The Girl who Kicked the Hornets' Nest
komiksy
LubimyCzytać

Dalsze wciągające losy dwójki głównych bohaterów – ekscentrycznej i odważnej Lisbeth Salander oraz błyskotliwego dziennikarza Mikaela Blomkvista w nowoczesnym komiksowym wydaniu.

Lisbeth znów zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Mikael Blomkvist sięga w mroczną przeszłość Salander i rusza w pogoń za prawdą. Wywołuje tym samym trzęsienie ziemi w rządzie i służbach specjalnych.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

WisemantheWise | 2018-05-27
Przeczytana: 27 maja 2018

Trzecia część komiksowej wersji "Millennium" również nie zawodzi, a napisać można nawet, że podwyższa poziom. MOŻLIWY SPOILER Historia Lisbeth Salander, będącej ofiarą spisku państwowego rysunkowo opowiedziana jest równie emocjonująco co książkowy oryginał. Oczywiście ponownie twórcy zastosowali pewne fabularne skróty, jednak naprawdę nie wpływają one negatywnie na odbiór całości, a wręcz przeciwnie - ujmują ją w sposób idealny do przeczytania. Pojawiają się niemal wszystkie kluczowe sceny, wątki i bohaterowie, zatem zabieg przycięcia fabuły naprawdę został dobrze przeprowadzony. Kreska wciąż jest surowa, momentami nawet trudna, ale idealnie komponuje się z ciężarem historii, bądź co bądź kryminalnej. Sceny morderstw, czy strzelanin oddają brutalność opowieści, natomiast sylwetki głównych bohaterów dobrze odzwierciedlają ich książkowe pierwowzory. Da się zauważyć, że w "Zamku z piasku, który runął" zaostrzono język, raz po raz wplatając do dialogów "rzucanie mięskiem"....

Szymon | 2017-09-25
Przeczytana: 12 września 2017

Tym razem opowieść ponownie skupia się na Lisbeth Salander i jej problemach z przeszłością. Przeszłością, która nadal ma mocny wpływ na współczesność. I nie chodzi tu tylko o relację z zwyrodniałym ojcem, ale także z ludźmi, którzy lata temu z nim współpracowali, a nadal mają wielkie wpływy. Lisbeth jest osobą, która powinna zamilknąć na wieki. Mikael i redakcja Millenium schodzą na drugi plan.

Wkp | 2016-11-21
Przeczytana: 06 stycznia 2017

DZIEWCZYNA, KTÓRA KOPNĘŁA GNIAZDO SZERSZENI

Tak w wolnym tłumaczeniu brzmi amerykański tytuł finalnego tomu trylogii Stiega Larssona i taki też w oryginalnej edycji nosi jego komiksowa adaptacja. Jak widać w Stanach najciekawsza postać serii zdominowała wszystko inne. Ale nie ma się co dziwić, Lisbeth Salander od początku kradnie całe show, a wraz z rozwojem fabuły jest jej coraz więcej na stronach. Aż szkoda, że to już koniec, bo komiksowa adaptacja losów jej i Mikaela Blomkvista po raz kolejny udowodniła, że jest solidnym, udanym czytadłem dla każdego miłośnika pierwowzoru i mocnych wrażeń.

Piekło prawie się rozpętało. Są tacy, którzy chcą stłumić tę iskrę by nie wywołała pożaru mogącego pochłonąć wielu ludzi, ale Mikael Blomkvist zamierza im w tym przeszkodzić. Chce obronić Lisbeth Salander i wyjawić prawdę o jej przeszłości i machlojkach tych, którzy od lat pozostawali bezkarni. Gdy dziewczyna leży w szpitalu po postrzale w głowę, na jednym oddziale ze swoim niedoszłym...

Charyzmatyczna | 2016-09-23
Przeczytana: 23 września 2016

Jeśli "Millenium" nie jest komuś obce, komiksowa adaptacja Denise Miny będzie wspaniałą gratką dla czytelnika.

Chłodne rysunki, charakterystyczna toporna forma kresek, wyraziste tło dla głównych postaci i wszechobecny mrok - wspaniale uzupełniają trylogię książkową, dzięki graficznemu przedstawieniu bohaterów i towarzyszącego im klimatu.

Gdy wpierw sięgniecie po komiks bez znajomości pierwowzoru, możecie przeżyć lekki zawód. Jednak jeśli czytaliście oryginał i dopiero teraz sięgacie po komiks, wasz głód zostanie zaspokojony, wewnętrzne dziecko podrośnie, estetyczne bolce ulegną dopieszczeniu.

Naprawdę polecam. Czasem dany tytuł trafia do mnie za jeden element lub kilka zarysów. Ten konkrety twór całościowo mnie rozłożył na łopatki, jako sprawne dopełnienie oryginału.

czechu | 2015-12-08

Jeden z niewielu komiksów, który totalnie mnie nie wciągnął. Ma przyciągające wzrok rysunki, ale fabuła jest spłaszczona, nie ma w niej magii, nie przyciąga. Jak dla mnie kompletnie nie dorównuje książce.