Bostonie znaleziono ciała kobiet, które zostały tak samo bestialsko potraktowane jak inne przed laty. Problem jest taki, że jedna z tych osób przeżyła i zamordowała sprawcę. Jednak to, co dzieje się w Bostonie, łudząco przypomina sprawy sprzed lat.

Bardzo się cieszę, że postanowiłam przeczytać tę...

CoolBary | 2019-06-24
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 06 czerwca 2019

Kolejny raz Tess Gerritsen nie zawodzi. Z premedytacja sięgnąłem po pierwszą część serii( już wcześniej kilka książek przeczytałem, ale bez patrzenia na kolejność) aby przekonać się jakie były początki Jane Rizzoli. Chociaż książki serii raczej nie wiąże jakiś wątek wspólny, tutaj pokazane jest jak detektyw Rizzoli rozpoczyna swoją karierę, "przepychając się łokciami" wśród tabunu męskich policyjnych wyg. Moim zdaniem trochę widać, że Rizzoli jest tu trochę jeszcze podlotkiem, w późniejszych książkach jest bardziej harda :) . Catherine Cordell która jest jedną z głównych postaci, jak to u Tess stworzona idealnie, nie da jej się po prostu nie lubić.
Książkę pochłania się od razu, naprawdę pokłony dla Autorki. Oby takich było jak najwięcej. Polecam.

Książka_koc_kot | 2019-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2019

Tess Gerritsen czyta się tak jak Jo Fielding, czyli zawsze z dużą dozą przyjemności. Oczywiście obie Panie mają wzloty i upadki, w końcu to nie maszyny do pisania. "Chirug" według mnie należy zdecydowanie do jej lepszych książek. Fajnie wykreowane postacie, wartka akcja, która, myślę, że Was wciągnie. Mnie wciągnęło. "Chirurga" pochłonęłam w kilka godzin. Polecam