System argentyński

Wydawnictwo: Świat Książki

wiejskifilozof | 2012-08-05

Czytadło , acz przyjemne .Fajne miejsca są tam opisane .

Mila | 2012-10-03
Przeczytana: 19 lipca 2012

Temat świetny, jednak uważam, ze autorka jakoś go ominęła.. Przez całą powieść akcja toczy się bardzo przeciętnie, a nagle w dwóch końcowych rozdziałach ujęte jest to, co stanowi jej temat, jak w kiepskiej telenoweli..

Ilość stron: 237
To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Na początku lektura jest ciekawa, a potem coraz bardziej nudna. Z trudem doczytałam do końca. Bohaterzy i fabuła niezbyt udane. Ja nie polecam, ale może fani autorki skuszą się na lekturę.

Marianna | 2017-05-02
Przeczytana: 03 sierpnia 2010

Tymon dostaje zlecenie na realizację filmu o sławnym biznesmenie Nadolnym i jego firmie. By zebrać materiały, wyjeżdża do Nicei i tam dowiaduje się, że Nadolnego nagle aresztowało ABW. Mimo to zostaje w mieście, gdzie trwa słynny karnawał. Nie wie, że poznana Ukrainka jest ofiarą międzynarodowej seks-mafii. Oba wątki - gangsterski i romansowy - splatają się w dramatycznym finale...
Nie mam dobrej opinii o książce, nieskładna fabuła, styl narracji też pozostawia wiele do życzenia, historia mało realna. Ogólnie plusem jest to, że książka jest krótka, czytelnik nie zepsuje sobie całkiem nerwów, bo gdy to nastąpi - powieść akurat się skończy. Raczej nie polecam.

Gala | 2017-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2017

Idea " wędrującej książki " bez wątpienia jedna z najciekawszych inicjatyw ostatnich lat. U nas dopiero raczkuje, więc na obecną chwilę za bardzo nie ma w czym wybierać ale zawsze przyjemne uczucie człowiekowi towarzyszy jak
" wypożyczy " sobie coś anonimowo na chwilę a potem " oddaje " i książka" wędruje " dalej.
Dlaczego o tym piszę to chyba brzmi jakbym się tłumaczyła skąd akurat ta powieść znalazła się w moim ręku.
Przechodziłam i mój wzrok zatrzymał się na książce o niedużych gabarytach, ciekawej kolorystyce i nowoczesnej okładce. Zasiadłam do czytania i tu już koniec zachwytów. Powieść bardzo nudna, akcja praktycznie nie przesuwa się do przodu przez większą część tej historii. Do połowy ledwo przebrnęłam
( 120 stron ), odłożyłam myślę nie dam rady czytać dalej ale nie mogę złamać swojej zasady. Zaczęłam czytać to muszę dotrwać do końca. Dalsza część była już bardziej ciekawa,od momentu kiedy Tymon poznaje w samolocie atrakcyjną Ukrainkę mieszkającą w Polsce. Szkoda...

B_ananas | 2017-01-13
JoanneDevian | 2015-04-07