Thor Gromowładny: Boża bomba

Tłumaczenie: Marceli Szpak
Cykl: Thor Gromowładny (tom 2) | Seria: Marvel NOW!
Wydawnictwo: Egmont Polska
Thor - God of Thunder: Godbomb
komiksy
Bastard

Thor z przeszłości, Thor z teraźniejszości i Thor z przyszłości – ta trójka spotkała się pod koniec poprzedniego tomu i teraz wspólnie stawiają czoła Bogobójcy. W pojedynkę żaden z nich nie był w stanie z nim wygrać – czy mają szansę we trzech? Czym jest tytułowa boża bomba? A przede wszystkim – czy wybuchnie? Twórcami tego tomu są scenarzysta Jason Aaron (Wolverine i X-Men, Thanos powstaje)...

Twórcami tego tomu są scenarzysta Jason Aaron (Wolverine i X-Men, Thanos powstaje) oraz rysownicy Esad Ribic (Loki, Secret Wars) i Butch Guice (Kapitan Ameryka, Iron Man).

źródło opisu: Egmont Polska, 2016

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

giera | 2017-02-02

(...) Boża bomba kontynuuje wątki podjęte w Bogobójcy (klik! klik!), które związane są z morderczym starciem Thora, a właściwie trzech różnych Thorów, z bezdusznym Gorrem. Fabuła wzbogacona zostaje do dodatkowy wątek. Z biegiem akcji okazuje się, że gdzieś na opustoszałej planecie trwają zaawansowane prace. Byli bogowie, pod nadzorem czarnych berserków Bogobójcy, budują tajemniczą bombę. Siła rażenia konstruowanej broni ma zmieść z powierzchni Wszechświata i każdej z linii czasowych wszystkich bogów. Radykalne działania Gorra podszyte są banalną i oczywistą motywacją, która zostaje wyjawiona na pierwszych stronach komiksu. Z punktu widzenia znaczenia antagonisty w zakrojonej na szeroką skalę opowieści, niezwykle ludzka tragedia jaka go dotknęła, jest mało przekonywująca.

Scenarzysta do ostatecznej walki z Bogobójcą wykorzystuje Gromowładnych pochodzących z trzech różnych linii czasowych: młodego i butnego Thora Wikinga (zaanektowanego z IX wieku), Thora Avengera (przybyłego ze...

Hari_Seldon | 2018-01-12
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 25 listopada 2017

Dalszy ciąg wątku bogobójcy. Thor trafia do znajdującej się poza czasem siedziby przeciwnika, gdzie przyjdzie mu współpracować ze swoją przeszłą i przyszłą wersja w pokonaniu przeciwnika.

Szczerze powiedziawszy, nie spodziewałem się, że w taki sposób zostaną połączone te trzy warstwy czasowe. Podobały mi się interakcje trzech inkarnacji i ich wzajemnych niesnasek wynikających z różnych charakterów. Przy tym też każdy walczy też trochę w inny sposób i podchodzi inaczej do rozwiązanie problemu.

W tym tomie poznajmy również genezę antagonisty. Nie jest ona specjalnie oryginalna i można się była w sumie domyślić takiej a nie innej motywacji. Z drugiej strony jest dosyć logiczna i sensowna, więc nie można się specjalnie jej czepiać. Bardziej poruszający jest jednak jego ostateczny los przedstawiony we „współczesnej” warstwie – przerażające i smutne jednocześnie.

Pojawiają się tu też inni bogowie schwytani przez bogobójcę. Podobało mi się to jako rozbudowanie świata przedstawionego....

Chudi_X | 2017-08-17
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

Niestety, opowieść o Bogobójcy, która w pierwszym tomie zapowiadała się na dzieło z głębszym przesłaniem zakończyła się bardzo superbohatersko i typowo - mnóstwo walk i patetycznych tekstów. Pomimo to czytało się ją dość dobrze, choć nie mogę oprzeć się uczuciu zmarnowanego potencjału. Rysunki Esada Ribica jak zwykle świetne i bez zarzutu.

Mozaik | 2018-05-22
Przeczytana: 22 maja 2018