Jesteś za daleko

Tłumaczenie: Agnieszka Skowron
Cykl: Rosemary Beach (tom 4)
Wydawnictwo: Pascal
Rush Too Far
Patricia

Jak narodził się związek Rusha i Blair? Znamy tę historię z perspektywy dziewczyny, a teraz spojrzymy na nią męskim okiem. Rush zasłużył sobie na miano złego-chłopca. Trzypiętrowy dom na plaży, luksusowy samochód i kolejka dziewczyn błagających o chwilę zabawy, wzbudzają zazdrość każdego faceta w Rosemary Beach. Podczas, gdy Rush radzi sobie z tym jak na syna gwiazdy rocka przystało,...

Jak narodził się związek Rusha i Blair?

Znamy tę historię z perspektywy dziewczyny, a teraz spojrzymy na nią męskim okiem. Rush zasłużył sobie na miano złego-chłopca. Trzypiętrowy dom na plaży, luksusowy samochód i kolejka dziewczyn błagających o chwilę zabawy, wzbudzają zazdrość każdego faceta w Rosemary Beach. Podczas, gdy Rush radzi sobie z tym jak na syna gwiazdy rocka przystało, olewatorsko. Jedyne czego potrzebuje do szczęścia, to jego przyjaciel Grant i siostra Nan.

Wszystko się zmienia, gdy w jego domu pojawia Blaire Wynn. Prosta dziewczyna z Alabamy, natychmiast zostaje przez niego zauważona. Kiedy odkrywa, że ta anielsko piękna kobieta jest jego przyrodnią siostrą, przysięga sobie zachować wobec niej dystans. Rush wie, że jeśli pomoże Blaire, zniszczy tym samym życie Nan. Wszystko znaki mówią, że musi się trzymać od niej z daleka. Sprawdź dlaczego nie może…

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Martoonia | 2016-01-07
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Historia, którą już poznaliśmy we wcześniejszych częściach, ale tym razem widziana męskimi oczami. Książki nie można zatem ocenić w kategoriach – ciekawsza lub mniej ciekawa niż poprzednie części, gdyż przebieg wydarzeń jest już dobrze znany. Niemniej jednak warto po nią sięgnąć, aby odkryć co tak naprawdę kryło się za niektórymi działaniami podejmowanymi przez Rusha. Historię opowiedzianą z perspektywy Rusha czytałam po dość długim czasie od zapoznania się z historią opisywaną przez Blaire, także z całą pewnością się nie wynudziłam. Polecam i sięgam kolejną, tym razem pora na Woodsa Kerringtona :)

Karolina Jędraszak | 2015-02-07

Nie wiem jak odnieść się do tej książki. Uwielbiam serie Abbi Glines, które rozgrywają w Rosemary Beach. Znalazłam tę część całkiem przypadkowo i postanowiłam przeczytać.
Gdybym przeczytała tą książkę jako pierwszą to byłaby według mnie bardzo dobra. Wzruszająca i pełna zawirowań historia romantyczna. Jednak czytając poprzednie części książka okazuje się dość nudna.
Rush widzi Blaire jako naiwną, małą, niewinna dziewicę nie potrafiącą z niczym sobie poradzić. Sama nie wiem co jest w niej takiego cudownego. W "O krok za daleko" dziewczyna jest twarda choć dość samotna i zagubiona. ma jakiś charakter.
Nie zmieniam za to zdania o Rush'u. Mężczyzna jest jak lina ciągnięta w przeciwne strony przez Blaire i Nan. Sam nie wie co ma robić. Czy być wiernym ukochanej siostrze, czy po raz pierwszy być szczęśliwym.
Książka nic nie dodaje ani ujmuje historii Rasha i Blaire. Chyba po prostu "jest".

lulamae | 2014-10-26
Przeczytana: 26 października 2014

Wydarzenia z 'O krok za daleko' opowiedziane z perspektywy Rusha.
Podobała mi się pierwsza część.
Lubię czytać historię zarówno z perspektywy faceta jak i kobiety, ale wolę kiedy jest to zawarte w jednej książce (tak jak w drugiej i trzeciej część tej serii). Bo kiedy książki są dwie tak naprawdę czytamy dwa razy tą samą historię - czasami jednak dostajemy ciekawe dopełnienie historii kiedy spojrzymy z drugiej strony, w tym przypadku nic mnie nie zaskoczyło.
To wszystko już wiedziałam i przeczytałam, nie zmieniło to mojego punktu widzenia całej historii. Zachowanie Rusha było już wystarczająco dokładnie opisane przez Blaire w 'O krok za daleko', aby domyślić się co przeżywał i jakie były jego intencje i uczucia.
Uważam, że lepiej byłoby od razu połączyć dwa punkty widzenia w pierwszej części - książka zyskałaby jeszcze na jakości, obraz byłby pełniejszy i zaoszczędziłoby to czytanie dwa razy prawie dosłownie tego samego.

