Wykluczeni

Średnia ocen

                7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 1 (61) / 2023 Ai Weiwei, Charles Bukowski, Artur Domosławski, Lauren Groff, Igor Jarek, Magdalena Kicińska, Jan Kochanowski, Berenika Kołomycka, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Rebecca Makkai, Wojciech Nowicki, Redakcja magazynu Pismo, Wilhelm Sasnal, Jadwiga Sawicka, Wisława Szymborska, Mirosław Wlekły, Magdalena Żernicka-Goetz
Ocena 7,3
Pismo. Magazyn... Ai Weiwei, Charles ...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 1 /styczeń 2019 Stephen Buranyi, Edyta Bystroń, Tadeusz Dąbrowski, Artur Domosławski, Katarzyna Gintowt, Mikołaj Grynberg, Barbara Kędzierska, Magdalena Kicińska, Maciej Kucharski, Wojciech Kuczok, Jolanta Nawrot-Sprysak, Evan Osnos, Piotr Paziński, Łukasz Pilip, Zbigniew Rokita, Jagoda Szelc, Marcin Wicha
Ocena 7,4
Pismo. Magazyn... Stephen Buranyi, Ed...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
230 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
936
268

Na półkach:

https://caipiroskalifestyle.wordpress.com/2016/09/27/wykluczeni-i-czlowiek-human/

“Wykluczeni” już od jakiegoś czasu czekali na moim Kindlu na swój moment i wreszcie się doczekali. Książka zaczyna się od historii tajemniczych zniknięć młodych mężczyzn z biednych regionów Kolumbii. Nie napiszę czemu znikali i co się z nimi działo, bo to po prostu się nie mieści w głowie, trzeba przeczytać (ewentualnie w innych streszczeniach, gdzie to jest napisane). A kolejne rozdziały przedstawiają jeszcze gorsze rzeczy, tragiczne historie nie tyle pojedynczych ludzi, co całych grup i społeczności. Wykluczonych ze społeczeństwa.

Jak to jest, gdy spotyka cię krzywda i nie możesz nikogo się doprosić o pomoc? Twoje państwo umywa ręce, a nawet dodatkowo cię gnębi. Organizacje pozarządowe i międzynarodowe są bezsilne. Nic, tylko walnąć głową w mur. A ludzie, o których jest ta opowieść, jakoś znajdują siłę, żeby walczyć dalej, chociaż nie ma happy endu, ich los się nie odwróci. Weźmy współczesnych niewolników. Ostatnie formalne niewolnictwo zniesiono w 1888 r. (nigdzie indziej tylko w Brazylii), ale i w XXI wieku ma się ono dobrze. Artur Domosławski specjalizuje się w Ameryce Łacińskiej, dlatego wiele przykładów jest właśnie stąd. Z mojej Brazylii, niestety. Ludzie są wabieni wizją dobrze płatnej pracy na plantacji, a po przybyciu na miejsce okazuje się, że plantator za wszystko już sobie policzył – transport, mieszkanie, żywność, narzędzia do pracy. Nigdy się nie wypłacą. Uciec też nie ma jak, bo plantacja na odludziu, a wszędzie kręcą się pachołkowie “pana”.

Albo fabryki odzieżowe w Azji, głównie w Bangladeszu, ale nie tylko. Harówka od świtu do nocy w niebezpiecznych warunkach za marną płacę. Były już głośne tragedie. Więcej o tym w innej książce (“Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo” – Marek Rabij). Pomyślcie o tym w centrum handlowym na zakupach. Podobno najgorsze są dżinsy wyglądające na sprane, bo przy produkcji używa się środka żrącego, który wdychają robotnicy.

Rohingjowie (musiałam pisać po literce, wcześniej o nich nie słyszałam). Mieszkali sobie w Birmie przez wiele pokoleń, aż tu w XX wieku rząd stwierdził, że ich nie chce. Zabić, a resztę wygonić. Beznadziejna sytuacja, gdy twój rząd na ciebie poluje. A sąsiedzi też biedni (weźcie taki Bangladesz), nie wykarmią setek tysięcy uchodźców. Skoro już mowa o uchodźcach, to jest też w książce o Syryjczykach i innych Afrykanach. Poczytajcie sobie, co nas czeka za kilkadziesiąt lat, gdy w wyniku zmiany klimatu przyjdą pod bramy Europy miliony zdesperowanych “migrantów ekonomicznych”. Co to w ogóle za określenie.

https://caipiroskalifestyle.wordpress.com/2016/09/27/wykluczeni-i-czlowiek-human/

“Wykluczeni” już od jakiegoś czasu czekali na moim Kindlu na swój moment i wreszcie się doczekali. Książka zaczyna się od historii tajemniczych zniknięć młodych mężczyzn z biednych regionów Kolumbii. Nie napiszę czemu znikali i co się z nimi działo, bo to po prostu się nie mieści w głowie,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1 532
  • Przeczytane
    773
  • Posiadam
    228
  • Teraz czytam
    50
  • Reportaż
    39
  • Ulubione
    24
  • 2018
    15
  • Literatura faktu
    15
  • Chcę w prezencie
    12
  • Reportaże
    10

Cytaty

Więcej
Artur Domosławski Wykluczeni Zobacz więcej
Artur Domosławski Wykluczeni Zobacz więcej
Artur Domosławski Wykluczeni Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także