Podróże nie tylko w czasie i przestrzeni. Tom 2. Szkice kulturoznawcze. Przestrzeń magiczna we współczesnej kulturze

LubimyCzytać

Seria wydawnicza "Podróże nie tylko w czasie i przestrzeni. Szkice kulturoznawcze" powstała z inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego Kulturoznawców działającego przy Zakładzie Kultury Polskiej Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Tom drugi poświęcony został zagadnieniom związanym z przestrzenią magiczną we współczesnej kulturze. Przestrzeń magiczna analizowana jest w zebranych tu artykułach m. in. w aspekcie topograficznym, semiotycznym, społecznym. Prezentowane w tym tomie serii teksty kultury (teksty literackie, filmy, teksty publicystyczne, dzieła malarskie, wystawy itp.) stanowią dla współczesnego człowieka przestrzeń magiczną, jednocześnie są doskonałym materiałem analitycznym dla zagadnień dotyczących relacji magia - przestrzeń.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!