Młot Edenu

Wydawnictwo: Albatros
The Hammer of Eden

Inne wydania

W oświadczeniu nadanym przez radio niezidentyfikowana grupa terrorystów grozi spowodowaniem potężnego trzęsienia ziemi. Gubernator Kalifornii i policja ignorują ostrzeżenie. Czy warto przejmować się tak absurdalnie brzmiącą groźbąa Młoda agentka FBI Judy Maddox uważa, że i tak podejmuje intensywne śledztwo. Rozmowa z sejsmologiem Michaelem Quercusem przekonuje ją o możliwości planowanego wywołania zaburzeń sejsmicznych. Hipotezę tę zdaje się potwierdzać nieoczekiwany wstrząs zarejestrowany w odludnej części stanu. Czy spowodowali go terroryści, sygnujący swoje komunikaty jako Młot Edenua Gdzie znowu uderząa Judy ma zaledwie czterdzieści osiem godzin, by powstrzymać szaleńców. W przeciwnym razie gigantyczne trzęsienie ziemi obróci w ruinę wielomilionowe San Francisco...

Anika | 2014-02-18
Przeczytana: 11 lutego 2014

Pomysł na fabułę ciekawy. Dobra, rozrywkowa sensacja.

Nitager | 2016-06-30

Sensacja z tak grubej rury, że musi spowodować wstrząs! Ale trafia w próżnię.
Już po kilku pierwszych rozdziałach odniosłem wrażenie, że choć teoretycznie wszystko to jest możliwe, autora poniosła fantazja. Książka wydaje się być niespójna, jest w niej jakiś zgrzyt. Może jest nim fakt, że terrorysta, szantażujący całą Kalifornię i grożący wywołaniem trzęsienia ziemi, w rzeczywistości walczy o sprawę, którą trudno potępić. Wiem, z punktu widzenia terrorysty, każda sprawa jest słuszna – ale tu chodzi o coś więcej. On przecież próbuje ratować zgodnie żyjącą społeczność. Czy człowiek na tyle wrażliwy i zdolny do poświęceń dla innych jest dobrym materiałem na bezwzględnego terrorystę? Zapewne to możliwe. Uważam jednak, że tę postać stworzono w sposób dalece nie przekonujący.
Romans agentki CIA i naukowca trąci harlequinem. Jest tak banalny i kiczowaty, a przy tym tak przewidywalny, że „aż , proszę pana, chce mi się wyjść z kina!”. W sumie, poza pomysłem terrorysty, nie ma w tej powieści...

Przeczytana: 2009 rok

Bardzo ciekawa fabuła, wartka i zawiła akcja. Śledztwo pełne niespodzianek. Autor pokazuje jak trudny do przejrzenia w zamiarach jest zorganizowany ruch terrorystyczny.
Polecam

Lenka8891 | 2011-06-26
Na półkach: Przeczytane, Pozostałe
Przeczytana: 26 czerwca 2011

Kiedyś czytałam sporo książek Folletta, ale nie pamiętam jakich (oprócz jednej), nie pamiętam o czym były i jak były napisane, bo to jednak zbyt dawno było. Pamiętałam tylko, że czytałam jedną za drugą, więc jak nadarzyła mi się okazja, że chrzestny znowu mi pożyczył dosłownie skrzynkę jego książek to w końcu zabrałam się do czytania.
Na początku czytało mi się tak sobie, jak zwykle na początku książki jest mało akcji, ale jak już się zaczęła to nie mogłam się oderwać.
Książka opowiada o pewnej komunie, która walczy o swój dom, niestety z powodu braku odzewu robią to coraz drastyczniej... W drugiej strony mamy agentkę Judy i FBI, którzy próbują ich złapać.
Bardzo podobał mi się wątek Judy-jej szef, w niektórych miejscach nie sposób było się nie roześmiać. Z drugiej strony wątek życia komuny - również ciekawe, ja nie mogłabym tak mieszkać...
Książka jest podzielona na trzy części - po kolei każda jest ciekawsza i z każdą coraz szybciej człowiek chce się dowiedzieć jak to wszystko...

Fey | 2011-12-28
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 27 grudnia 2011

W ogólnym rozrachunku książka jest całkiem dobra. Sam jej początek, to jest pierwszy rozdział, dość mocno mnie zniesmaczył i z tego powodu przebrnięcie dalej zajęło mi więcej czasu, niż mogłam się spodziewać. Kiedy jednak przeczyta się już ten fragment, robi się ciekawiej, a opowieść o agentce FBI toczy się szybciej i jest bardziej zajmująca, niż historia głównego bohatera - Priesta. Nie dziwi mnie już, że Follett zdołał stworzyć bohaterów wzbudzających emocje - tym razem te najgorsze.

Andy | 2014-10-22
Przeczytana: 2009 rok

Według mnie jest to jedna ze słabszych książek Kena Folleta. Byłem nią rozczarowany, temat i akcja nie były dla mnie porywające. Po przeczytaniu z ulgą pozbyłem się tej książki.
Aczkolwiek cenię sobie wiele innych książek Folleta - jestem zdecydowanie jego fanem.

jbili | 2016-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Sam pomysł ciekawy, choć aż strach pomyśleć, że jeśli scenariusz kreowany przez "MŁOT EDENU" prawdopodobny to naprawdę niewiele trzeba aby zrobić przez jednostkę dużą krzywdę wielkiej grupie ludzi. Pomysł pomysłem, ale samo wykonanie dość średnie przynajmniej jak dla mnie. Książkę czyta się sprawnie, lecz jest mocno przewidywalna. Zaskoczyła mnie pozytywnie sama końcówka kilka ostatnich akapitów bo takiego zakończenia się nie spodziewałem, ale to jednak za mało.

Przemek | 2015-10-22
Przeczytana: 13 października 2015

Kolejna schematyczna książka tego autora. Po przedstawieniu całej intrygi, czyli gdzieś po jednej czwartej książki, możemy samodzielnie odgadnąć jak się wszystko zakończy – nie tylko główny wątek ale i wszystkie poboczne. Gdyby to była pierwsza moja tego rodzaju książka może byłbym zachwycony. Fakt, czyta się bardzo dobrze i jest to znakomita pozycja do „zabicia czas”. Niestety przewidywalność i sztampowość intrygi znacznie obniża wartość tej pozycji.

Doris | 2013-03-17

Ciekawa książka z szybką akcją. Jak zwykle u Folletta - postacie wyraziste.

Lotencjusz | 2013-01-19
Przeczytana: 01 stycznia 2009

Pomysł na całkiem ciekawą historię miał niestety przeciętne wykonanie.