wiolagg66 | 2016-06-11

Wspaniała historia !!!
Mogłabym czytać ją milion razy <3
Pragnę więcej ! :)
POLECAM

Karinaaa | 2018-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

Trochę od końca zaczęłam czytać tą serię, ale zaległości nadrobię.
Z punktu widzenia Rusha ta historia była bardzo interesująca. Ciekawie jest to poznać z punktu widzenia mężczyzny. Takiego mężczyzny jak ON!
Nie wiem jak udało się połączyć niewinną Blaire i szalonego Rusha, ale efekt był obłędny.
Minuty z tą książka były fascynujące, a teraz lecę czytać to z perspektywy Blaire.

To już ostatnia część o Blaire i Rushu. Tym razem zapoznajemy się z całą historią z punktu widzenia Rusha. Ta książka jest świetnym uzupełnieniam historii o dwojgu szalenie kochających i wzajemnie się pociągających osobach.
Tak samo jak poprzednie części nie zawiodła mnie, a wręcz przeciwnie utwierdziła, że w przekonaniu czytania następnych części.
Na szczęście ta historia jest już wyczerpana i mogę przejść dalej :)
Mam cichą nadzieję, że kolejne części będą tak samo dobre jak te dotychczas.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

assina | 2016-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Nie tylko kobiety opowiadają o miłości.
Czasem warto wczuć się w zakochanego do szaleństwa faceta. Rush Finaly w końcu postanowił opowiedzieć nam jak to było, kiedy poznał jego słodką Blaire. Oczywiście, poznaliśmy już tę historię, ale widzieliśmy ją z perspektywy właśnie Blaire. Pozostałe dwie części były przeplatane rozdziałami raz poświęconymi dziewczynie, a raz chłopakowi, więc mieliśmy szersze pole do popisu. "Jesteś za daleko" mamy całego Rusha, czego chcieć więcej?
Rosemary Beach - miejsce, gdzie chodzą tylko seksowni faceci, którzy zrobią dla swojej kobiety dosłownie wszystko, a ich miłość i pożądanie do niej jest niesamowicie...nierealne, niestety. Oczywiście, co nam szkodzi o tym poczytać, prawda? ;). Z całej tej serii o Rosemary Beach najbardziej zakochałam się w historii Rusha i Blaire, więc z przyjemnością powróciłam jeszcze raz do ich pierwszego spotkania i tych początkowych perypetii. Muszę przyznać, że myślałam, iż Blaire wpadła w oko Rushowi później, a nie od...

Lost-In-My-Books | 2016-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2016

Już od bardzo dawna nie sięgałam po jakiś romans. Ostatnio w moje łapki wpada sama fantastyka. Czas nadrobić zaległości. Dzięki wydawnictwu Pascal miałam okazję przeczytać naprawdę pyszny romans. Przede wszystkim w końcu książka napisana z perspektywy mężczyzny! Tak rzadko trafiam na takie książki, a ostatnio w ogóle.
Nie dość, że z perspektywy mężczyzny, to w dodatku dość osobliwego mężczyzny, którego nie wiem czy lubić, czy nienawidzić.

"Nie zdawałem sobie sprawy, jak jestem samotny, póki nie pojawiła się w moim życiu."

Rush, najpierw uważałam go za egoistycznego dupka, który myśli tylko o swoich instynktach samczych, ale z czasem przekonywał mnie do siebie coraz bardziej. Główny bohater świetnie pokazuje typowego mężczyznę, który jak tylko widzi kobietę, myśli tylko o jednym, ale też, że jak się spotka tą jedyną, to mężczyzna potrafi być zainteresowany tylko i wyłącznie nią. Zaczyna dbać o tą kobietę, ciągle o niej myśleć i nieustannie znajdować wymówki by być blisko niej....

Mystery | 2017-05-29
Przeczytana: 2016 rok

Uwielbiam!!! :)))

Jesteś za daleko mnie nie zaskoczyło, wiedziałam jaki będzie finał, ale nie przeszkodziło to autorce w ogóle w tym żeby sprawić, że będę przeżywała ją całą sobą. Na nowo przeżywałam ich początki, poznawanie, kłótnie, odpychanie, walkę z tym co nieuniknione. Cierpienie, żal, miłość, zdradę... Nie mogłam czytać jej spokojnie, wraz z nimi na nowo czułam wszystko i aż ściskało mi się serce, że tyle musieli przejść, że jeszcze więcej przed nimi, a szczególnie przed Blaire. Abbi Glines ponownie mnie zachwyciła, bo z pozoru zwykłej historii prostymi słowami stworzyła coś co porusza, co wywołuje śmiech, łzy i cały szereg innych emocji. Brawo Abbi, obyś nigdy nie straciła tej umiejętności.