Kuchnia klasztorna. Tajemne receptury mnichów

Wydawnictwo: Dragon
LubimyCzytać

W powszechnym mniemaniu kuchnia klasztorna uchodzi często za synonim kuchni staropolskiej, mocno zakorzenionej w naszej tradycji kulinarnej, odwołującej się do wielowiekowych doświadczeń mistrzów patelni i kadzidła. Dla opatów i opatek zdrowe odżywianie miało ogromne znaczenie, zapewniało bowiem sprawność fizyczną i umysłową. Jedzenie miało być proste, ale smaczne.Do niniejszej książki trafiły przepisy nieraz zapomniane, czasem nieco unowocześnione, którymi podzielili się zarówno klasztorni kucharze, mnisi i świeccy, jak i bywalcy refektarza. Wszystkie jednak w jakiś sposób zmodyfikowane przez ich autorów, którzy co dzień doskonalą swoje umiejętności i dopieszczają receptury.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!