Najnowsze artykuły
- ArtykułyFestiwal Literatury Azjatyckiej w Warszawie – listopadowe wydarzenie pełne kulturalnych atrakcjiLubimyCzytać4
- ArtykułyZmarł jeden z najważniejszych arabskich pisarzy. Mówił o sobie jako o „Palestyńczyku z wyboru”Anna Sierant2
- ArtykułyPrzeczytaj fragment książki „Cicha lokatorka” Clémence MichallonLubimyCzytać1
- ArtykułyWybrano debiut roku. Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza dla Grzegorza BogdałaKonrad Wrzesiński1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Sara Pichelli
27
6,4/10
Pisze książki: komiksy
Urodzona: 1983 (data przybliżona)
Włoska rysowniczka, która rozpoczynała swoją karierę jako twórczyni storyboardów do filmów animowanych. Do komiksów przekonał ją David Messina. Pichelli zaczynała w tej branży jako jego asystentka przy komiksowej wersji Star Trek. Potem przeniosła się do Marvela, z którym pozostaje związana do dziś, choć wciąż mieszka w Rzymie. Z jej dorobku wartko wymienić serie Runaways, Ultimate Spider-Man i Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki).
6,4/10średnia ocena książek autora
444 przeczytało książki autora
232 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Miles Morales Ultimate Spider-Man: Spider-Man spotyka… Spider-Mana
Brian Michael Bendis, Sara Pichelli
7,6 z 8 ocen
23 czytelników 1 opinia
2019
Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki) / All-New X-Men: Proces Jean Grey
Brian Michael Bendis, Sara Pichelli
6,7 z 80 ocen
119 czytelników 9 opinii
2017
Ultimate Comics Spider-Man: Kim jest Miles Morales?
Brian Michael Bendis, Sara Pichelli
7,0 z 29 ocen
69 czytelników 2 opinie
2017
Spider-Man- Miles Morales- Vol.1
Brian Michael Bendis, Sara Pichelli
0,0 z ocen
1 czytelnik 0 opinii
2016
Spider-Man- Miles Morales- Vol.2
Brian Michael Bendis, Sara Pichelli
0,0 z ocen
1 czytelnik 0 opinii
2016
Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki): Kosmiczni Avengers
6,6 z 235 ocen
348 czytelników 32 opinie
2015
Ultimate Comics: Spider-Man Volume 2
Brian Michael Bendis, Sara Pichelli
7,0 z 4 ocen
7 czytelników 0 opinii
2012
Najnowsze opinie o książkach autora
Carnage: Czerń, Biel i Krew John McCrea
6,5
"Carnage: czerń, biel i krew" to kolejna pozycja z trójkolorowej serii wydanej u nas przez Mucha Comics. Mamy tu ten sam format i liczebność hostorii - dośc krótkich, jak u Wolverina. Jednak przedstawia postać, do której ta kolorystyka pasuje trochę bardziej niż do Rosomaka. Komiks angażuje (mnie osobiście) bardziej kadrowo - ilustracyjnie niż fabularnie, a to za sprawą rysowników fantazji scenarzystów. Fabularnie to bliskie spojżenie na krwiożerzosć symbionta i jego nosicieli. Pozycja bardziej artystyczna niż fabularna, a przez to bardzo wyjatkowa, inna (pozytywnie).
Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki) / All-New X-Men: Proces Jean Grey Brian Michael Bendis
6,7
Omawiany album stanowi crossover między cyklami: Strażnicy Galaktyki i All New X-men.Twórcą scenariusza do materiałów zebranych w niniejszej pozycji był Brian Michael Bendis, artystami odpowiedzialnymi za rysunki byli natomiast: Sara Pichello, Stuart Immonen i David Marquez.
Albumowi daję ocenę 7/10, czyli według mojej skali uznaje go za dobry. Jeśli chodzi o kwestie wizualne, to komiks mi się przyjemnie przeglądało, było parę stron, na których rysunki wydawały się wyglądać nieco gorzej od pozostałych, ale tak ogólnie mi się wszystko podobało. Nie jestem jednak specjalistą od rysunków itp. Jeśli chodzi o fabułę, to również oceniam ją jako dobrą .
Powiem szczerze, że do omawianej pozycji podchodziłem trochę z rezerwą… Nie czytałem wcześniej komiksów o strażnikach galaktyki, a filmy z MCU o wspomnianej grupie też jakoś mnie nie porwały… Dodatkowo tematyka kosmosu Marvela, mnie osobiście nie pociąga, zapewne dlatego, że jeśli chodzi o kosmiczne opowieści preferuje Gwiezdne Wojny...
Omawianą pozycję mimo wszystko czytało mi się naprawdę przyjemnie. Motyw sądzenia młodej Jean Grey za zbrodnie, które popełniła jej starsza wersja, a dokładniej filozoficzne rozważania nad moralnością takiego postępowania, wydały mi się najciekawszą częścią historii. Oczywiście było jeszcze parę fajnych momentów, ale nie będę pisał co i jak. Podczas lektury miałem moment, w którym zacząłem się obawiać, że przedstawione wydarzenia trochę zmierzają w nijakość, a dokładniej, że omawiana historia nie posunie przedstawionych bohaterów w żadną konkretną stronę. Mówiąc już naprawdę prosto, że śledzone przez nas zdarzenia nie będą miały kompletnie żadnego znaczenia. Na szczęście Brian Michael Bendis trzema zabiegami fabularnymi wyratował omawianą pozycję…
Nie będę ukrywał omawiany komiks nadal mnie nie przekonał do Star-Lord’a i jego drużyny (nie zachęcił mnie do poznania materiałów o wspomnianej grupie bohaterów)…
Osoby, które poznają cykl All New X-men, powinny oczywiście również sięgnąć po omawianą pozycję. Jeśli ktoś nie czytał wcześniejszych komiksów o “Strażnikach Galaktyki“ z serii wydawniczej Marvel NOW i zastanawia, czy powinien nadrobić zaległości przed lekturą omawianego albumu… To odpowiadam, że osobiście, nie widzę takiej potrzeby.