Phoenix Unpacked: Part One - Suddenly Last Christmas

Wkp

Wkp | 2015-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2015

FENIKS ODPAKOWANY: CZ I - NAGLE W ZESZŁE ŚWIĘTA

Pierwszy z trzech esejów Palahniuka wyjaśniających genezę pomysłów i tworzenia noweli "Phoenix", która najpierw ukazała się jako e-book na Kindle'a by wreszcie zagościć na łamach "Make Something Up".

Mamy tu wszystko to, co powinno znaleźć się w podobnym tekście. Na dodatek podane z charakterystycznym dla Chucka poczuciem humory, typowym stylem i ciekawą analizą, która pokazuje w czym tekst jest podobny do "Titanica" czy "Obywatela Kaine'a" i w czym oba te filmy przypominają szekspirowskie prologi.

Ci, którzy czytali "Phoenix" powinni koniecznie zapoznać się z tym i pozostałymi tekstami. Szczególnie, że są one dostępne na stronie autora za darmo, ten konkretny zaś znajdziecie tu:

Polecam, zachęcam, namawiam...

Recenzja opublikowana także na moim blogu...