Świat muzyczny Chopina

Wydawnictwo: Astraia
muzyka
LubimyCzytać

Książka szwajcarskiego muzykologa, wybitnego chopinisty, rzuca nowe światło na zagadnienie inspiracji muzycznych Chopina, na jego postawy estetyczne, czy zafascynowanie wcześniejszymi epokami. Okres paryski i występy Chopina w Paryżu zostaną przedstawione według źródeł i dokumentów jako nie zawsze usłane różami; obnażone zostanie również prawdziwe oblicze Liszta. W książce znajduje się też artykuł poświęcony fascynacji Chopina barwą w malarstwie i jej odniesieniem do kolorystyki dźwiękowej („błękitny ton”), oraz znaczeniu Preludiów op. 28; przedstawiona jest również postać Carla Filtscha, będącego świetnie zapowiadającym się „zwierciadłem” Chopina.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!